Головне управління ветмедицини в Донецькій області є територіальним органом Держкомітету ветеринарної медицини України при Кабінеті Міністрів України.
Основними завданнями управління є забезпечення добробуту Донеччини щодо інфекційних захворювань тварин, профілактика токсикоінфекцій і організація ветеринарного обслуговування тварин населення та сільгосппідприємств.
Усього на території області працює 467 ветеринарних установ і їхніх структурних підрозділів, у яких працює 1986 чоловік.
Головному управлінню ветмедицини в Донецькій області вдалося виконати основне завдання - забезпечити стійке благополуччя області по таких небезпечних інфекційних захворюваннях як, сибірська виразка, бруцельоз, туберкульоз, класична чума свиней, хвороба Ньюкасла птахів, область близька до завершення оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу.
Відповідальною ділянкою роботи служби залишається контроль за безпекою продукції, реалізованої на продовольчих ринках. Цьому питанню Головне управління ветеринарної медицини приділяє велику увагу.
Постійний контроль за безпекою продукції проводять лікарі ветмедицини на агропродовольчих ринках. Згідно чинного законодавства функціонування агропродовольчого ринку без державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи (ЛВСЕ) заборонено. До переліку продукції, що підлягає дослідженню, відносяться: м'ясо свійських тварин, сало, субпродукти, яйця, молоко, риба, мед, овочі, фрукти та інша сільськогосподарська продукція.
Продукція тваринного походження на ринок повинна надходити з відповідними супровідними ветеринарними документами (ветеринарні довідки, ветеринарні свідчення), які підтверджують безпеку продукції. Після проведення досліджень ЛВСЕ видає продавцеві експертизу, що надає право реалізовувати досліджену продукцію на ринку, а покупці вправі вимагати у продавця експертний висновок ЛВСЕ, який підтверджує безпеку і якість реалізованої продукції.
Також ЛВСЕ здійснює контроль щодо умовам і строків реалізації підконтрольної продукції, контроль за реалізацією живих тварин.
Стихійна торгівля залишається головним джерелом виникнення інфекційних захворювань і харчових токсикоінфекцій:
- відсутність умов для реалізації;
- торгівля з землі;
- не проходження ветсанекспертизи;
- відсутність документів, що засвідчують безпеку і якість продукції.
За 10 місяців поточного року ЛВСЕ проведено 3,3 млн. експертиз, при цьому вилучено з обороту 33,9 т м'яса, 5 т молока, 17 т риби та рибної продукції, 40 т овочів.
За інформацією Головного управління ветеринарної медицини Донецької області
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Забезпечення епізоотичного добробуту Донецької області"