![Валентина Гінзбург: «Ми виконали завдання губернатора на цей рік – на Дніпропетровщині захворюваність на туберкульоз серед дітей вже зменшено на третину»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/A0237DA95514F5A0C22577E500303CB9/$FILE/3.jpg)
В рамках губернаторської програми по боротьбі із туберкульозом в Дніпродзержинську введено в дію найсучасніший апарат по знешкодженню медичних витратних матеріалів, що застосовуються для лікування інфікованих хворих
У протитуберкульозному диспансері міста Дніпродзержинська встановлено найсучасніше обладнання для знищення інфікованих небезпечних відходів - піролізний інсенератор вартістю 1млн 420 тис. грн.
«Такою технікою оснащені провідні лікувальні установи в країнах Європейського Союзу, в Україні – це перший такий апарат», - підкреслив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час відвідування лабораторії, обладнаної новим медичним комплексом, - “Питання убезпечення людей від інфекційних соціально небезпечних хвороб знаходиться на особливо жорсткому контролі у обласної влади».
У протитуберкульозному диспасері Дніпродзержинська в результаті лікування, медичних маніпуляцій, лабораторних досліджень утворюються інфіковані небезпечні відходи – шприці, бинти, вата та інше. До теперішнього часу у закладі застосовувалася застаріла система їх хімічного знезараження з послідуючим вивезенням на полігон твердих відходів. Інсенератор суттєво пришвидшить процес знешкодження відходів та забезпечить повну стерильність залишків знешкодження.
Олександр Вілкул також зазначив, що загальні обсяги фінансування протитуберкульозних закладів з обласного бюджету у 2010 році збільшено на 25,5% у зрівнянні з минулим роком. “Область повністю забезпечено протитуберкульозними препаратами відповідно до протоколів лікування та потреб хворих. Проведені капітальні ремонти в медичних закладах, що займаються лікуванням туберкульозу, закуповується нове сучасне обладнання”, - підкреслив губернатор.
Результатом проведеної роботи, спрямованої на боротьбу з туберкульозом, у І півріччі 2010 року в області
на 31,6%
зменшено показник смертності від туберкульозу в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року.
«Завдяки підтримці обласної влади Дніпропетровщина суттєво підвищила рівень лікування інфекційних хвороб. Ми виконали завдання губернатора на цей рік – на Дніпропетровщині захворюваність на туберкульоз серед дітей вже зменшено на третину. І ми продовжуємо системну роботу з цього питання», - зазначила начальник Головного управління охорони здоров’я Валентина Гінзбург
.
ДОВІДКА:
В області функціонують 7 протитуберкульозних диспансерів, 1 протитуберкульозна лікарня, 42 протитуберкульозні кабінети, 5 протитуберкульозних санаторіїв для лікування дітей і 2 – для лікування дорослих. Всі заклади фінансуються за рахунок обласного бюджету.
Загальні обсяги фінансування протитуберкульозних закладів з обласного бюджету у 2010 році складають 122 млн 343 тис грн, що на 25,5% більше, ніж у минулому році.
Міський протитуберкульозний диспансер м. Дніпродзержинська був створений як самостійний заклад у січні 1948 року. Заклад обслуговує населення міста Дніпродзержинська у кількості 252,2 тисячі осіб.
До складу медичної установи входять 2 стаціонарних відділення, розраховані на 100 ліжок, поліклінічне відділення на 100 відвідувань в зміну з дитячим тубкабінетом та денним стаціонаром на 30 ліжок.
Для повноцінного виконання лікувально-діагностичного процесу диспансер має параклінічні служби та допоміжні служби, які дають змогу якісно і в повному обсязі забезпечити лікувальний процес.
Загальне фінансування диспансеру в 2010 році склало 7 млн 118 тис 400 грн, що на 17%більше, ніж у 2009 році.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Валентина Гінзбург: «Ми виконали завдання губернатора на цей рік – на Дніпропетровщині захворюваність на туберкульоз серед дітей вже зменшено на третину»"