Опубликовано: Anonymous
![У лідера «Громади» один з найвищих рейтингів популярності серед мешканців Дніпропетровщини](http://vsevesti.com/content/visitor/images/f20100914164327-лазаренко.jpeg)
"Новий час", №1-4, вересень 2010 року.
З 9 по 16 серпня 2010 року Центром правових і підприємницьких досліджень було проведене телефонне опитування мешканців Дніпропетровської області щодо визначення їх електоральних пріоритетів напередодні виборів місцевих органів влади. Загалом у телефонному опитуванні зголосилися взяти участь 600 респондентів у містах Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь, Дніпродзержинськ, Павлоград, Новомосковськ, Верхньодніпровськ, Орджонікідзе, селах та селищах Новомосковського, Царичанського, Солонянського, Магдалинівського, Юріївського, Криворізького, Дніпропетровського, Софіївського, Апостольського, Новомосковського районів. Опитування не претендує на роль репрезентативного, оскільки вибірка проводилася не за соціально-віковими характеристиками, а за методикою сліпого вибору телефонного абонента на основі відкритих довідкових матеріалів.
Перше запитання, на яке мали відповісти респонденти було сформульоване таким чином: «Чи готові ви проголосувати за політичну партію, якщо у її списку фігуруватиме нижче зазначений політик?»
За результатами опитування голоси розподілилися таким чином:
Сергій Тігіпко– проголосували б 64,6 відсотка виборців, не підтримали б таку політичну силу 28,1%, вагалися з відповіддю – 7,3%;
Павло Лазаренко – 50,8%, 28,2% і 21%;
Микола Азаров –49,8%, 34,1% і 16,1%;
Юлія Тимошенко – відповідно 41,1%, 41,4% і 17,5%;
Анатолій Гриценко – 38,2%, 29,1% і 32,7%;
Арсеній Яценюк – 29,1%, 54,5% і 16,4%;
В‘ячеслав Кириленко – 28%, 49,9% і 22,1%;
Петро Симоненко – 26,4%, 57,1% і 16,5%;
Володимир Литвин – 22,7%, 51,8% і 25,9%;
Олег Тягнибок – 21,3%, 70,4% і 8,3%;
Віктор Балога – 21,1%, 48,6% і 30,3%;
Віктор Ющенко – 18,7%, 64% і 17,3%.
Слід зазначити, що питання лояльності мешканців Дніпропетровщини до зазначених вище політиків зовсім не означає їх підтримки під час парламентських чи місцевих виборів. Більш того, останні виборчі кампанії не раз засвідчували суттєву відмінність волевиявлення виборців під час голосування за кандидатів до представницьких органів різного рівня. Тому друге запитання, у телефонному опитуванні стояло таким чином: «Якби вибори до Дніпропетровської обласної ради проводилися у неділю, 15 серпня, за кого ви віддали б свій голос?»
При цьому відповіді респондентів розподілилися таким чином:
Партія «Сильна Україна» (Сергій Тігіпко) – 29,8%;
Партія регіонів – 26,4%;
Всеукраїнське об‘єднання «Громада» - 14,7%;
Всеукраїнське об‘єднання «Батьківщина» - 12,4%;
«Фронт змін» (Арсеній Яценюк) – 3,7%;
КПУ – 3,5%;
Народна партія (Володимир Литвин) – 1,9%
Партія «Громадянська платформа» (Анатолій Гриценко) – 1,5%
ПСПУ (Наталія Вітренко) – 1,5%;
СПУ (Василь Цушко) – 1,2%;
Партія «За Україну» (В‘ячеслав Кириленко) – 0,8%;
Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» - 0,7%;
«Наша Україна» (Віктор Ющенко) – 0,5%;
Партія «Єдиний центр» - 0,5%.
Решта політичних сил у сукупності не набрали і 1% потенційних голосів виборців. Слід зауважити, що телефонне опитування щодо визначення політичних симпатій виборців не передбачало відповіді «проти всіх» чи «не визначився». Відтак реальні симпатіє електорату Дніпропетровщини можуть бути відкориговані як голосами тих, хто ще розмірковує, а таких за попередніми даними майже 20 відсотків (під час телефонного опитування відмовлялися відповідати на питання), так і виборцями, які не підтримують жодну з політичних партій. Ще одну суттєву корективу можуть внести кандидати-мажоритарники, які у окремих виборчих округах презентуватимуть певну політичну силу й вестимуть подвійну агітацію – як за свою програму особисту, так і за політичну силу, висуванцями якої вони є.
Источник: кожушко | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У лідера «Громади» один з найвищих рейтингів популярності серед мешканців Дніпропетровщини"