![Олександр Вілкул: “Ми створюємо на Дніпропетровщині європейську систему охорони здоров’я молоді»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/453CC51D68093917C22577AB0041E6B9/$FILE/P1040486_85.jpg)
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул продовжує розширення мережі спеціалізованих відділень медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді». Нова Клініка відкрита на базі реабілітаційного центру Дніпропетровскького обласного клінічного наркологічного диспансеру. Це вже третій спеціалізований заклад, який відкривається в рамках реалізації Губернаторського проекту «Здорове покоління». До того за ініціативи губернатора такі клініки були відкриті у Кривому Розі та Павлограді. В цих закладах підлітки і молоді люди віком від 10 до 24 років отримують медичну і психологічну допомогу.
«
Я зроблю все, аби повернути молоді впевненість в тому, що влада регіону турбується про них.
Об’єктивно, останні роки держава не звертала уваги на реальні проблеми підростаючого покоління. В більшості своїй, у молоді зовсім інші проблеми, аніж у дорослих людей. Молодим людям, перш за все потрібна кваліфікована психологічна допомога. Тому ми разом з ЮНІСЕФ створюємо в регіоні спеціалізовану мережу сучасних клінік саме для підлітків і молоді.
Ми створюємо на Дніпропетровщині європейську систему охорони здоров’я молоді
.
І вирішуючи проблеми підлітків сьогодні, ми формуємо основу здорової нації в майбутньому
. Діяльність цих клінік вже найближчим часом дасть позитивний результат у зміцненні здоров’я молодих жителів Дніпропетровщини», - зазначив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.
«Клініка, дружня до молоді» має кабінети психолога, терапевта, інфекціоніста, гінеколога, приймальне відділення та кімнати відпочинку
. Унікальність цієї клініки полягає в тому, що вона відкрита на базі обласного клінічного наркологічного диспансеру.
Наразі це єдиний в Україні медичний центр, що надаватиме комплексну медичну, реабілітаційну, консультативну та інформаційно-профілактичну допомогу підліткам та молоді зі статевих питань та наркозалежності.
«Тільки за офіційною статистикою на Дніпропетровщині нараховується близько 11 тисяч наркозалежних. В обласному центрі їх – 4,5 тисячі, і за нашими даними третина з них є носіями ВІЛ/СНІД. На жаль, наркоманія з кожним роком молодшає
. Якщо раніше ми лікували в основному 16-річних, то останні роки мова йде вже і про 12-ти і 13-річних підлітків!
Дуже важливо, що наш губернатор не зачиняє очі на ці проблеми, а навпаки – привертає увагу суспільства і підтримує розвиток такої спеціалізованої медичної мережі. Завдяки цьому в сенсі уваги до здоров’я молоді Дніпропетровщина ближче до Європи, ніж будь-яка інша область в Україні», - сказала головний лікар Дніпропетровського обласного наркологічного диспансеру Наталія Біла.
За оцінками експертів, підлітки груп ризику віком від 10 до 18 років вимагають особливої уваги в рамках національної протидії СНІДу та наркозалежності
. В клініці приймають усіх без винятку молодих людей, не запитуючи про документи, адресу чи домашній телефон. Лікарі медичного центру спеціально підготовлені для роботи з підлітками, і окрім медичної допомоги, нададуть і кваліфіковані психологічні поради.
«Спеціалісти, які працюватимуть у клініці, мають великий досвід. Наші лікарі пройшли спеціальні тренінги ЮНІСЕФ, соціальні працівники закладу раніше самі пройшли важким шляхом подолання наркозалежності. Ми знаходимо підхід до кожної дитини з так званої «групи ризику».
Ми прагнемо не тільки лікувати, але й формуємо у підлітків навички здорового способу життя, вчимо відповідально ставитися до репродуктивного здоров’я, вести безпечне статеве життя
», - повідомив завідувач «Клініки, дружньої до молоді» Андрій Шаповалов.
«Клініки, дружні до молоді» діють за принципом анонімності пацієнта, що дозволяє охопити якісними медичними послугами прошарок “групи ризику” та реально зменшити рівень розповсюдження наркологічних захворювань та ВІЛ/СНІД по всій Україні.
Під час зустрічі з працівниками та пацієнтами центру Олександр Вілкул окремо зупинився на проблемі розповсюдження наркотиків в регіоні. «Лікувати наслідки такого ганебного явища, як наркоманія – це важливо, але це вирішення половини проблеми. Вже найближчим часом я проведу чергову нараду з керівниками силових структур області з питань боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів. Батьки повинні бути спокійні, а молодь бути здоровою», - зазначив він.
Довідка
“Клініки, дружні до молоді” відкриваються на Дніпропетровщині в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), який є світовим лідером з захисту прав та інтересів дітей. Метою такої програми є створення консультаційних центрів для молоді з надання послуг для збереження репродуктивного та сексуального здоров`я, надання інформації, консультацій та психологічної підтримки.
На ремонт приміщень і благоустрій території Дніпропетровського обласного клінічного наркологічного диспансеру з обласного бюджету було виділено 580 тис. грн., у тому числі на «Клініку дружню до молоді» – 365 тис. грн.; на придбання обладнання – 220 тис. грн.
Планується, що за рік центр зможе надати профільні послуги декільком десяткам тисяч молодих людей.
Україна є найбільш ураженою ВІЛ/СНІДом країною в Європі. За результатами прогнозу Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) у 2014 році до 43% загальної кількості ВІЛ-інфікованих і до 38% кількості смертей від СНІДу в Україні припадатиме на чотири області - Одеську, Миколаївську, Дніпропетровську, і Донецьку.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул: “Ми створюємо на Дніпропетровщині європейську систему охорони здоров’я молоді»"