![У Донецьку презентували Талісмани ЄВРО-2012](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/16085/talismani_big.jpg)
У заходах з нагоди презентації взяли участь Донецький міський голова Олександр ЛУК'ЯНЧЕНКО, директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ, генеральний директор компанії «МакДоналдс» в Україну Іан Борден.
Талісманами Євро-2012 обрані брати-близнюки - футболісти, одягнені у форму національних кольорів Польщі та Україні. У кожному місті, де відбувається презентація, підбираються кілька пар акторів, які виступають у костюмах талісманів, кожен з яких важить близько 10 кг. Конкурс на їхні імена триває. Запропоновано три варіанти: Славек і Славко, Шемко і стримко, Клемек і ладком. Результати конкурсу будуть оголошені 4 грудня.
Після прес-конференції обидва Талісмана вийшли на футбольне поле стадіону, де зіграли у футбол разом з міським головою Донецька та іншими гостями.
Також у рамках презентації Талісмани відвідали донецький спорткомплекс «Спарта», де проходив чемпіонат серед дітей-сиріт з настільного тенісу. Потім відбулося Турне талісманів на відкритій транспортній платформі по центральних вулицях міста. Крім того, Талісмани з дитячими колективами виступили в ТРЦ "Декор Донбас". На завершення, в Легкоатлетичному манежі Донецького національного технічного університету пройшов товариський матч між збірними командами з футболу ДонНТУ і Донецького інституту туристичного бізнесу.
Дивіться також: http://www.lukyanchenko.donetsk.ua/news_echo.php?id=6142
Для довідки:
Виїзна церемонія презентації талісманів
З метою знайомства мешканців Польщі та України з талісманами, у 8 приймаючих містах організована виїзна церемонія презентації талісманів згідно з наступним графіком:
Дати
Міста
17 - 18 листопада
Познань
20 – 21 листопада
Львів
23 – 24 листопада
Донецьк
26 листопада
Вроцлав
26 – 27 листопада
Харків
28 – 29 листопада
Київ
29 листопада
Гданськ
04 грудня
Варшава
У Польщі приймаючими містами була розроблена програма заходів для талісманів з тим, щоб пізнати місто в процесі взаємодії з населенням та дітьми (офіційний прийом посадовими особами приймаючих міст, тури містами, візити на стадіони, конкурси малюнків, візити до шкіл та можливості фотозйомки).
В Україні кожним приймаючим містом, у співпраці з МакДональдсом, була розроблена спеціальна програма, що включає прес-конференцію з посадовими особами приймаючих міст та різні заходи (тур містами у відкритому автомобілі, візити на стадіони, заходи у ресторанах МакДональдс, відвідання притулків для дітей-сиріт)
Виготовлення талісманів
Так як і Кінаса, талісман в Португалії 2004 р.; Трікса та Флікса, талісманів Австрії та Швейцарії 2008 р., талісман Чемпіонату Європи з футболу 2012 року знову створив Уорнер Бразерс.
Створення талісманів широкомасштабного спортивного заходу є складнішим, ніж можна собі уявити. Для отримання остаточних персонажів знадобилося п’ять місяців та понад 2000 робочих годин.
ТАЛІСМАНИ ЧЕМПІОНАТІВ ЄВРОПИ. ІСТОРІЯ
Символікою минулих чемпіонатів Європи були від дерев'яного чоловічка з довгим носом до невгамовних братів-близнюків
Відтоді, як на чемпіонаті світу 1966 року публіку розважав лев Віллі, талісмани - від носатих дерев'яних чоловічків до гібридів лева з дияволом - регулярно надавали шарму великим міжнародним турнірам.
На чемпіонаті Європи талісман вперше з'явився в 1980 році, і ця традиція жива досі.
Талісмани минулих континентальних першостей:
ЄВРО-1980, Італія: Піноккіо
Усе почалося в Італії. Всі ми були дітьми і пам'ятаємо, що за брехню у людини виростає довгий ніс. Особливо, якщо людина ця з дерева і носить ім'я Піноккіо. На той час "Пригоди Піноккіо" посідали третє місце в списку книг - після Біблії та Корану, що найбільше перекладалися. З доброго Піноккіо талісман вийшов дещо кострубатим - незграбний, з паперовим капелюхом на голові. У руці він тримав футбольний м'яч, а ніс його був забарвлений в кольори італійського стяга.
ЄВРО-1984, Франція: Пено
Півень Пено був одягнений точнісінько, як футболіст збірної Франції - синя майка, білі шорти, червоні гетри. Ім'я йому дала жаргонна назва пенальті французькою. Щоправда, ані яскравий хвіст, ані шикарний гребінець не зробили Пено популярним серед публіки. Але, принаймні, він задав вектор розвитку для послідовників.
ЄВРО-1988, ФРН: Берні
Мало хто очікував, що талісманом німецького чемпіонату Європи буде кролик, і вже точно ніхто не припускав, що зватимуть його Берні. Але у божевіллі була своя логіка. Футбольний союз Німеччини так охарактеризував свого обранця: "Приємний та азартний футбольний уболівальник". Своїм ім'ям кролик зобов'язаний швейцарському місту Берн, де на той час була штаб-квартира УЄФА і де в 1954 році збірна ФРН стала чемпіоном світу. На кожній руці у Берні був напульсник, на голові - пов'язка. На жаль, ідея повернути Берні до чемпіонату світу-2006 провалилася.
ЄВРО-1992, Швеція: Кролик
Від шведів чекали, що четвертий талісман чемпіонату Європи вразить новизною та оригінальністю. Організатори могли придумати щось несподіване і потім ефектно вийняти кролика з капелюха. Вийшло частково: талісманом став просто кролик. На ім'я Кролик. Напульсники і пов'язка на голові залишилися, тільки замість форми збірної ФРН звір був одягнений у жовту шведську футболку. Кролик Берні виглядав цікавішим.
ЄВРО-1996, Англія: Голіаф
Доброзичливий лев, котрий не вселяв ані краплі страху, поклав кінець кролячому божевіллю. Тридцятьма роками раніше талісманом чемпіонату світу в Англії теж був лев, одягнений в майку з прапором Великобританії. Голіафу було непросто з ним змагатися, але своє завдання він все-таки виконав. Англійці не пішли уторованим шляхом і не зобразили на футболці, скажімо, трьох левів. Голіаф був одягнений в білу футболку і небесно-блакитні шорти. Лев став тим добродушним велетнем, якого так не вистачало у Швеції.
ЄВРО-2000, Нідерланди та Бельгія: Бенелакі
Для першого в історії чемпіонату, який приймали дві країни, талісмана вибирали з п'яти тисяч варіантів. Ім'я Benelucky з одного боку обіграє назву Бенілюкс, під яким розуміють союз Бельгії, Нідерландів та Люксембургу. З іншого - складається з латинського слова "bene" (хороший) та англійського "lucky" (везучий) і тим самим надає всьому турніру позитивного образу. Симбіоз на цьому не закінчився, тому що частково Бенелакі був схожим на чортеня (від прізвиська бельгійської збірної - "червоні дияволи"), а частково був левом, який слугує символом голландської національної команди. З якого боку не глянь - Бенелакі бездоганний.
ЄВРО-2004, Португалія: Кінаш
Першочерговий обов'язок будь-якого спортивного талісмана - приносити успіх команді господарів. Португальці дуже близько підійшли до того, щоб стати першою після французів збірною, яка виграла домашній чемпіонат Європи, однак у вирішальному поєдинку зазнали поразки від Греції. Але до самого фіналу хлопчина на ім'я Кінаш, названий на честь емблеми на гербі Португалії та вбраний у форму національної збірної, блискуче виконував свою роботу. Можливо, саме його і не вистачило команді, адже Кінаш володів вражаючою футбольною майстерністю.
ЄВРО-2008, Австрія та Швейцарія: Трікс і Флікс
Удвічі більше талісманів, удвічі більше веселощів. Трікс і Флікс, загадкові близнюки родом з Альп, однаково радували і спантеличували глядачів. Кожен перекликався з країною-господаркою, і для братів-пустунів навіть написали власний саундтрек. Пісня Feel the Rush у виконанні Shaggy змушувала вболівальників нарівні з Тріксом і Фліксом залихвацько танцювати прямо на трибунах і визначила характер близнюків. На відміну від всіх їхніх попередників, талісманам ЄВРО-2008 навіть не знадобився футбольний м'яч.
Кампанія «Друзі УЄФА ЄВРО 2012»:
-Місцеві організаційні комітети України і Польщі розпочали у вересні 2010 року промоційну кампанію під назвою «Друзі ЄВРО 2012»
-Протягом року буде обрано по 100 «Друзів ЄВРО 2012» у Польщі й Україні
-«Друг ЄВРО 2012» - почесний статус, який має нагоду отримати кожен
-50 «Друзів Євро 2012» - це будуть видатні постаті країни – спортсмени, діячі культури та мистецтв, музиканти, письменники, актори.
-Решта 50 місць будуть відкриті для всіх громадян віком від 5 до 95 років, які зможуть здобути цей статус за результатами різноманітних конкурсів
-Друзі ЄВРО братимуть участь у різних заходах під час підготовки і проведення Турніру з метою підтримки і популяризації ЄВРО 2012 в Україні, і промоції України, як господарки наступного Чемпіонату Європи з футболу
-Ця кампанія надасть людям можливість виразити своє ставлення до проведення ЄВРО 2012 у їхній країні, а також передати значення гасла Турніру «Творимо Історію Разом»
-Друзями ЄВРО 2012 вже стало одинадцять відомих постатей - це олімпійські чемпіони Сергій Бубка та Валерій Борзов, поет і видавець Іван Малкович, співак Святослав Вакарчук, брати-боксери Віталій та Володимир Кличко, футболісти Леонід Буряк і Олександр Шовковський, художники Євгенія Гапчинська та Кость Лавро, а також телеведуча Ольга Фреймут. Сергій Бубка, Валерій Борзов, Святослав Вакарчук, Іван Малкович, брати Клички, Ольга Фреймут, Євгенія Гапчинська, Кость Лавро
-Перший конкурс – дитячого малюнка вже завершено. Урочисте представлення перших 20 «Друзів ЄВРО 2012» серед громадськості, переможців всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Творимо історію разом», відбулося у Києві 2 листопада 2010 року.
-Сам конкурс тривав протягом місяця – з 15 вересня до 15 жовтня 2010 року, а переможців 21 жовтня обрало компетентне журі у складі директора турніру Маркіяна Лубківського, видавця Івана Малковича, художників Євгенії Гапчинської та Костя Лавра, а також телеведучої Ольги Фреймут. Головною вимогою конкурсу було надати особисто створений малюнок дитиною на тему ЄВРО 2012.
-Журі конкурсу обрало по п’ять найкращих малюнків у кожній віковій категорії – 5-7, 8-10, 11-13 та 14-16 років. Таким чином, 20 переможців дитячого конкурсу з різних куточків України отримало разом із почесним статусом «Друга ЄВРО 2012» широкий асортимент продукції з символікою ЄВРО 2012 – від кепок і поло до м’ячів і пронумерованих значків зі спеціально виготовленої лімітованої серії Друзі ЄВРО 2012. На додачу, переможець кожної категорії відвідає 17 листопада 2010 року Швейцарію, щоб завітати до штаб-квартири УЄФА у Ньоні, переглянути на Стад-де-Женев матч Швейцарія-Україна, і, звісно, побачити мальовничу Женеву.
-Кампанія «Друзі ЄВРО 2012» триватиме до 8 червня 2011 року, день, коли до Турніру залишатиметься рівно рік
-Попереду ще два конкурси для громадськості – конкурс творчості вболівальників і конкурс фотографій. Кожен матиме змогу взяти участь у конкурсах і також здобути почесний статус «Друга ЄВРО 2012»!
-Упродовж проведення кампанії з`являтимуться постійні оголошення імен переможців і новообраних публічних особистостей у ексклюзивній групі «Друзі ЄВРО 2012»
За інформацією Управління з підготовки до Чемпіонату Євро-2012
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Донецьку презентували Талісмани ЄВРО-2012"