![Олександр Вілкул відзначив кращі фельдшерські бригади області](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/431BAB5B264DE8EAC22577AE00544C87/$FILE/Заглавная_85.jpg)
Дніпропетровськ.
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав та нагородив
переможців ІІ обласних змагань
на кращу фельдшерську бригаду швидкої медичної допомоги, присвячених пам’яті засновника обласної служби екстреної медичної допомоги Степана Олександровича Бешти.
Протягом вересня 2010 р. на базі чотирьох центральних районних лікарень області пройшли традиційні регіональні змагання фельдшерських бригад, в яких взяли участь 33 лікарські та фельдшерські бригади швидкої медичної допомоги області.
30 вересня відбувся фінал обласних змагань, в якому узяли участь переможці районних змагань та бригада клінічного об`єднання швидкої медичної допомоги (КОШМД) м. Дніпропетровська.
Змагання проводилися відповідно до Державної програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги до 2010 р. Вони підвищують готовність служби швидкої медичної допомоги області до надання екстреної медичної допомоги як повсякденно, так і у надзвичайних ситуаціях, допомагають знизити смертність від нещасних випадків та раптових захворювань.
Регіональні відбіркові змагання проходили в три етапи: проведення тренінгів у вигляді оперативно-тактичних навчань з відпрацюванням надання невідкладної медичної допомоги на манекені, відпрацювання ліквідації медичних наслідків ситуації на водоймі, відпрацювання ліквідації медичних наслідків дорожньо-транспортної пригоди з великою кількістю потерпілих.
Проведення таких змагань дає змогу вдосконалити систему надання екстреної медичної допомоги, підвищити готовність служби швидкої медичної допомоги області до надання екстреної медичної допомоги як повсякденно, так і за умови надзвичайних ситуацій, що в свою чергу дасть змогу покращити надання екстреної медичної допомоги населенню, учасникам місцевого, транзитного і міжнародного автотранспорту, та знизить смертність від нещасних випадків та раптових захворювань.
У червні 2009 року Дніпропетровщина вперше була представлена на рівні держави на «Галицьких медичних ралі», де у змаганнях команд з усієї України та Польщі бригада обласного центру медицини катастроф посіла третє загальнокомандне місце, пропустивши вперед лише бригади м. Кракова та клініки «Борис».
У цьому році у других
загальноукраїнських змаганнях
з міжнародною участю
від області виступала команда клінічного об`єднання швидкої медичної допомоги (КОШМД) м. Дніпропетровська, яка
у двох номінаціях посіла другі місця серед 35 команд
з України, Литви та Польщі.
Такі успіхи медиків області - чергове підтвердження результативності того шляху, який обрала нова влада в регіоні, яка працює пліч-о-пліч із медиками, вчителями, соціальними працівниками та дієво вирішує усі нагальні питання, зазначив голова облдержадміністрації.
«Питання охорони здоров'я – один з пріоритетів діяльності влади в області на усіх рівнях. Ці принципи поділяє і облрада, і уся команда керівників органів влади. В цьому році ми більш ніж на третину збільшили видатки обласних медичних закладів на медикаменти, на придбання продуктів харчування, на капітальні витрати. Видатки на придбання медичного обладнання збільшені вдвічі. , Вперше область отримала величезну допомогу від Міністерства охорони здоров'я - ми модернізували медичну галузь обладнанням вартістю 54 млн. грн. Ще 23 млн. грн. на придбання медичного обладнання виділено з обласного бюджету.
Вже в жовтні ми придбаємо 2 реанімобіля для центра екстреної медичної допомоги
. Всі ці кроки допоможуть нам зробити медичну допомогу якісною, а головне – своєчасною»- сказав Олександр Вілкул.
За ініціативи голови Дніпропетровської облдержадміністрації у 2010 році з обласного бюджету було виділено 6391,6 млн грн на функціонування комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
«В області залишається проблемним питання низького укомплектування штату лікарів екстреної медичної допомоги - 65%. Гадаю, що подібні змагання , а також та реальна допомога з боку влади, яку відчувають сьогодні медики, стануть для молодих лікарів гідною мотивацією для роботи в державній медицині», - зазначив Олександр Вілкул.
Голова облдержадміністрації також підкреслив, що для залучення молодих фахівців в області вперше за багато років виділяється безкоштовне житло для лікарів - зокрема, в Царичанці, Межевій та Софіївці.
ДОВІДКА:
Переможці ІІ обласних змагань
на кращу фельдшерську бригаду швидкої медичної допомоги отримали:
І місце
у змаганнях зайняла бригада клінічного об’єднання швидкої медичної допомоги м. Дніпропетровськ. Вона отримала в подарунок ларингоскоп з набором клинків, вакуумний матрац, кожному члену бригади - форменна зимова куртка.
ІІ місце
у змаганнях зайняла бригада Васильківської центральної районної лікарні. Вона отримала в подарунок мішок Амбу з набором масок, лярінгіальна трубка та повітрепроводи, ноші, кожному члену бригади - форменна зимова куртка.;
ІІІ місце
у змаганнях зайняла бригада Криничанської центральної районної лікарні. Вона отримала в подарунок глюкометр з тест-смужками, лярінгіальна трубка, комплект фіксаційних пов’язок, кожному члену бригади - форменна зимова куртка.
Учасники змагань отримують сумки-холодильники, методичні посібники для екстреної медичної допомоги.
За 9 місяців 2010 року бригадами Комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» було обслуговано 141 виклик, здійснено 1693 виїздів спеціалістів, надано допомогу 1492 хворим, проведено оперативних втручань – 241, евакуйовані 1411 хворих, у тому числі - 26 хворих до м. Києва.
Управління преси та інформації облдержадміністраціїї
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул відзначив кращі фельдшерські бригади області"