Кияни стануть культурнішими та освіченішими. Над цим працюватиме спеціально створена Громадська гуманітарна рада Києва. До неї увійшли заслужені діячі культури, освітяни, медики, а також представники міської влади. Крім підвищення культурного рівня киян, рада працюватиме над низкою проблем у сферах медицини та освіти. Вчора їх обговорили в мерії на першому засіданні новоутвореного органу.
Заслужені митці країни стурбовані рівнем культури та освіти українців, особливо молоді. "Рівень культури та освіти нині понизився. Працюючи зі студентами, змушений констатувати, що багато з них навіть не знає, хто така Ольга Кобилянська й ніколи не читав "Украденого щастя" Івана Франка",- зазначив народний артист України Михайло Резнікович. У зв’язку з цим у квітні цього року Президент України Віктор Янукович створив Громадську гуманітарну раду. Вона покликана об’єднати зусилля органів державної влади і громадськості у вирішенні найважливіших питань гуманітарного розвитку.
Столиця ж вирішила не відставати. Вчора в мерії відбулося перше засідання Громадської гуманітарної ради Києва. До її складу ввійшли видатні діячі культури, освітяни й медики. Саме на їхні знання та досвід спиратиметься новоутворений орган, ухвалюючи конкретні рішення. Незабаром члени Ради розроблять стратегічний план гуманітарного розвитку. На першому засіданні його учасники внесли свої пропозиції щодо подальшої роботи ради та окреслили найболючіші питання.
"Ми маємо велику потребу в тому, щоб кожен із фахівців своєї галузі висловив власну думку, аби ми спільно могли визначити напрямки діяльності Ради та головні проблеми, які вона розв’язуватиме. Тим паче, що зараз ми знаходимося на етапі впровадження реформ у різних сферах, а також і гуманітарній",- наголосив виконувач обов’язків голови КМДА Олександр Попов.
Не лише необізнаність молоді в літературі турбує учасників ради. Проблем у гуманітарній галузі - сповна. Зокрема голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець наголосив на потребі вирішення питання з приміщеннями закладів культури. "Це одна з найпоширеніших і найболючіших проблем у цій сфері. Тому що бібліотеки, театри, майстерні, приміщення яких знаходяться у районній власності, постійно конфліктують із районною владою. Тож усі приміщення муніципальних закладів культури потрібно передати до муніципальної влади",- переконаний пан Бригинець.
Водночас голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Алла Шлапак наполягала на тому, щоб до списку питань, які вирішуватиме гуманітарна рада, було додано пункт про соціальний захист.
http://smi.liga.net/articles/IT104867.html
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Мерія стурбована культурним рівнем киян"