Дніпропетровськ.
Заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела нараду «Про погашення заборгованості до фондів соціального страхування». У роботі наради взяли участь представники обласних осередків прокуратури, державної виконавчої служби, пенсійного фонду, центру зайнятості, а також керівники підприємств, що мають заборгованість перед фондами соціального страхування.
Сьогодні перед всіма областями Уряд поставив завдання збільшити власні надходження до бюджету Пенсійного фонду на 20%. Крім того, зменшити недоїмки зі страхових внесків економічно-активними підприємствами щомісяця на 5%, а до кінця року – на 50%, а також погасити до кінця року заборгованості комунальних підприємств.
«Питання погашення заборгованості із заробітної плати та своєчасні розрахунки підприємств з органами Пенсійного фонду знаходяться на особливому контролі голови облдержадміністрації Олександра Вілкула. Адже несвоєчасність таких виплат порушує соціальні права працівників. Зокрема, період, за який платник боргує Пенсійному фонду, не буде врахований працівникам при призначенні пенсій. Ми маємо запобігати таким випадкам і захистити від них мешканців нашої області, - зазначила Марія Пустова.
Вона також наголосила, що кожен керівник підприємства повинен розуміти важливість та нести персональну відповідальність за своєчасні платежі до фондів соціального страхування. «Подальше підвищення розміру пенсій та їх своєчасна виплата залежить від обсягів надходження коштів до Пенсійного фонду. Тому всі керівники підприємств-боржників мають сплачувати підрахунки до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування населення повністю та своєчасно», - додала заступник голови облдержадміністрації.
Опрацювання даного питання спільно з органами прокуратури вже принесло результати. Зокрема, після проведення попередньої такої наради повністю погасило борг перед Пенсійним фондом сільгосппідприємство «Чумаки». Ще 10 підприємств зменшили заборгованість, серед них ВАТ «Дніпропрес», ВАТ «Дніпровський машинобудівний завод», «Дніпродзержинський завод продтоварів».
Довідка:
Станом на 1 вересня 2010 року понад 3 тисячі підприємств області мають заборгованість до Пенсійного фонду в сумі 130,6 млн.грн.
У структурі боргу найбільша питома вага припадає на підприємства щодо яких порушено справу про банкрутство або визнано банкрутами – 61% від загальної суми боргу, або 79,8 млн грн. Економічно активні підприємства заборгували 19,7%, або 25,8 млн грн. Борг підприємств комунальної власності - 53,1 млн грн або 40,6% загальної суми боргу.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна влада контролює хід погашення заборгованості перед фондами соціального страхування"