![Навчання з територіальної оборони](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/14790/333.jpg)
Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК очолив командно-штабні навчання з територіальної оборони у м. Донецьк.
Також у навчаннях взяли участь заступники голови облдержадміністрації, командний склад штабу зони ТрО № 23 тощо.
Перед початком навчань голова Донецької облдержадміністрації-начальник зони ТрО Анатолій БЛИЗНЮК прокоментував необхідність та періодичність подібних заходів для представників ЗМІ: «Я - керівник охорони всього регіону, тому це моє зобов'язання. Зараз ми будемо реалізовувати завдання, які є згідно навчань. Але люди повинні розуміти, що мета наша - спільна. Ми не говоримо про те, що сьогодні придумано щось, щоб у війну «пограти». Бувають у житті різні обставини, а ми повинні бути до цих обставин готові. Ми повинні бути готові захистити наших людей. Тому ми сьогодні одержимо від командуючого вступну, відповідну і будемо її реалізовувати. Він перевірить, яким чином ми реагуємо, правильно чи ні. Обговоримо, навчимо людей. Ми проведемо тренування. І нічого тут не шукайте «жовтого».
Я думаю, що ми повинні бути постійно готові до таких тренувань. У нас є для цього служби, які в оперативному порядку вирішують ці завдання. Але, у цілому - як єдиний комплекс - при певній ситуації ми повинні вирішувати питання цивілізовано, а не аврально. Під час евакуації, забезпечення житлом, харчуванням тощо. Ми всі питання повинні відпрацьовувати та постійно повинні бути готові до будь-яких обставин».
Також начальник територіального управління Південного оперативного командування генерал Олександр РОЗМАЗНІН розповів про мету та проведення навчань з територіальної оборони: «Мета навчання дуже зрозуміла. Ми повинні допомогти начальнику зони територіальної оборони, голові Донецької облдержадміністрації, вжити заходи, які повинні проводитися після утвердження вищих ступенів готовності нашої держави до оборони території. Це стосується різних питань, у тому числі техногенних.
Зведенням плану територіальної оборони на території Донецької області розпочинаються заходи, які повинні проводитися радою безпеки області і штабом територіальної оборони. Протягом трьох днів буде проведено командне навчання, під час якого проведемо теоретичну частину цього навчання. Завершальним етапом буде проведення показових фрагментів того, що може бути під час проведення територіальної оборони на визначених об’єктах. Наприклад, це очисна станція м. Донецька і полігон внутрішніх військ, які дислокуються на території Донецька.
Передумови навчань полягають в плановості їх проведення. Такі навчання проводяться усіма областями України. На теренах Південно-оперативного командування зона відповідальності - 8 областей України і Автономна Республіка Крим. Ми провели навчання практично з усіма територіями, залишилось дві. Це Донецька область, а наступного року - Луганська область. А потім будемо знов проводити навчання з цих питань. Зараз ми опрацьовуємо питання, пов’язане з планом проведення територіальної оборони. А надалі удосконалення цих питань.
За часів незалежної України – це перші навчання на території Донецької області. Такі навчання будуть і надалі. Тому що територіальній обороні, з урахуванням великого скорочення збройних сил України, треба приділяти належну увагу. Тому що у нас кожна область України – це зона територіальної оборони.
Кошти, які були потрібні для проведення навчань – виділені, відпрацьовані, пропозиції надані. І включені в бюджет 2011 року».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Навчання з територіальної оборони"