Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК взяв участь у ХV Всеукраїнських муніципальних слуханнях «Стратегія реформування місцевого самоврядування в Україні».
Всеукраїнські слухання були організовані Державним Фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні у співробітництві з Донецькою облдержадміністрацією, Донецькою обласною радою та Програмою Ради Європи «Зміцнення місцевої демократії та сприяння реформам місцевого самоврядування в Україні».
«Сьогодні ми маємо з цих питань конкретні напрацювання, про які ви почуєте від моїх колег. Якщо ми зібралися, то треба розмовляти про конкретику. Дивитись, де ми є, що нам потрібно робити, і як нам співпрацювати.
Законодавча база повинна бути відбудована так, щоб не було таких людей у місцевому самоврядуванні, які приходять туди вирішувати свої питання. До влади і в місцеве самоврядування повинні приходити люди, які дбають про добробут людей, про громаду. Так повинно бути. І якщо ми це розуміємо, ми повинні створювати для цього умови.
Донецька область є членом асамблеї європейських регіонів. 27 регіонів Європи – це є та влада, з якою ми співпрацюємо. Це є та база, на яку покладаємося, і саме регіони роблять цю роботу. Наше завдання ідеологію розробляти, спілкуватися з вами, слухати вас. У кожному регіоні є своя специфіка. Давайте поглянемо на 27 регіонів України. Ми різні, специфіка у кожного різна, але ми живемо в єдиній державі, і в нас є закони. Вони не досконалі. Так давайте їх вдосконалювати.
Я хотів би щоб ви послухали те, що будуть казати мої колеги. Ми з вами повинні розуміти: якщо ми хочемо щось зробити, то повинні мати діалог. Тут не можливий монолог, з чиїх вуст він би не виходив.
Скажіть собі відверто: вас на 100% підтримують громади? Питання, як кажуть, риторичне. Так давайте ж ми зробимо, так, щоб розвиток місцевого самоврядування, про який говоримо, був не для керівників місцевого самоврядування різного рівня. Це повинно бути для людей, для громад. Якщо ми хочемо це зробити, то ми повинні це робити. І Конституція, і закони, які є, вони зобов’язують нас це робити. Ми повинні після слухань втілювати конкретні напрацювання, які ми з вами повинні реалізувати. От тоді це буде дуже гарна справа. Я вам бажаю плідної роботи і щоб ви надалі розуміли, що держава у нас одна, ділити нам нічого, а вдосконалювати нашу роботу повинні ми», - зазначив Анатолій БЛИЗНЮК, звертаючи увагу присутніх на актуальність питань, винесених на обговорення представників регіонів України.
В обговоренні перспектив реформування системи місцевого самоврядування також взяли участь: голова Донецької обласної ради Андрій ШИШАЦЬКИЙ; голова Державного Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Сергій МАЛИКОВ; керівник Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» В'ячеслав ТОЛКОВАНОВ; народний депутат України, голова підкомітету з питань державного будівництва Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Василь ДЕМЧИШЕН; Дніпропетровський міський голова, Президент всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», голова делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Іван КУЛИЧЕНКО; Донецький міський голова Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО; голова Сумської облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ і інші представники регіонів України і Євросоюзу.
Спілкуючись із представниками ЗМІ, голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК виразив своє бачення результатів ХV Всеукраїнських муніципальних слухань: «Президент України призначив нового керівника. Я думаю, що він прийшов, щоб реалізувати програму Президента Віктора ЯНУКОВИЧА. Ми будуємо нову країну! Необхідно багато чого міняти, і в програмі реформ повинна бути не тільки економіка, але й духовність, може навіть духовність переважно. Ми повинні говорити про розвиток місцевого самоврядування, розвиток активності громад. Це теж окремий напрямок реформування та не більш легкий, ніж економічний розвиток. Це той комплекс питань, які ми повинні разом вирішувати. Якщо ми будемо не тільки говорити, але й діяти, тоді одержимо той результат, про який ми говоримо!»
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Донеччині триває обговорення реформування системи місцевого самоврядування"