![В області за спрощеним механізмом призначена субсидія 1 тис 88 сім’ям](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/75C4B1963BD0B3EDC2257790003B0403/$FILE/pict_money1.jpg)
В області за спрощеним механізмом призначена субсидія 1 тис 88 сім’ям. Про це повідомила заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова на прес-конференції перед початком міжрегіональної наради з питань призначення населенню субсидій за спрощеною формою. У прес-конференції взяли участь заступник Міністра Міністерства праці та соціальної політики України Костянтин Ващенко та заступник Міністра Мінжитлокомунгоспу Віталій Шаповаленко.
В серпні
на Дніпропетровщині повністю завершений перерахунок субсидій, призначених в літній період в автоматичному режимі. Без залучення одержувачів перерахунок буїв здійснений за 4,6 тисячами справ.
Наразі в області триває роз’яснювальна робота щодо механізму отримання субсидій населенням. Зокрема, органами Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області спільно з управліннями праці та соціального захисту населення облдержадміністрації розіслані конверти з інформаційними матеріалами 674 тисячам 578 пенсіонерам. До листів були вкладені чисті бланки документів (спрощена форма заяви і декларації про доходи) із зразками їх правильного заповнення, адреса місцевого управління соцзахисту, куди необхідно направити заяву, та конверт для безкоштовної відправки такої заяви для призначення субсидії. Сьогодні у зворотньому зв’язку до органів праці та соціального захисту населення надійшли конверти із заповненими бланками заяви та декларації від 36 тисяч 579 пенсіонерів. Також близько 16 тис. осіб отримали роз’яснення з цього питання, зателефонувавши до «гарячих» ліній.
«Вперше програма призначення субсидій стала такою масовою. Адже Уряд поставив перед нами завдання дійти до кожного громадянина і роз’яснити вигідність отримання їм субсидій. І результати нашої роботи свідчать про зручність для населення такої форми роботи. Кожен мешканець нашої області буде захищений державою», - зазначила Марія Пустова.
За словами заступника Міністра Міністерства праці та соціальної політики України Костянтина Ващенко, головний результат від реалізації програми субсидій полягає у ефективній соціальній підтримці населення з середнім та низьким рівнем доходів.
Так, Урядом знижено поріг витрат на оплату комунальних послуг - він не перевищуватиме 15% від родинного доходу для працюючих громадян та 10% для сімей, які складаються із пенсіонерів, інвалідів і дітей до 18 років.
Також спрощено процедуру надання необхідних документів. З 1 серпня громадяни звільняються від необхідності збирати від організацій, які надають комунальні послуги, довідки, що необхідні для призначення субсидій.
Крім того,
запущено механізм організації нового порядку надання субсидій населенню на регіональному рівні. Для цього створені спеціальні комісії, які забезпечуватимуть належну взаємодію між органами системи соціального захисту, підприємствами і організаціями, що працюють у комунальній сфері
Родини, які складаються з працездатних осіб, для призначення субсидії подають до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання:
-заяву;
- декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у жилому приміщенні;
- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у жилому приміщенні (для працюючих);
Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви та всіх необхідних документів.
Довідково:
14 липня Уряд прийняв постанову «Про посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг».
Сьогодні в області проживають 1 млн 322,5 тис сімей. Пільгами в області користується 890 тис 737 осіб. Житлові субсидії домогосподарства максимально отримують в опалювальний період - 69,1 тис. сімей області, або 5% від їх загальної кількості. Цього року літом субсидією скористалося 4,2 тис. сімей.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області за спрощеним механізмом призначена субсидія 1 тис 88 сім’ям "