Подробно
Борис Клімчук: «Освіта – це інвестиції у майбутнє»Украина, Луцк и Волынская область | Местные новости | 26-08-2010 | Волинська обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук взяв участь у засіданні колегії управління освіти і науки облдержадміністрації про підсумки розвитку освіти Волині у 2009-2010 навчальному році та завдання на 2010-2011 навчальний рік. На колегії також обговорили проблеми, які стоять перед галуззю у контексті Концепції проведення економічних реформ з напряму «Освіта», напрацьованих регіональним комітетом з економічних реформ. Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Попович у своїй доповіді коротко охарактеризував сьогодення, проблеми та перспективи освіти Волині. Він розповів про рівень дошкільної освіти в області. Зокрема, повідомив, що «забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є постійним пріоритетом у діяльності освітян Волині». Понад 98% дітей старшого дошкільного віку охоплено в регіоні дошкільною освітою. В області функціонує 386 дошкільних навчальних закладів та 44 навчально-виховних комплекси, у складі яких діють дошкільні відділення. Організованою дошкільною освітою охоплено 46% дітей віком від 1 до 6 років. У минулому році відновили роботу 8 ДНЗ, перейшли на постійний режим роботи з введенням нових приміщень – 2 ДНЗ, розгорнули діяльність 17 додаткових груп, що дало можливість упродовж року збільшити кількість місць на 800 одиниць. Михайло Попович повідомив, що в цьому році у перший клас піде близько 12,3 тис. учнів, що на 905 більше, ніж у минулому. Щодо освіти загальної, то тут в області дещо гірша ситуація. Якщо у 1996 році на Волині функціонували 845 денних загальноосвітніх шкіл, у яких навчалося 167919 учнів, наповнюваність класів становила 19,8 учні на 1 класокомплект, то у минулому навчальному році – 786 денних загальноосвітніх шкіл, у тому числі 178 шкіл І ступеня, 253 – І-ІІ ступенів, 306 – І-ІІІ ступенів, в яких здобували освіту 127784 учні і наповнюваність класів становила 17 учнів. Щороку збільшувалася кількість малочисельних початкових шкіл, які фінансово складно було утримувати. Тому протягом попередніх років в області призупинено роботу 56 загальноосвітніх шкіл І ступеня. За оперативними даними в області функціонуватиме 781 денна, 2 вечірні загальноосвітні школи та 2 школи інших міністерств та відомств. Наповнюваність класів прогнозується на рівні 16,9 учня. Проблемним питанням, є формування класів-комплектів. З числа 2-х, 3-х та 4-х класів було з’єднано 440, що на 82 менше, ніж у 2008-2009 навчальному році, а позитивом є той факт, що до 10-го класу денних загальноосвітніх шкіл цього навчального року передбачається зарахувати 11,5 тисяч учнів, а це на 5,9 тис. більше від попереднього.На даний час протестовано 512 навчальних закладів, у 2010 році – 95. З них 14% отримали «високий» рівень освітньої діяльності, 84% - «достатній», 2% - «середній». Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації порушив і проблему підвозу учнів у навчальні заклади у сільських місцевостях. «Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з Міністром освіти і науки Дмитром Табачником, поставив завдання до 2012 року забезпечити сільські школи шкільними автобусами і наголосив, що фінансування цього проекту має відбуватися не лише за рахунок державного та місцевого бюджету, а й за меценатські кошти». Упродовж останніх років волинські школярі, завдяки отриманим якісним знанням, отримують хороші результати у ЗНО. Зокрема, високий рівень знань з усіх предметів отримало 7,66% випускників. Це ІІІ місце в Україні. І лише 6,34% учасників не здобули права вступу до ВНЗ, а це ІІІ результат знизу. За словами Михайла Поповича, цього навчального року в заклади освіти направлено 442 молодих спеціалісти: випускників університетів та педагогічних коледжів. Для голови облдержадміністрації Бориса Клімчука освіта завжди залишається пріоритетом у всьому. Він зазначив, що «Найнадійніші і вигідні інвестиції – це інвестиції у майбутнє, а освіта – це і є інвестиції у майбутнє». Окрім того, Борис Клімчук повідомив, що 60% звернень, ініційованих ним до Кабміну, стосуються фінансування освіти і 30% - медицини. Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаЛуцк |
Добавить комментарий к новости "Борис Клімчук: «Освіта – це інвестиції у майбутнє»"