Розмови про реконструкцію універсаму “Південний Буг”, що знаходиться у багатоповерхівці на Проскурівській, 16, точаться ще з початку літа. Справа у тому, що ЗАТ “Продес” викупило дане приміщення ще кілька років тому і отримало дозвіл міськради на реконструкцію магазину “Південний Буг”. Мешканці будинку були проти цього будівництва і, зібравши підписи, подали заяву до суду з вимогою “скасувати дозвіл міськвиконкому на будь-які роботи у нашому будинку, що спричиняють “тимчасові” незручності й шкідливо позначаються на здоров'ї мешканців”, - йдеться у листі, поданого до суду. Через деякий час мешканці написали заяву про те, що вони не проти будівництва.
Що насправді відбувається між мешканцями будинку по Проскурівській, 16, закритим акціонерним товариством “Продес” та міською радою, дізнавалися кореспонденти.
Мешканці
Обійшовши кілька квартир будинку по Проскурівській, 16, кореспонденту мало з ким довелося поспілкуватися: “Що ви хочете, нам те будівництво не заважає і про що тут можна спілкуватися?” На розмову з диктофоном погодився лише житель червертого під’їзду Костянтин Шинкарук.
- Ви ж бачите, як нам асфальт зробили, як загородили дебаркадер. А внизу обіцяли ще й дитячий майданчик полагодити. Все те робиться до кращого. Нічого страшного вони не роблять. Дружина підписувалася під цією заявою. Внизу у підвалі стояла вода, не можна було пройти. Труби текли. Зараз ЗАТ “Продес” поміняло нам усі труби, каналізацію. Неодноразово зверталися у ЖЕК, а вони нічого не робили, капітальний ремонт жодного разу не проводився. Сьогодні забудовники з благодійною ціллю роблять нам ремонт. Сказали, побілять, пофарбують, вікна зроблять. Були у міськвиконкомі, там назначили експертну комісію, вона дала експертне заключення. Кажуть, що на другому поверсі тріщини з’явилися, от я живу на другому, то у мене ніяких тріщин немає. В мене до них претензій немає ніяких. Те, що вони зараз роблять зовні (реконструкцію універсаму), значить, архітектура їм надала дозвіл. Юрист фірми ходив і збирав підписи. В нього було звернення і там йшлося, що з благодійною ціллю забудовники зобов’язані проводити ремонтні роботи. Під ним підписувалися мешканці будинку до початку цих робіт.
Забудовник
ЗАТ “Продес” у судовій справі виступає третьою особою. Голова правління товариства Василь Танасійчук стверджує, що дії ЗАТ “Продес” - законні:
«Почалася ця історія роки два тому, коли ЗАТ “Продес” викупило приміщення універсаму “Південний Буг”, і фактично це є наша власність. “Підвали раніше постійно заливалися водою, таракани, щурі, фекальні води....
Торгувати в універсамі ми не могли, тому що були приписи санстанції про те, що там великі щурі, таргани, величезні комарі, а в самому магазині стояв сморід. І ми були змушені закрити універсам і здати приміщення під промислову групу товарів. Тоді й виникло питання, що потрібно щось робити, тому що в такому стані цей магазин не міг функціонувати. Ми написали до міського голови прохання провести реконструкцію. Два рази було засідання архітектурної ради. Перший варіант передбачав заміну конструкцій, тому що вони всі в аварійному стані, тут насипний грунт, а тераса, яка перед магазином, просідала, просідав грунт і під самим магазином на відмітку 20-25 сантиметрів. У 2003 році жителі цього будинку написали листа на ім’я тодішнього міського голови Приступи про допомогу, щоб відремонтувати їм дебаркадер. В той час він знаходився в аварійному стані. Весь прогнив, гідроізоляція була зруйнована, а сталеве перекриття в плитах почало іржавіти. Рано чи пізно це могло закінчитися дуже плачевно. На сьогодні ми розпочали ремонт цього дебаркадеру.
В чому власне “сир-бор” в наших тяжбах, а саме - з однією з мешканок будинку. Її квартира знаходиться у кутку багатоповерхівки, де за проектом повинна бути невелика башта. За санітарними нормами цей кут є північною стороною будинку, і ми не порушили жодної норми. Проект пройшов обговорення у всіх інстанція, у яких потрібно. Він отримав всі експертизи, в тому числі і комплексний експертний висновок. Є два рішення сесії і два рішення міськвиконкому. В жодному з випадків претензій абсолютно ніяких не було. Пройшло фактично два роки титанічної праці, щоб зробити реконструкцію. Певні преференції ми отримаємо (розширення торгових площ), але ж якою ціною?! Якщо мова про башту, то ми можемо її знести. Справа у тому, що на ній настояла архітектурна рада. Це не наша примха. Є певна концепція розвитку центральної частини міста. Архітектурна рада бачить її в такому вигляді.
Коли ми почали реконструкцію, то побачили, що без осушування підвалів далі не сунемося. Ми прийняли рішення здійснити ремонт підвального приміщення, мереж тепло-, водопостачання , відведення каналізаційних та стічних вод у всіх чотирьох під’їздах. По суті ми зробили роботу ЖЕКу. Ось вони зараз нам закидають, що це нам потрібно. Це насправді потрібно всім.
Роботи по будівництво ми призупинили. На підставі створення шуму суд нам заборонив будувати. Незважаючи на те, що замірів шуму зроблено не було, а просто - зі слів однієї особи. Був зроблений один замір, і є рішення санстанції, що шум не перевищує допустимої норми 50 децибел. Ми не можемо призупинити реконструкцію, в нас є заключення, ми оголили фундамент, і повинні закінчити роботу по переносу стоків. Чого добиваються позивачі, - щоб ми заморозили будівництво? І що тоді буде зимою, будуть кричати, що ми робимо шкоду будинку? Ми навпаки поліпшуємо цю структуру, ми осушуємо підвали, і люди будуть ними користуватися. Правда на нашій стороні, і ми не зробили абсолютно нічого протизаконного, щоб нас так обливати брудом.
Ми вважаємо, що наша помилка у тому, що нас не зобов’язали поставити до відома мешканців будинку. Зустріч з мешканцями будинку, яка відбувалася в присутності телекамер та журналістів, показала, що, на жаль, наша найбільша помилка, що цю зустріч ми раніше не провели. Думали, що наша благодійність дасть про себе знати. Чомусь кожен наш крок розцінюється як порушення законодавства.
Архітектор
Директор департаменту архітектрури, містобудування та земельних ресурсів, депутат міської ради Володимир Швець:
- Дозвіл на реконструкцію універсаму “Південний Буг” був наданий рішенням виконавчого комітету №702 від 29 вересня 2006 року і цього ж місяця було видане архітектурно-планувальне завдання №240. Проект реконструкції був обговорений щонайменше на двох засіданнях архітектурно-містобудівної ради. Після першого засідання був доопрацьований. І на сьогодні всі необхідні документи, які повинні були бути зібрані товариством “Продес”, в них є.
На запитання, чи повинні забудовники попередити мешканців будинку по Проскурівській, 16 про реконструкцію універсаму, адже він є єдиною інфраструктурою з багатоповерхівкою, Володимир Федорович відповів: “В деяких статтях закону написано, що мешканці повинні бути поінформовані, але де, кого, як – ніде не написано. А друге, ці прибудовані приміщення є відокремленим майном, вони не впливають на конструкції будівлі”. Крім того, за словами директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимира Швеця, існує технічний висновок “Про стан будівельних конструкцій, з вбудованим, прибудованим магазином “Південний Буг” по вулиці Проскурівській, 16”. Цей висновок був розроблений проектним інститутом “Цивільпромбуд”. Ось що в ньому написано: “На підставі результатів візуального обстеження житлово-торгівельного встановлено, що в основному будівельні конструкції знаходяться в задовільному стані, реконструкція вбудовано-прибудованого торговельного центру “Південний Буг” з частковою надбудовою та прибудовою над існуючою терасою, яка потребує капітального ремонту торговельних та офісних приміщень, згідно проекту, виконаного “Хмельницькархпроект”, можливо з урахуванням вимог оформлення фасадів центральної вулиці міста”.
- Якщо мешканці міста не довіряють документам, то вони можуть замовити повторну експертизу. У разі, якщо їх слова підтвердяться експертизою, то тоді може бути підняте питання про скасування якихось рішень. Зараз підстав для скасування рішень немає. А в нас і так всі документи вилучили, вони вже у суді.
На запитання, хто виграє суд - мешканці чи забудовіники, Володимир Федорович відповів: “Переможе закон”. За його словами, суддя без висновків експертиз не прийме рішення. Суди в таких випадках призначають додаткові експертизи, і на підставі висновків суддя може прийняти ухвалу або рішення.
Наразі триває судове слідство. У міській раді повідомили, що будь-які коментарі під час проведення справи можуть зашкодити слідству.
Але тема залишається на контролі редакції. Отож ми запрошуємо до продовження розмови зацікавлені сторони та незалежних експертів, аби подати читачам максимально повну інформацію стосовно будівлі.
Источник: 20minut.ua
Источник: Хмельницкая Афиша | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Ремонтні роботи біля універсаму “Південний Буг”: реконструкція чи свавілля? "