Опубликовано: Analitik
Тижневий огляд валютного ринку
На минулому тижні гривня по відношенню до долара зберігала спокій. Якщо на початку тижня курс національної валюти складав 7.9554, то наприкінці тижня він досяг позначки 7.9541. Офіційний курс було підвищено з позначки 7.9297 гривень за один долар США до 7.9377.
Офіційний курс єдиної валюти помітно подешевшав: з 10.8724 гривень за один євро до 10.8326. Що ж стосується готівкового курсу, то він, на противагу офіційному, подорожчав. Так, якщо в понеділок він складав 10.8362, то наприкінці тижня – 10.8583.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) за підсумками роботи своєї місії в Києві з 3 по 15 листопада повідомив про узгодження на рівні експертів питання про перший перегляд програми співробітництва з Україною в рамках угоди stand by. Результатом завершення перегляду програми стане надання траншу в розмірі SDR1 млрд (біля $1,6 млрд), з яких $1 млрд надійде на підтримку бюджету.
МВФ опублікував заяву, в якій перераховані основні вимоги фонду до українського уряду. Зокрема, Національний банк України (НБУ) має забезпечити послаблення контролю над валютним ринком, розвиток форвардних операцій та перехід до контролю цінової стабільності.
Також МВФ озвучив досить жорстку позицію щодо рефінансування проблемних державних банків: ми надаємо гроші не для того, щоб вони зникали у державних банках.
Представники Фонду задали представникам Кабміну, Адміністрації президента та НБУ одне й те саме питання: навіщо державі п’ять банків, і якщо вони потрібні для розвитку економіки, то де стратегія розвитку цих установ.
На думку незалежних експертів, залучення Україною чергового траншу позики МВФ не є доцільним. Вони вважають, що чітке дотримання українською стороною вимог Фонду може завдати шкоди українській економіці. Так, наприклад, вимоги стосовно мало дефіцитності, а в ідеальному випадку – бездефіцитності Державного бюджету може завдати більше шкоди, ніж користі.
Для валютної гнучкості потрібно мати чіткі макроекономічні орієнтири на декілька років уперед: дефіциту бюджету, параметрів бюджету, орієнтирів по інфляції.
До цього моменту Національний банк буде намагатися утримати одночасно і курс, і інфляцію, використовуючи порівну адміністративні методи та ринкові інструменти регулювання.
Це свідома політика НБУ, який бачить, що експортери не продають валютну виручку й стимулюють легку девальвацію гривні.
Що ж стосується перспектив валют на цьому тижні, то долар залишиться в діапазоні 7.95-7.98. Євро, слідом за динамікою на світових валютних ринках, продовжить зниження. Цілком можливим є тестування області 10.55-10.60.
Пiдготовлено: Куренна Оксана, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Источник: teletrade.com.ua | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На минулому тижні гривня по відношенню до долара зберігала спокій"