Подробно
Після хліба найважливіше для народу- школаУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 28-08-2010 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Під таким гаслом відбулась традиційно серпнева конференція педагогічних працівників Хмельницької області.В її роботі взяли участь голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха, заступник голови Вадим Гаврішко, заступник голови- керівник апарату Лілія Бернадська та начальник управління освіти обласної державної адміністрації Віктор Очеретянко.У ці дні в Україні відбуваються серпневі конференції педагогічних працівників, на яких підсумовується усе те позитивне, що зроблено у минулому навчальному році, аналізуються проблеми та упущення, які мають місце у роботі, визначаються основні завдання вдосконалення системи освіти та пріоритетні напрямки її розвитку.Конференція відбулась за участю ветеранів педагогічної праці, заступників голів райдержадміністрацій та міських рад, начальників управлінь освіти та науки, у справі сім'ї, молоді та спорту.На порядку денному конференції виносилося одне питання «Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної позашкільної, професійно- технічної та вищої освіти в 2009-2010 н.р. та завдання на 2010-2011 навчальні роки».З привітальним словом до присутніх звернувся голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха : «Дозвольте висловити позицію обласної влади щодо деяких аспектів обласної освітньої політики в контексті координації нашої діяльності.На цьогорічній нараді з питань підготовки до нового навчального року Президент України Віктор Федорович Янукович наголосив на важливості оптимізація мережі навчальних закладів, підкресливши особисту відповідальність голів обласних та районних державних адміністрацій за виконання цього розпорядження. Тут має сконцентруватися взаємодія суспільства і влади напередодні початку нового навчального року. Хочу наголосити на першочерговій увазі влади на місцях - сільській школі. Через зменшення учнівського контингенту, що триває, у районах за згодою сільських громад в цьому році призупинено діяльність 82 шкіл. Аналіз питання свідчить про збереження цієї тенденції найближчим часом, адже практично половина шкіл області – це так звані "школи з малою наповненістю". Тому питання зберігає гостроту. Оптимізація мережі шкіл – державне завдання. Водночас, при оптимізації мережі шкіл на місцях ми маємо витримати розумну рівновагу, певний баланс: не просто її зберегти або реформувати, а перш за все - забезпечити якість освіти в них. Саме в цьому – пріоритет державної освітньої політики. Без підтримки органів місцевої влади ми не зможемо його реалізувати. А на місцях, на жаль, його не завжди підтримують, або не до кінця розуміють.Так, перший акцент в цьому контексті хочу зробити на освітніх округах, які практикою освітньої реформи визначені головним шляхом реформування сільської школи. Таке реформування активно здійснюється в області впродовж останніх років, обласна влада підтримує цей процес, в тому числі в контексті здійснення адміністративної реформи. В більшості районів вже створено по 2-3 освітні округи. Проте необхідна більш активна підтримка районної влади у цій справі. Із свого боку можу запевнити освітян у всебічній підтримці і допомозі. Дострокове завершення в області комп’ютеризації навчальних закладів І-ІІІ ст. - наша спільна перемога, що стала можлива завдяки спільним зусиллями обласної влади, органів місцевого самоврядування та закладів освіти.Сьогодні нагально необхідно організувати таку ж "толоку" для завершення у короткі терміни комп’ютери¬зації ЗОШ І-ІІ ст. Першочерговим завданням сьогодні є підготовка закладів освіти, гуртожитків до нового навчального року та опалювального сезону. В зв’язку з цим необхідно взяти під контроль заготівлю палива. В цілому по області спостерігається позитивна динаміка: для потреб закладів освіти вже завезено 77% палива до потреби, проти 53 % - у 2009 році. Вирішити це питання тільки за рахунок місцевих бюджетів є неможливим, але і не можна його залишити без уваги. Необхідно на всіх рівнях використати можливості для виправлення становища».Василь Степанович також наголосив на тому, що серед пріоритетних напрямів подальшого реформування системи професійно-технічної освіти є оптимізація мережі професійно-технічних навчальних закладів, приведення її у відповідність до структури економіки регіонів області, визначення пріоритетного спектру професій з урахуванням потреб роботодавців у кваліфікованих конкурентноспроможних робітниках шляхом укрупнення та зміни статусу професійно- технічних навчальних закладів.І наостанок, звертаючись до освітян напередодні нового навчального року Василь Степанович побажав педагогам, учням і студентам, всім, причетним до високої сфери освіти, найповнішої реалізації добрих намірів і життєвих планів, щедрої і світлої долі, успішності всіх новацій та реформувань на благо майбутнього України. Також відповідно до Указу Президента України Віктора Федоровича Януковича, голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха вручив за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у навчання і виховання підростаючого покоління, активну громадську позицію присвоєно почесне звання “ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ” нагороджено ВАЛЬЧУКА Володимира Анатолійович- директора спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8, м.Хмельницький та відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Почесною Грамотою обласної державної адміністрації та цінним подарунком нагороджено : ПАЦЮК ЛАРИСУ ВОЛОДИМИРІВНУ - провідного спеціаліста відділу освіти Старосинявської районної державної адміністрації ; ДЕМЧИШИНАГРИГОРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА- директора Митковецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Летичівського району; КОВТУНЯКА ВАСИЛЯ СЕРГІЙОВИЧА- директора Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів екологічного напрямку Кам’янець-Подільського району; ЛЕОНОВУ СВІТЛАНУ ОЛЕКСАНДРІВНУ- вчителя біології Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ярмолинецького району,ПОПОВИЧА ОЛЕГА МИКОЛАЙОВИЧА- директора центру дитячо-юнацької творчості м.Шепетівка, ШЕВЧУК НІНУ ВОЛОДИМИРІВНУ- вчителя математики Старокостянтинівського ліцею.М.Бабійчук Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "Після хліба найважливіше для народу- школа "