Опубликовано: Analitik
На минулому тижні гривня знову демонструвала падіння. Якщо на початку тижня курс національної валюти по відношенню до долара складав 7.9284, то наприкінці тижня він досяг позначки 7.9411. Офіційний курс виріс з 7.9082 до 7.9192 гривень за один долар США.
Офіційний курс єдиної валюти за тиждень підвищився з 10.0632 гривень за один євро до 10.3567. Стосовно готівкового курсу – якщо в понеділок він складав 10.1268, то наприкінці тижня – 10.3574.
Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" заперечує той факт, що її періодичні появи на рику для купівлі валюти, щоб розрахуватися за російський природній газ є причиною стрибків курсу гривні.
НАК щомісячно закуповує російський газ на $700-800 млн. Термін розрахунків за нього - до 7 числа місяця, наступного за місяцем поставок. Традиційно "Нафтогаз" виходить на валютний ринок за декілька днів до вказаної дати.
Також "Нафтогаз України" планує і в подальшому купувати валюту для розрахунків за газ як напряму у Національного банку України (НБУ), так і на міжбанківському ринку.
Національний банк України не бачить об’єктивних причин для нестабільності на валютному ринку. Але в той же час регулятор підкреслює, що багато в чому стабільність курсу гривні буде залежати від поведінки великого бізнесу. Зокрема, від його реакції на новий податковий кодекс.
До речі, Національний банк продовжив щоденний час роботи міжбанківського валютного ринку на одну годину.
Із врахуванням внесених змін банки зможуть проводити відповідні операції з 10:00 до 17:00, в той час, як раніше – з 10:00 до 16:00.
На думку експертів, до завершення року відбудеться зниження курсу гривні по відношенню до долара на 20-30 копійок. Зараз спостерігається сезонне погіршення зовнішньоторгового балансу, що спричинить скорочення чистого надходження валюти на поточний рахунок. Ситуація з фінансовим рахунком платіжного балансу непогана, але має ризики погіршення. На думку експертів, в поточному році ми побачимо деяке незначне послаблення гривні.
Національний банк України, залежно від своєї політики може стримувати зниження курсу гривні, хоча це не є дуже добре для економіки.
На минулому тижня НБУ продовжував проводити інтервенції з метою підтримати оптимальну грошову пропозицію та сформувати адекватну грошову ліквідність. За словами офіційних представників НБУ, дії Нацбанку на валютному ринку не є протиріччям об’єктивним тенденціям.. Такох вони зазначили, що регулятор ніколи не буде підігравати просто замовленням ринку.
Стосовно перспектив валют на цьому тижні варто зазначити, що долар по відношенню до гривні не подолає позначку 7.97. Але й нижче позначки 7.93 ми його навряд чи побачимо. Євро після тестування 10.5 може повернутися до позначки 10.2.
Пiдготовлено: Куренна Оксана, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Источник: TeleTRADE.com.ua | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тижневий огляд валютного ринку (13.09.2010-17.09.2010)"