![Триває громадське обговорення регіональної програми розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/08A8A4AF007E38BBC225779A005069D7/$FILE/14.jpg)
9 вересня 2010 р. у м. Павлоград, на базі виконавчого комітету Павлоградської міської ради, відбулося друге громадське обговорення проекту регіональної "Програми розвитку малого підприємництва в Дніпропетровській області на 2011-2012 рр." (перше обговорення пройшло 27 серпня 2010 р. у м. Нікополь), розробленого у межах проекту "Моніторинг та оцінка програми розвитку малого підприємництва у Дніпропетровській області".
В обговоренні взяли участь 34 особи, у тому числі представники управління споживчого ринку та розвитку підприємництва Дніпропетровської облдержадміністрації, Павлоградської міської ради, члени Координаційної ради Дніпропетровської облдержадміністрації з питань підприємництва, місцеві підприємці, представники бізнес-асоціацій, галузевих рад підприємців, вищих навчальних закладів та громадських об’єднань міста. Громадське обговорення відкрила заступник голови Павлоградської міської ради Біленко Н.В.
З презентацією проекту регіональної "Програми розвитку малого підприємництва в Дніпропетровській області на 2011-2012 рр." виступили Кравець Дмитро, спеціаліст управління розвитку споживчого ринку та підприємництва Дніпропетровської облдержадміністрації, та Літвінов Олексій, голова громадської організації "Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики".
Активну участь в обговоренні взяли участь місцеві підприємці, Павлоградська регіональна асоціація підприємців, Галузева рада підприємців у сфері послуг та Рада підприємців рекламної і художньо-оформлювальної галузі міста.
У своїх виступах учасники громадського обговорення визначили низку актуальних проблем у сфері розвитку малого підприємництва як на регіональному, так і національному рівнях: значне підвищення податкового навантаження; падіння купівельної спроможності населення; значний тиск з боку великих мережних супермаркетів; недобросовісна конкуренція; нав’язування додаткових послуг власниками ринків; неефективність існуючої системи соціального захисту інвалідів, унаслідок чого підприємці несуть додаткові витрати; необґрунтоване затягування процедури землевідведення; відсутність доступних фінансово-кредитних ресурсів; брак інформації щодо існуючої системи державної підтримки підприємництва тощо.
Особливу увагу учасники громадського обговорення приділили проекту Податкового кодексу та необхідності його ретельного доопрацювання.
Під час громадського обговорення від його учасників були отримані зауваження та пропозиції, які будуть використані під час доопрацювання регіональної програми та заходів з її реалізації. Так, представниками виконавчого комітету Павлоградської міської ради було запропоновано створення молодіжного бізнес-центру за рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів із відповідним поєднанням заходів місцевої та регіональної програм розвитку малого підприємництва, що дозволить об’єднати ресурси міської влади, об’єднань підприємців і науковий потенціал Західно-Донбаського комерційного інституту економіки та управління.
З метою якнайширшого обговорення проекту регіональної програми планується у вересні-жовтні 2010 р. провести в області ще 3 громадських обговорення та круглий стіл, до участі в роботі яких будуть запрошені підприємці, представники органів влади, неурядових організацій, а також науковці та громадяни.
Зауваження та пропозиції до проекту регіональної програми розвитку малого підприємництва в Дніпропетровській області на 2011-2012 роки (електронна версія розміщена за адресою:
http://www.smallbusiness.dp.ua
) можна надсилати на адреси:
bizdep@ukr.net
або
dcecrp@i.ua
Довідка:
Проект "Моніторинг та оцінка програми розвитку малого підприємництва у Дніпропетровській області" виконується Дніпропетровською обласною державною адміністрацією у межах Проекту PRISM "Розробка та впровадження публічної політики в Україні", який фінансується Канадською агенцією міжнародного розвитку (CIDA) і керується Канадським бюро міжнародної освіти (CBIE).
Метою проекту є сприяння розвитку відповідального врядування та економічного зростання у Дніпропетровській області шляхом розбудови інституційної спроможності обласної державної адміністрації задля розробки більш ефективної, з урахуванням гендерної рівності та впливу на стан екології, регіональної програми розвитку малого підприємництва, а також здійснення моніторингу та оцінки її ефективності. Реалізація проекту розпочалася в грудні 2009 р. і триватиме до вересня 2011 р.
Дніпропетровська обласна державна адміністрація висловлює подяку «Проекту розробки та впровадження публічної політики», що здійснюється Канадським бюро міжнародної освіти за фінансової підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку, за фінансову допомогу, надану для реалізації проекту «Моніторинг та оцінка Програми розвитку малого підприємництва у Дніпропетровській області».
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Триває громадське обговорення регіональної програми розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки"