В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: "Лаконічний аналіз виборів 2010".
Співорганізатор Громадянської платформи "Створимо найкраще місто в Україні" Володимир Панов озвучив журналістам підведені Громадянською платформою виборчі підсумки та власні міркування щодо рівня демократії, який засвідчили вибори.
"Ми не цілком задоволені отриманим результатом, але вирішили поділитися своїми висновками та підсумками. Ініціатори Громадянської платформи визнають свою поразку на виборах ужгородського міського голови - 2010. Адже ми ставили за мету перемогу нашого кандидата Володимира Приходька. 14 % голосів, які ми отримали у підсумку (зі стартових 0,1 %) не можемо сприймати, як результат. Ці відсотки свідчать, що ужгородці ще не готові розвивати місто так званим третім шляхом, не готові підтримати запропоновані нові ідеї, новий менеджмент, нову команду і нові технології підняття якості життя ужгородців. Люди не повірили тому, що людина, яка планує розвивати Ужгород за європейськими стандартами, може перемогти. Свою протестність виборці виказували, голосуючи або проти старого, або проти нинішнього мера. А нові ідеї не сприйняли. Ми вважали, що ужгородці зможуть за короткий строк сприйняти і підтримати конкретні програми, розроблені для розвитку міста", -- сказав В. Панов.
Разом з тим, за словами доповідача, 14 % - це близько 7000 ужгородців, які готові сприйняти новий європейський менеджмент, які прагнуть змін, дивляться у майбутнє, яким близькі ідеї, методи та програми, представлені Громадянською платформою. "Ми будемо продовжувати роботу і сподіваємося, що наступного разу таких людей буде значно більше", -- каже Володимир Панов.
"В ейфорії змагання, обираючи між двома нав’язаними лідерами перегонів, кожен виборець намагався вгадати і поставити на переможця. Виборці не врахували, що життя продовжиться і після виборів, а лідери рейтингів в Ужгороді, як правило,
перетворюються в аутсайдерів при владі, -- констатував В. Панов. – Щодо рівня демократії, який засвідчили вибори-2010, то я називаю це паралізована демократія. Якщо у 2004 році ми зробили крок уперед, то вибори-2010 -- два кроки назад".
Підкуп виборців став однією з основних технологій на місцевих виборах, -- переконаний співорганізатор Громадянської платформи. Крім того, за його словами, в області не було створено рівних умов для кожного із кандидатів, що мешканці змогли дізнатися про їхні ідеї і погляди. "Вибори стали не змаганням еліт і виборами між кращим управлінським методом для міста, а змаганням за владу будь-якою ціною", -- вважає В. Панов.
Щодо Партії регіонів, яка офіційно висловила підтримку Володимиру Вриходьку, В. Панов зауважив: "Закарпатські представники Партії регіонів знехтували закликом Президента України до чесних і прозорих виборів. Місцева організація партії продемонструвала повну безпорадність у організації виборчих змагань. Де-юре вона підтримувала Приходька, а де-факто -- Ратушняка, у результаті програли обидва і переміг ставленик Єдиного Центру. Регіонами ж продемонструвала неспроможність у захисті своїх ідей та свого кандидата".
"Ми вітаємо переможця виборів, як сторона, яка програла, але разом з тим наголошуємо, що 7000 людей в Ужгороді підтримали наші ідеї, тому ми працюватимемо і надалі та переходимо у конструктивну опозицію до чинної влади. Ми передамо міській владі всі свої напрацювання і поділимося своїми ініціативами", -- підсумував Володимир Панов.
Источник: Ужгород.net.ua - новости, бизнес-каталог, информация | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В. Панов: "Вибори стали не змаганням еліт і виборами між кращим управлінським методом для міста, а змаганням за владу будь-якою ціною""