Сьогодні Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ у м. Донецьк взяв участь у III Міжнародному інвестиційному Саміті DID 2010 «Державно-приватне партнерство у контексті нової економічної політики України». Після огляду виставки виробників енергоефективного обладнання у СВЦ «Експодонбас» Віктор ЯНУКОВИЧ відповів на запитання представників ЗМІ.
Про залучення інвестицій до держави шляхом державно-приватного партнерства.
Україна тільки на початку цього шляху. Я сказав, коли виступав, що цей процес у нас знаходиться тільки на зародковому рівні. Перший законопроект, який було прийнято, набирає чинності вже у середині жовтня та прискорює темпи розвитку державного і приватного партнерства. Вже сьогодні цей шлях ми повинні пройти швидко, тому що багато країн, більшість країн у світі, вже знаходяться на рівні дуже високому. Рівень, який фактично вже приніс у ці держави успіх, створив можливість для розвитку економіки, планування життя людей тощо. Фактично, я сказав би так, що вони вже забули цю термінологію, яку ми тільки вивчаємо. Але дуже важливо, що ми пішли вже цим шляхом. І, як кажуть, ми вже «на ходу». Цей форум, який сьогодні проходить у Донецьку, - це ті форуми, які вкрай необхідні для того, щоб люди були обізнані, що дає цей процес. Хочу сказати, що виграє більш за все від цього партнерства держава і суспільство, люди. А страждає, безумовно, корупція, яка більш за все розповсюджена у середовищі чиновників. Тому ми робимо сьогодні все для того, щоб система, яка була створена десятиліттями у нашій державі, змінювалась на користь держави. Але не на користь чиновників і корупціонерів. Сьогодні ми відпрацьовуємо і антикорупційне законодавство, сьогодні ми все робимо для того, щоб скоротити відстань між суспільством і доступом до послуг держави, на шляху яких стоїть бюрократія. Тому дозвільна система, система ліцензіювання, технічного контролю тощо. Всі ці системи треба реформувати. Значно скорочувати і переходити на світові стандарти. Ми знаємо, що кращий контролер – це громадянське суспільство. Це люди, які дають оцінку, і які безумовно є регуляторами. Тому що якість продукції іде на споживчий ринок. До людей.
О демократичности предстоящих местных выборов.
Безусловно, те проблемы, которые есть на выборах в любой стране, существуют и в Украине. Но в Украине есть особенность. Та политизация, которая была в последнее время, особенно в последние 5 лет, привела к авантюризму. В том числе и в этих вопросах. Политические силы, которые строят свою политику на обмане, не имеют будущего. Есть реальные проблемы, над которыми мы сегодня работаем. Я думаю, большинство из них мы решим. Или преодолеем. Что касается будущего: конечно, мы будем совершенствовать наше законодательство, мы будем принимать избирательный кодекс. Для того, чтобы законы не принимались накануне выборов. А чтобы они были стабильными, и политические силы, и участники избирательного процесса – все их знали и могли соблюдать, прежде всего. Поэтому я поставил такие задачи перед органами местного самоуправления, перед Кабинетом Министров: чтобы в ходе подготовки к выборам, во время избирательного процесса законы Украины соблюдались. Это мои первые выборы как Президента Украины. И нет более заинтересованного лица в Украине, чем я, в том, чтобы эти выборы прошли демократично и честно.
О предстоящем решении Конституционного Суда по поводу отмены политической реформы 2004 года и его последствиях.
Прежде всего, я как Президент Украины считаю, что и Кабинет Министров, и Верховная Рада, мы должны выполнить любое решение Конституционного Суда. По-другому не может быть в правовом государстве. Право – это фундамент любой демократически развивающейся страны. Естественно, мы будем выполнять любое решение Конституционного Суда.
Я хочу сказать, что мы должны построить таким образом нашу жизнь в Украине, чтобы законы выполнялись, чтобы верховенство права главенствовало всегда над любыми политическими эмоциями. Это первое. Второе: рядом с демократией всегда стоит ответственность. Это два принципа, которые неразрывны. И только в этом случае могут быть защищены права человека. Этот принцип, я считаю, у нас в стране должен быть главенствующим. Во всяком случае, я свою работу буду выстраивать именно так. Поэтому любой вопрос, если есть решение суда и, как говорят, «это окончательный вердикт», не может не выполняться. Он должен быть выполнен. Я как Президент Украины, как гарант Конституции, буду этого всегда придерживаться, буду это выполнять.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Віктор ЯНУКОВИЧ: «Поруч з демократією завжди стоїть відповідальність»."