![Візит Генерального консула Республіки Польща](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/14809/ready.gif)
Заступник голови - керівник апарату Донецької облдержадміністрації Борис АДАМОВ провів зустріч з Генеральним консулом Республіки Польща Яном Едвардом ГРАНАТОМ.
Заступник голови-керівник апарату Донецької облдержадміністрації наголосив на важливості співпраці Польщі та Донецького регіону:
«Я думаю, ви знайомі зі статистичними даними та економічний потенціал Донецької області дозволяє говорити про те, що це 23% загального обсягу промислової продукції в цілому по Україні. Це 10% населення України і всього 4% площі, на якій працюють наші люди.
На сьогоднішній день Донецька область є лідером економіки в Україні. Історія Донбасу почалася в середині 18 століття з перших розробок соляних покладів, потім був виявлений вугілля і в 1861 році був відкритий металургійний завод з виробництва рейок. Зарубіжний капітал створив своє підприємство на території півдня Росії і ось практично 140 років, місто Донецьк нещодавно відзначав з моменту створення.
Сьогодні необхідно модернізувати ті промислові підприємства, які складають основу економіки Донецької області. Донецьк - це сучасне місто, у якому є не тільки вугільна і металургійна промисловість, але й сучасні напрямки, такі як машинобудування. Саме ці сфери виробництва створюють додаткову додану вартість, і в рамках реорганізації та реформування економіки Донецької регіону ми бачимо перспективу розвитку саме цих напрямків.
Крупний промисловий потенціал супроводжується розвитком на основі наукових досліджень, розвинена база вищих навчальних закладів. Молодь, яка отримує у нас освіту, затребувана в усьому світі.
Напрями, які визначає сьогодні Президент України - це реформування економіки, формування стратегії кадрової політики, підбір людей, які будуть будувати економіку майбутнього. Таку ж політику проводить керівництво Донецької обласної державної адміністрації під головуванням Анатолія БЛИЗНЮКА.
Донецька область має давні стосунки з Польщею, ще з часів СРСР. Хорошим відносинам сприяє діяльність Донецької Торгово-промислової палати, оскільки вона виступає «мостом» між бізнесом і владою, між вітчизняними партнерами і закордонними. Молодіжні організації, громадські організації також становлять основу співпраці.
Нам є чому повчитися один у одного, оскільки підходи і тенденції Польщі після вступу до Євросоюзу є прикладом для розвитку економіки та суспільства України.
У плані економічних відносин з Польщею, зовнішньоторговельний оборот в Донецькій області за перше півріччя 2010 року склав близько 8 млрд. доларів США. Економіка пробуджується завдяки присутності продукції підприємств Донецької області на міжнародних ринках. На сьогоднішній день основу економіки Донецької області становить експорт чорних металів, мінеральних сировинних ресурсів. Дві цих позиції становлять 90% експортної складової підприємств Донецької області. Машинобудуванню відводиться трохи менша роль.
Сьогодні на міжнародних ринках можна конкурувати лише продукцією з високою інтелектуальною складовою. Перш за все, це продукція машинобудування. Ми орієнтовані на пошук і залучення інвестицій, пошук партнерів для створення нових виробництв, нових робочих місць.
Коли Польща переживала непростий період реформування, становлення, входження до Євросоюзу, встановилися торгові шляхи з України до Польщі, які забезпечили нас продуктами першої необхідності. Поступово Польща перейшла на новий рівень модернізації виробництв і вже ті контакти, які вибудував наш бізнес від першого рівня взаємодії на грунті торгівлі, потім перейшли до спільного виробництва, в легкій промисловості, виробах деревообробної промисловості та інших.
Великих проектів спільних з польськими партнерами, на жаль, у Донбасі не було, проте перспектива безперечно є. Партнери з Німеччини виявили велику оперативність. Зокрема, у вітроенергетиці зелений тариф дозволяє створити певну привабливість для спільних виробництв.
Донбас намагається себе подавати з гарного боку, піднімати свій імідж і створювати умови для залучення інвестицій та партнерів з усіх країн. Польща є найближчим партнером і сусідом Україною і кордон України з Польщею це кордон України з Євросоюзом. Ми це усвідомлюємо. Вектор на Польщу завжди був у пріоритеті».
У ході спілкування з Яном Едвардом ГРАНАТОМ Борис АДАМОВ розповів про перспективи, що відкриваються перед регіоном напередодні чемпіонату Європи 2012 з футболу:
«Євро 2012 це величезний потенціал і стимул в розвиток. Спільне проведення чемпіонату Європи 2012 з футболу в Польщі та України дає можливість відкриття маси ініціативних заходів, в першу чергу у відносинах між спортивними спільнотами, науковими, студентськими, створення хорошої інформаційної площадки для контактів між бізнесменами.
Така програма готується, і ми зі свого боку теж візьмемо участь і будемо ініціаторами зміцнення відносин між Польщею та Україною. Національне культурне товариство поляків, яке діє в Донецькій області, знаходиться на високому рівні і всіма вшановане. Будь-яка ініціатива, що має економічний сенс завжди приймається з задоволенням і підтримується».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Візит Генерального консула Республіки Польща "