Людина, яка має проблеми зі здоров'ям, намагається чіплятися за будь-яку соломинку допомоги, яка може принести їй полегшення. Інколи такою соломинкою стають дистриб'ютори біологічно-активних добавок, які обіцяють не тільки покращення здоров'я, а й фінансову стабільність. Але насправді, інколи не усвідомлюючи, людина отримує подвійний удар — згаєний час, який наносить величезні втрати для здоров'я (адже людина зазвичай припиняє лікування медичними препаратами — прим. авт.) та фінансові втрати.
Саме так трапилося з хмельничанкою Людмилою Валентинівною. Шукаючи роботу, вона натрапила на цікаве оголошення в одній з місцевих газет: «В консультативно-інформаційний центр запрошуються працівники для інтелектуальної високооплачуваної роботи в офісі. Освіта та досвід роботи не обов'язковий». Вже наступного дня безробітна стояла в черзі на співбесіду. «Дивним здавалося те, що офіс був у звичайній квартирі, проте моє прагнення мати хорошу роботу не дозволило мені оцінити реальну ситуацію», - пригадує Людмила.
БАДи + сітьовий маркетинг
«Відбувши» так звану співбесіду, безробітну запросили на безкоштовне навчання, яке тривало три дні. «За ці три дні мене переконували, що до цього я не жила, а існувала, і що лише після того, як я приєднаюся до цього колективу, зможу мати хороше здоров'я та фінансове благополуччя», - розповіла Людмила Валентинівна. Їхні обіцянки для безробітної коштували 50 грн. «Після оплати так званого пакету документів мені повідомили, що робота моя полягатиме в розповсюдженні біологічно актичних добавок (БАД), які за словами працівників центру є найкращими ліками та завдяки яким можна вилікуватися від будь-яких хвороб», - пригадує Людмила.
На офіційному сайті корпорації, що розповсюджує добавки, справді написано, що їхня продукція (БАДи) «не лише омолоджує організм і віддаляє старість, але і впливає на процеси невідворотнього характеру при таких захворюваннях, як онкологічні, серцево-судинні, цукровий діабет, імунодефіцит і довгий ряд інших захворювань, які західною медициною вважаються невиліковними».
«Пані Людмилу обманули, втім, як і мене, - розповіла хмельничанка Надія (ім'я змінено з етичних міркувань). - Я теж пройшла триденний курс навчання сітьовому маркетингу. Щоденно туди дзвонить близько сотні людей, які приходять з надією мати хорошу роботу в офісі, а не на вулиці, і при цьому потрібно переконувати людей, що БАДи вилікують від будь-яких болячок».
БАДи - не ліки
Програмний менеджер Відкритого інституту громадського здоров’я, знавець фармацевтичного ринку, лікар Лариса Коновалова сказала: «Біологічно активна добавка — це специфічний харчовий продукт, призначений для вживання або введення в межах фізіологічних норм до раціонів харчування чи харчових продуктів з метою надання їм дієтичних, оздоровчих, профілактичних властивостей для забезпечення нормальних та відновлення порушених функцій організму людини. Таким чином, БАДи не є ліками та не можуть застосовуватися як самостійний вид лікування. Інформація, яка стверджує, що у разі застосування БАДів ви можете вилікуватися без ліків і назавжди, є обманом».
Керівник юридичного департаменту Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Людмила Солоп прокоментувала: «Якщо вас переконують придбати БАДи і при цьому запевняють, що ними можна вилікуватися, таку інформацію можна вважати недобросовісною рекламою. Це може стати підставою для розірвання договору купівлі та повернення вам коштів за придбання товару. В такому випадку також відшкодовуються збитки, завдані вашому здоров'ю такою рекламою».
Лікарі ставали дистриб'юторами
Хмельничанам досить часто доводилося мати справу з лікарями, які пропонували БАДи на прийомі. Про це знали і в міському управлінні охорони здоров'я, які підтвердили цей факт. «В травні поточного року ми мали неприємний інциндент, коли пацієнти скаржилися, що лікарі однієї з поліклінік міста пропонували БАДи для хворих. Ми категорично заборонили їм займатися цією справою в робочий час на території медичного закладу», - розповів заступник начальника міського управління охорони здоров'я з медичних питань Василь Дмитерко. Також він розповів, що ніяким іншим способом, окрім того, аби заборонити лікарям продавати БАДи, управління не має. «В медичній практиці не повинно бути такого, щоб БАДи рекомендували для лікування хворих. Це не ліки, і лікарі не повинні їх радити своїм пацієнтам», - вважає Василь Йосипович.
Источник: www.20minut.ua
Источник: Хмельницкая Афиша | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Лохотрон на ліках"