В Києві створена Громадська Гуманітарна Рада, до якої увійшли провідні київські гуманітарні авторитети, що представляють різні галузі: медицину, освіту, культуру, тощо.
„Зараз іде розробка плану дій”, - розповідає член Гуманітарної Ради, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму, письменник Олександр Бригинець.
„Рада може піти двома шляхами: підмінити собою КМДА, яка не справляється з великою кількістю поточних проблем в гуманітарній сфері, або ж взяти на себе більш фундаментальну функцію: розробити концепцію культурної політики міста і вимагати від КМДА і Київради дотримуватися її”, - продовжує О. Бригинець
„На мою думку, сьогодні найактуальнішими є передусім - розробка концепції „Положення про заклади культури м. Києва” з наданням їм максимально можливих пільг, адже сьогодні на думку чиновників а ні творчі спілки, а ні галереї, а ні художні майстерні не вважаються закладами культури.
Розробка концепції побудови нових та збереження існуючих закладів культури м.Києва, адже не секрет, що сьогодні найбільше закладів культури знаходиться в центрі. А в Дарницькому районі, приміром, не те, що театр, музей чи галерею не знайти, а й бібліотеку відшукати важко. Києву вкрай необхідні приміщення для кількох музеїв, в тому числі, „Музею історії Києва”, концертних залів і, навіть, офісних приміщень для закладів культури, які з тих чи інших причин протягом останніх років опинилися на вулиці. Така концепція могла би урівноважити старі заклади культури в центрі бузліччю нових у спальних районах, де головною розвагою поки що є генделики та „партизанські” зали ігрових автоматів.
Розробка концепції-графіка ключових подій Києва, які би представляли різні напрямки мистецтва і культури, та перетворили би Київ на одну з вагомих культурних столиць Європи – це дало б можливість не лише киянам планувати свій відпочинок заздалегідь, а й організаторам узгождувати дні проведення значних культурних подій в Києві та навколо нього. Тоді б значні мистецькі події не накладаючись одна на одну, як ланцюг продовжувались би весь рік. Це б у свою чергу реально збільшило би приток в Київ туристів з України та з усього світу.
Ну і наостанок - розробка концепції міжнародних культурних звязків Києва та заходів, щодо підтримки культурних товариств різних народів та регіонів столиці – яка могла би не лише сприяти показу в Києві досягнень культур різних країн, народів, а також регіонів України, а й спонукала б Київську міську владу регулярно проводити закордоном Дні Києва, щоб популяризувати наші гуманітарні здобутки в усьому світі. Нажаль, такі свята, які раніше проводилися регулярно, Черновецький - ліквідував”, - підвів Олександр Бригинець.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Сподіваюсь, Гуманітарна Рада Києва відпрацює найважливіші міські концепції"