Виконання Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2010 рік у I півріччі : 758958 : Местные новости

Местные новости Донецк : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Донецк и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Виконання Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2010 рік у I півріччі

Реалізація у першому півріччі завдань і заходів Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2010 рік дозволила відновити зростання в реальному секторі економіки, поліпшити фінансові показники, забезпечити вирішення соціальних проблем.
Загальний обсяг промислового виробництва у порівнянних цінах проти першого півріччя 2009 року збільшився на 15,5%, Програмою на рік передбачено зростання на 7,0%.
Динаміка промислового виробництва
(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року)
Обсяги виробництва продукції зросли по всіх основних видах діяльності, крім вугільної промисловості (зменшення на 2,7%). Найбільшого приросту досягнуто в машинобудуванні – на 34,3%, металургії – на 22,7%, виробництві коксу, продуктів нафтоперероблення – на 22,0%, добуванні неенергетичних корисних копалин та виробництві неметалевої мінеральної продукції – на 28,3%, легкій промисловості – на 24,6%.
Реалізовано промислової продукції у діючих цінах на 84,6 млрд.грн., що складає 54,6% до Програми на рік і на 30,1 млрд.грн., або в 1,5 рази більше, ніж за І півріччя 2009 року. Частка продукції області у загальному обсязі реалізованої продукції по Україні склала 20,7%. У структурі загального обсягу реалізованої промислової продукції області найбільшу частку продукції забезпечили міста Маріуполь (31,7%), Донецьк (20,4%), Макіївка (8,7%), Єнакієве (6,2%).
Більше половини продукції відповідає міжнародним стандартам якості.
В металургійному комплексі за рахунок збереження протягом січня-квітня поточного року сприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках та наданих урядом пільг обсяг виробництва продукції до рівня січня – червня 2009 року збільшився на 22,7% (по Програмі на рік – на 14,6%).
Зріс випуск чавуну та сталі на 32,6%, готового прокату чорних металів – на 31,2% (завдання Програми виконано, відповідно, на 48,1%, 49,5% і 47,9%). У зв’язку з фінансовими проблемами замовників продукції обсяг виробництва труб скоротився в 2 рази.
Середньодобове виробництво чавуну склало 35,9 тис.т, що на 32,5% більше, ніж у першому півріччі минулого року (Програмою на рік передбачено 37,0 тис.т). Через зниження у травні-червні попиту на металопродукцію на світовому ринку, підвищення цін на залізорудну сировину середньодобове виробництво чавуну зменшилось у червні до 33,9 тис.т.
Станом на 01.07.2010 на металургійних підприємствах області з 17-ти доменних печей працювало 15, з 16-ти мартенівських – 9, всі 8 конвертерів. Прокатні стани підприємств працюють за наявності замовлень. Так, в третій декаді червня не працювали сортові стани у ВАТ «Єнакієвський металургійний завод», майже весь червень через підвищення вартості залізорудної сировини - доменна піч №2 у ЗАТ «Донецьксталь» - металургійний завод».
За січень-травень поточного року фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування від’ємний – 935,4 млн.грн. збитків (за січень-травень 2009 року – 1560,6 млн.грн. збитків).
В поточному році підприємства металургійного комплексу області продовжують реконструкцію та модернізацію основних виробництв.
У ВАТ «Єнакієвський металургійний завод» до кінця року планується завершити капітально-відновлювальний ремонт доменної печі №3, у ЗАТ «Донецьксталь» - металургійний завод” проводяться роботи з будівництва електросталеплавильного комплексу. У ВАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» практично завершено модернізацію тунельної печі №4.
Передбачені Програмою заходи щодо розвитку металургійної галузі через недостатність коштів у підприємств виконані на 14,5 % (312,8 млн.грн.).
Коксохімічними підприємствами області вироблено 4,7 млн.т коксу, що на 20,1% більше, ніж у І півріччі 2009 року (53,5% до завдання Програми).
За січень-травень 2010 року підприємствами з виробництва коксу отриманий позитивний фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування у сумі 488,5 млн.грн. прибутку (за січень-травень 2009 року – 236,0 млн.грн. збитків).
Обсяг виробництва в машинобудівному комплексі збільшився на 34,3% (по Програмі на рік – на 5,0%).
З нарощуванням обсягів продукції працювали акціонерні товариства: «Старокраматорський машзавод» та «Дружківський машзавод» (в 4 рази), «Горлівський машинобудівник» (в 2,6 рази), «Маріупольський завод важкого машинобудування» (в 2 рази), «Азовзагальмаш» (в 1,9 рази), «Словважмаш» (в 1,7 рази), «Артеммаш «Вістек» (в 1,5 рази) та інші.
Зросло виробництво механізованих кріплень в 4 рази, вагонів вантажних – в 2,3 рази, розпушувачів та культиваторів, коксового обладнання – в 1,9 рази, електродвигунів – в 1,8 рази, трансформаторів електричних – на 22,0%, машин бурильних та прохідницьких – на 20,0%, холодильників-морозильників побутових – на 18,2%, плит кухонних газових – на 16,9%.
На сьогодні виробничі потужності заводів вугільного машинобудування (ВАТ «Дружківський машзавод», ВАТ «Донецькгірмаш», ЗАТ «Горлівський машинобудівник», ВАТ «Донецький енергозавод») повністю завантажені і до кінця поточного року підприємства забезпечені замовленнями на виготовлення продукції для шахт.
В цілому по галузі одержаний від’ємний фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування – 42,1 млн.грн. збитків (у січні-травні 2009 року – 212,8 млн.грн. прибутку).
З метою підвищення конкурентоспроможності продукції машинобудівні підприємства постійно здійснюють модернізацію і реконструкцію виробничих потужностей.
У ЗАТ «Новокраматорський машзавод» введено в експлуатацію нову ділянку автоматизованого ковальського комплексу на базі гідравлічного пресу зусиллям 5 тис. т.с. та ковальського маніпулятора вантажопідйомністю 70 тонн, що дозволить виготовляти поковки прокатних валків із злитків вагою від 32 до 60 тонн. Придбано і введено в експлуатацію 4 сучасних металорізальних верстатів з ЧПК.
У ВАТ «Старокраматорський машзавод» виготовлено установку катування рулонів з крокуючими конвеєрами, ВАТ «ГРЕТА» здійснено реконструкцію ділянки з виготовлення упаковки для побутових плит, розпочато технічне переоснащення та модернізацію допоміжного виробництва, освоєння виробництва нових газових, газоелектричних, електричних плит та варочних поверхонь.
ВАТ «Енергомашспецсталь» завершує реконструкцію і модернізацію термічних і нагрівальних печей у термічному і ковальсько-пресовому цехах, у ВАТ «Топаз» продовжується модернізація виробу «Кольчуга».
На фінансування заходів щодо розвитку машинобудівної галузі спрямовано 121,8 млн.грн., що складає 48,1% від запланованої суми на рік.
У хімічній та нафтохімічній промисловості обсяг виробництва зріс на 3,2% (по Програмі на рік – на 1,5%).
Збільшився випуск кислоти сірчаної в 1,5 рази, аміаку – на 37,9%, мила туалетного – на 37,1%, господарського - на 28,4%, пластмас в первинних формах – на 12,6%. Скоротилось виробництво мінеральних добрив в 2,1 рази. Станом на 01.07.2010 у ВАТ «Концерн «Стирол» через проблеми з реалізацією продукції із всіх заводів працював лише один з виробництва аміаку.
Підприємствами галузі за січень-травень поточного року отриманий від’ємний фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування у сумі 8,9 млн.грн. збитків (за січень-травень 2009 року – 71,8 млн.грн. збитків), у тому числі в хімічному виробництві – 3,9 млн.грн. прибутку (65,1 млн.грн. збитків).
Продовжується падіння обсягів виробництва у вугільній промисловості. Проти рівня І півріччя 2009 року обсяг вугільної продукції у порівнянних цінах скоротився на 2,7% (по Програмі на рік – на 2,4%).
Видобуток вугілля зменшився на 2,3% і склав 15,9 млн.т, виробництво готового вугілля – на 2,7% (12,1 млн.т). Завдання Програми на рік виконано 50%.
Станом на 01.07.2010 кількість діючих очисних вибоїв на шахтах області становила 131 (торік – 146). З початку року в експлуатацію введено 31 очисний вибій (на 10 більше, ніж у І півріччі минулого року). Вибуло з роботи 32 вибої.
Економіка підприємств галузі залишається незбалансованою, витрати на виробництво вугільної продукції не покриваються надходженням коштів від її реалізації. Собівартість 1 тонни вугільної продукції по вуглевидобувних підприємствах області, підпорядкованих Мінвуглепрому України, склала 1002,99 грн. при ціні реалізації 548,89 грн. (різниця – 454,1 грн.).
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування за січень-травень поточного року від’ємний – 1027,3 млн.грн. збитків (у січні-травні 2009 року – 491,1 млн.грн. збитків).
За І півріччя 2010 року на підприємства вугільної галузі з державного бюджету надійшло 1617,9 млн.грн. (на 295,5 млн. грн. менше, ніж за відповідний період 2009 року), у тому числі держпідтримка на часткове покриття витрат на собівартість продукції – 1511,8 млн.грн. (на 52,4 млн.грн. менше), на будівництво об’єктів і фінансування інвестиційних проектів з технічного переоснащення кошти не надходили.
На заходи Програми з модернізації та технічного переозброєння вугільної галузі спрямовано 536,3 млн.грн. власних коштів підприємств, з них 477,6 млн.грн. – на введення в дію очисних вибоїв.
В стадії ліквідації знаходиться 56 гірничих підприємств (54 шахти і 2 збагачувальні фабрики), з них фізичну ліквідацію завершено на 28. На 8 шахтах ліквідаційні роботи виконані в повному обсязі.
В електроенергетиці обсяг виробництва та розподілення електроенергії у порівнянних цінах збільшився на 12,2%.
Тепловими електростанціями і промстанціями вироблено електроенергії 12,4 млрд.кВт.год., що на 12,5% більше, ніж за січень-червень 2009 року (51,4% до Програми).
Обсяг споживання електроенергії, включаючи втрати в електромережах, склав 14,2 млрд.кВт.год. Дефіцит електроенергії покривався за рахунок перетоків з Дніпровської системи. Але генеруючі підприємства області здатні забезпечити повну потребу регіону в електроенергії. Так, за звітний період рівень використання потужностей теплоелектростанцій ВАТ «Донбасенерго» становив 32,6%, ТЕС ТОВ «Східенерго» – 38,6%, Вуглегірської ТЕС – 11,8%.
Рівень оплати за спожиту електроенергію в цілому по області склав 91,4% (у січні- червні 2009 року – 92,1%). Низьким залишається рівень оплати підприємствами вугільної галузі – 75,4%, КП «Компанія «Вода Донбасу» – 52,7%.
З метою забезпечення повних розрахунків за спожиту електроенергію протягом першого півріччя поточного року облдержадміністрацією проведено 10 засідань обласної енергетичної комісії і 19 робочих нарад.
На Старобешівській ТЕС ВАТ «Донбасенерго» завершується реалізація пілотного проекту реконструкції енергоблоку № 4 з будівництвом котла з циркулюючим киплячим шаром. Здійснюється реконструкція енергоблоків №1, №4 на Зуївській ТЕС та енергоблоків №7, №8 на Курахівській ТЕС ТОВ «Східенерго».
Здійснюється будівництво, реконструкція, модернізація ліній електропостачання напругою 0,4-330 кВ, електрообладнання підстанцій напругою 0,4-220 кВ. Продовжуються роботи щодо виносу приладів обліку споживання електроенергії населенням на фасади будинків.
Передбачені Програмою заходи щодо забезпечення сталої роботи галузі та надійності електропостачання споживачів регіону через недостатність коштів профінансовані на 42,5% (264,5 млн.грн.).
Значна увага приділялася реалізації регіональної програми енергозбереження. Виконання енергозберігаючих заходів в першому півріччі поточного року дозволило зекономити 787,2 тис.туп паливно-енергетичних ресурсів, в тому числі 127,1 млн.кВт.год. електроенергії, 595,4 млн.куб.м природного газу, 51,6 тис.т вугілля, 22,8 тис.Гкал теплоенергії. Вартість зекономлених ПЕР склала 1612,3 млн.грн.
Найбільшу економію паливно-енергетичних ресурсів досягнуто за рахунок використання нетрадиційних джерел енергії – 658,7 тис. т у.п. (83,7% від загальної економії) вартістю 1,4 млрд.грн., у тому числі за рахунок використання доменного та коксового газу для власних потреб зекономлено 553,9 млн.куб.м природного газу (642,5 тис.туп).
Розроблено та розглянуто на колегії облдержадміністрації Програму енергоефективності Донецької області на 2010-2015 роки.
Обсяг виробництва неметалевої мінеральної продукції (будматеріалів, скла) порівняно з першим півріччям 2009 року збільшився на 28,3% (по Програмі на рік приріст на 2,5%).
Зріс випуск цегли керамічної будівельної в 3 рази, скла – в 2,6 рази, плитки керамічної – в 1,9 рази, вапна гашеного – на 27,6%, цементу – на 10,6%.
В цілому по галузі одержаний позитивний фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування в сумі 150,5 млн.грн. прибутку (у січні-травні 2009 року – 17,6 млн.грн. збитків).
В легкій промисловості обсяг виробництва збільшився на 24,6% (по Програмі на рік - на 1,0%).
З нарощуванням обсягів продукції працювали акціонерні товариства: «Взуттєва фабрика «Аспект» (в 1,5 рази), «ВО ТК – Донбас» (в 1,4 рази), «Еластомер» (на 35,4%), екстрактово-шкіряний комбінат «Шкіркон» (на 20,0%).
Збільшився випуск нетканих матеріалів та виробів з них на 45,3%, пряжі бавовняної – на 44,3%, тканин бавовняних – на 43,5%, взуття – на 31,0%, сукні – на 28,2%, спідниць – на 15,4%.
Зменшилось виробництво трикотажу спіднього на 33,8%, білизни постільної – на 25,2%, костюмів чоловічих – на 23,9%.
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування по галузі за січень-травень поточного року від’ємний – 1,1 млн.грн. збитків (у січні-травні 2009 року – 0,8 млн.грн. збитків).
На реалізацію заходів Програми підприємствами легкої промисловості витрачено 2,9 млн. грн. власних коштів, що складає 55,3% до запланованої Програмою суми на рік.
У ТОВ «ВО ТК-Донбас» проведено технічне переоснащення та капітальний ремонт ткацького, прядильного і обробного виробництв (витрачено - 2,8 млн. грн., що у 1,4 рази більше, ніж заплановано Програмою), У ТОВ «Шахтарський трикотаж» і на Макіївській ВП взуттєвій фабриці «Аспект» оновлюється парк обладнання.
В харчовій промисловості випуск продукції порівняно з І півріччям 2009 року зріс на 4,4%.
Зросло виробництво ковбасних виробів на 3% (завдання Програми на рік виконано на 49,4%), солі – на 21% (50%). Збільшився випуск м’ясних напівфабрикатів в 1,6 рази, масла вершкового – на 12,4%, молока обробленого рідкого – на 0,6%, шоколаду та інших продуктів з вмістом какао – на 20,7%, виробів кондитерських з цукру, включаючи білий шоколад – на 7,9%, виробів макаронних без начинки – на 13,9%.
Зменшилось виробництво борошна на 7,1% (завдання Програми на рік виконано на 42,9%), хлібобулочних виробів – на 11,1% (42,3%), олії соняшникової нерафінованої – на 4,8% (51%), горілки, інших міцних спиртових напоїв – в 3,1 рази (46,3%), пива – на 31,7% (36,9%). Скоротився випуск продуктів кисломолочних на 12,3%, круп – на 22,3%, безалкогольних напоїв – в 4,2 рази.
З метою збільшення випуску конкурентоспроможної продукції проведено реконструкцію та введено в дію нове обладнання на окремих підприємствах асоціації «Донбасхліб», ВАТ «Ясинуватський КХП», ТОВ «Константа-Агро» (Костянтинівський район), ЗАТ «Комбінат м’ясопродуктів (м. Слов’янськ), ЗАТ «Торезька харчосмакова фабрика», ТОВ „ВКФ „Онікс” (м.Донецьк), ЗАТ «Слов’янськолія».
У ТОВ «Комбінат «Каргілл» продовжується впровадження технології отримання лецитину з фосфатидних концентратів соняшникової олії. У ВАТ «Сніжнянський хлібокомбінат», ЗАТ «Совєтський хлібокомбінат (м.Макіївка), ТОВ «Голандський хліб» (м.Кіровське), ТОВ «Панаріум» та ЗАТ «Сармат» (Донецьк) впроваджені у виробництво нові види продукції. В усіх категоріях господарств виробництво валової продукції сільського господарства у порівнянних цінах 2005 року до рівня І півріччя 2009 року зросло на 10,2%.
Проведено комплекс агротехнічних заходів по збереженню посівів та підвищенню врожайності.
В області завершено збирання ранніх зернових культур, валовий збір склав 1,7 млн.т при врожайності 26,4 ц/га.
В тваринництві порівняно з відповідним періодом минулого року в усіх категоріях господарств реалізація на забій худоби та птиці зросла на 5,6% (завдання Програми на рік виконано на 43,9%), виробництво яєць збільшилось на 10,4% (52,5%), молока зменшилось на 5,7% (47,6%).
Надій молока від однієї корови, яка була в наявності на початок року, знизився на 1% і склав 2263 кг, несучість однієї курки-несучки – на 11,6% (147 шт.).
Чисельність великої рогатої худоби порівняно з І півріччям 2009 року скоротилась на 6% (у тому числі корів – на 4,4%), птиці – на 0,6%. Поголів’я свиней зросло на 13,1%.
З метою нарощування виробництва продукції тваринництва впроваджувались заходи щодо подальшого розвитку великотоварних комплексів.
ЗАТ «АПК-ІНВЕСТ” введено в дію четвертий свинокомплекс по відгодівлі 50 тис.гол. свиней на рік.
В Першотравневому районі в агроцеху № 10 ДП «Ілліч-Агро Донбас» ПАТ «ММК ім. Ілліча» введено в дію молочний комплекс на 1200 голів корів з доїльним залом, обсяг капіталовкладень - 20 млн.грн.
Для оновлення машинно-тракторного парку у першому півріччі поточного року придбано 155 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 69 млн.грн.
Продовжувалася робота по реформуванню земельних відносин.
В області із загальної чисельності громадян, які набули право на земельну частку (пай), 98,7 % одержали сертифікати. Виготовлено 230,1 тис. державних актів на право приватної власності на землю взамін сертифікатів, або 98%, видано – 97,1%.
Укладено 177,7 тис. договорів на оренду земельної частки (паю), що становить 75,7% від загальної кількості отриманих громадянами сертифікатів. Середній розмір орендної плати становить 293,13 грн. за 1 га, або 2,5% проіндексованої грошової вартості земельних ділянок.
Інвентаризація земель несільськогосподарського призначення в межах та за межами населених пунктів області виконана на площі 1,5 тис. га (профінансовано 50,7% обсягу, передбаченого на рік).
Нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів виконано на площі 0,12 тис. га (2,2%).
Здійснювались роботи щодо поліпшення малопродуктивних земель (13,1%), рекультивації порушених земель (4,4%).
Проведено грунтове обстеження земельних ділянок (69,1%).
Створювались захисні лісові насадження на еродованих землях та нові ліси на землях запасу, деградованих, малопродуктивних, техногенно забруднених землях (24,5%).
На Донецькій залізниці обсяг перевезень порівняно з першим півріччям 2009 року збільшився на 8,9% і склав 45,3 млн.т. Обсяг відправлення руди залізної і марганцевої зріс в 2,3 рази, коксу – на 18,5%, чорних металів – на 15,9%, цементу – на 6,4%, вугілля – на 4,2%. Знизились обсяги відправлення зерна і продуктів перемолу в 2,3 рази, мінеральних добрив – на 22,8%. Залізницею перевезено 21,0 млн. пасажирів, що на 2,7% менше, ніж у першому півріччі 2009 року. Це зумовлено відміною 15 поїздів приміського сполучення через їх збитковість.
Обсяг капітальних вкладень на будівництво об’єктів виробничого призначення, придбання рухомого складу, модернізацію основних фондів по Донецькій залізниці склав 344,4 млн. грн. (34,1% від запланованого).
Донецькою залізницею відремонтовано 5,6 тис. вантажних та 307 пасажирських вагонів, 991 одиницю тягового рухомого складу. На реконструкцію вокзального комплексу ст. Донецьк витрачено 22,4 млн.грн. (54,2% від запланованого обсягу на рік), модернізацію колії – 91,6 млн.грн. (52,6%).
Підприємствами автомобільного транспорту та суб’єктами підприємницької діяльності перевезено 262,8 млн. пасажирів, що на 3,5% більше, ніж за перше півріччя 2009 року. Обсяг перевезень вантажів зріс на 25% і склав 16,2 млн.т.
На будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг, придбання дорожньої техніки спрямовано 79,8 млн.грн. коштів державного бюджету (45% від запланованої Програмою суми на рік). На ремонт, реконструкцію і будівництво автостанцій та автовокзалів витрачено 2,4 млн.грн. власних коштів підприємств (69,7%).
Авіаційним транспортом перевезено 238,9 тис. пасажирів, що на 16,8% більше, ніж у першому півріччі 2009 року. Обсяг перевезених вантажів зріс на 18,0% і склав 295 т. Відправлення пасажирів з аеропортів області збільшилось на 24,8% (134,5 тис.осіб), прибуття в аеропорти області – на 24,4% (138,6 тис.осіб).
На заходи щодо розвитку КП “Міжнародний аеропорт Донецьк” спрямовано 530,6 млн.грн. (17,3% від запланованого обсягу на рік), з них коштів державного бюджету – 515,0 млн.грн. ТОВ «Авіакомпанія «Донбасаеро» на модернізацію літаків Як-42 витрачено 1,0 млн.грн.
На розвиток Маріупольського аеропорту планувалося виділити з державного бюджету 26,0 млн.грн., в першому півріччі кошти не надходили.
На реалізацію заходів Програми щодо розвитку повітряного транспорту спрямовано 546,1 млн. грн., що складає 17,5% від запланованої Програмою суми на рік, у тому числі з обласного бюджету – 10,5 млн грн.(72,9%).
На морських причалах області обсяг перероблених вантажів збільшився на 38,5% і склав 8,0 млн.т. Переробка експортних вантажів зросла на 44,7%, транзитних – на 20,9%. Переробка вантажів внутрішнього сполучення зменшилась на 45,9%, імпортних вантажів – на 9,1%.
Маріупольським державним морським торговельним портом перероблено 7,6 млн.т вантажів, що на 39,0% більше, ніж за перше півріччя 2009 року, оброблено 1012 суден та 80,5 тис. залізничних вагонів.
На заплановані Програмою заходи з будівництва, модернізації та технічного переозброєння об’єктів виробничого призначення спрямовано 37,0 млн.грн. (21,4% від запланованого обсягу на рік), з них на придбання обладнання – 21,8 млн.грн.
Підприємствами пошти та зв’язку надано послуг на суму 1063,8 млн.грн., в тому числі населенню – на 408,3 млн.грн. (38,4%). Проти рівня першого півріччя 2009 року обсяг наданих послуг у порівнянних цінах зменшився на 1,4%.
Зменшились доходи від надання послуг телеграфного зв’язку на 39,9%, міського, міжміського та сільського телефонного зв’язку - відповідно, на 9,7%, 24,4%, 23,9%, мобільного зв’язку – на 3,5%.
У той же час зросли доходи від послуг проводового мовлення на 23,1%, комп’ютерного зв’язку – на 34,2%, передачі і прийому телевізійних та радіопрограм – на 21,3%, поштового – на 2,1%.
Донецькою дирекцією УДППЗ “Укрпошта” проведено поточний ремонт в 16 відділеннях зв’язку, придбано комп’ютери, оргтехніку, обладнання та інше.
На виконання заходів Програми щодо розвитку галузі витрачено 1578,5 тис. грн., що становить 1,9% до суми, передбаченої Програмою на рік.
Підприємствами сфери послуг для всіх споживачів реалізовано послуг у діючих цінах на 6815,2 млн.грн., що складає 7,3% від обсягу реалізованих послуг по Україні (3 місце після м. Київ та Одеської області).
Обсяг послуг, реалізованих населенню, зменшився на 1,4% і склав 1589,0 млн.грн.
Зросли обсяги у діяльності транспорту та у сфері культури та спорту, відпочинку та розваг на 24,9%, проведенні розслідувань та забезпеченні безпеки – на 3,1%.
Приріст обсягу реалізованих послуг забезпечено в 22 містах і 13 районах, зменшення відбулося в 6 містах і 4 районах. Найбільші темпи приросту у Тельманівському районі (в 2,2 рази), містах Селидове (в 1,5 рази), Красноармійськ, Дзержинськ (в 1,4 рази), зниження – у Шахтарському районі (на 50%), містах Горлівка (на 22,2%), Вугледар (на 18,5%).
Виставково-ярмаркова діяльність. З метою сприяння розвитку економіки області, презентації та просування на перспективні ринки зразків продукції місцевого виробництва, підвищення іміджу області організовано проведення, або взято участь у 22 виставкових заходах (15 – в області, 3 – в Україні, 4 – за кордоном), з них найбільш знакові: Багатогалузева виставка-ярмарок Єврорегіону «Ярославна» (м. Свобода Курської області), XI Міжнародний форум і виставка «Високі технології XXI сторіччя» (м. Москва), Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2010» (м. Київ), Всеукраїнський будівельний форум «Архітектура і будівництво», Міжнародний водний форум «Аква–Україна–Донецьк», спеціалізовані виставки «Реклама. Поліграфія. Медіа», «Світ продуктів», «Агроіндустрія», «Торговельне і холодильне обладнання», спеціалізовані виставки з міжнародною участю «Машинобудування-2010», «Енергетика. Електротехніка. Автоматика», V Благодійна виставка-конкурс дитячої творчості «Мистецтво Донбасу. Великодній вернісаж-2010» (м. Донецьк).
У виставці дитячої творчості взяли участь учні майже 50 дитячих художніх колективів і 450 молодих художників Донецька і Донецької області. Електронний каталог кращих робіт переможців конкурсу, який був проведений у рамках виставки, розміщено на веб-сайті ДТПП.
Фінансове забезпечення заходів з виставково-ярмаркової діяльності склало 266,0 тис.грн., або 9,3% від передбаченої Програмою суми на рік.
З метою створення конкурентоспроможних виробництв в першому півріччі поточного року за пріоритетними напрямами інноваційного розвитку області розпочато реалізацію 26 проектів з інноваційною складовою та з трансферу технологій, на які спрямовано 127,4 млн.грн., що складає 18,2 % від суми, передбаченої Програмою на рік, з них за рахунок коштів державного бюджету – 1,1 млн.грн. (1,4%).
В рамках реалізації регіональної Програми «2010 – рік інновацій» протягом першого півріччя поточного року проведені наступні заходи: стратегічна сесія «Інноваційна стратегія розвитку Донецького регіону», круглий стіл «Створення регіонального бренду «Донецьк – ділова столиця України», Міжнародний форум MED.INN «Інновації в медицині: від керування до технологій», Міжнародний форум MACH.INN «Інновації в машинобудуванні», Національний форум RE.INN «Реструктуризація бізнесу – інноваційний шлях розвитку та фінансування підприємства», Міжнародний форум ECO.INN «Інноваційна модель екологічної системи промислового регіону, Міжнародна конференція «Метан на ринку».
Загальний обсяг продажу товарів порівняно з січнем – червнем 2009 року у діючих цінах зріс на 16,6% і склав 23,3 млрд.грн. У розрахунку на душу населення реалізовано товарів на 5239 грн. Динаміка продажу товарів населенню
Підприємствами роздрібної торгівлі та ресторанного господарства (юридичними особами) реалізовано товарів народного споживання на суму 11,1 млрд.грн., що більше рівня відповідного періоду 2009 року у діючих цінах на 19,2%, у порівнянних - на 3,6%. У розрахунку на душу населення реалізовано товарів на 2486 грн.
В товарній структурі товарообороту роздрібної торгівлі питома вага товарів виробництва України складає: продовольчих – 88,3% (в минулому році 87,2%), непродовольчих – 47,4% (43,2%).
За півріччя поточного року в області відкрито 106 магазинів торговельною площею 30,5 тис. кв.м, в основному невеликих підприємств малого бізнесу.
Незважаючи на тенденцію скорочення мережі, майже половину обороту роздрібної торгівлі області забезпечили підприємства - юридичні особи.
Суттєвим каналом реалізації споживчих товарів залишаються ринки, які забезпечують робочими місцями населення, що втратило роботу або займається виробництвом сільськогосподарської продукції. Оборот ринків за півріччя склав 33,6% від загального обсягу продажу товарів, що на 1,4% менше, ніж у минулому році.
З початку року створено 3 нових ринки на 123 торговельних місця, загальною площею 33,5 тис. кв.м. Здійснювалась поетапна реконструкція та модернізація на 178 ринках.
З метою підтримки вітчизняного товаровиробника, насичення споживчого ринку товарами та стабілізації цінової ситуації в поточному році в області за участю сільськогосподарських та переробних підприємств проведено 2757 продовольчих, сільськогосподарських і тематичних ярмарків, на яких реалізовано продукції на 30,7 млн. грн.
Протягом першого півріччя 2010 року облдержадміністрацією відповідно до повноважень проводився моніторинг цін на основні види продовольчих товарів масового попиту, на основні види нафтопродуктів, тарифів на житлово-комунальні послуги для всіх груп споживачів в містах і районах області.
На споживчому ринку області, як і в Україні в цілому, відбулося зростання цін на продовольчі товари (овочі, цукор-пісок, молоко і молокопродукти).
Індекс споживчих цін за І півріччя 2010 року (червень 2010 року до грудня 2009 року) склав 103,8% (по Україні - 103,3%), в тому числі на продукти харчування – 106,2% (105,1%).
Зовнішньоторговельний оборот товарами порівняно з першим півріччям 2009 року збільшився в 1,5 рази і склав 7,3 млрд.дол.США. Обсяг експорту товарів зріс в 1,5 рази, імпорту – в 1,6 рази. Сальдо зовнішньоторговельного обороту позитивне – 4,9 млрд.дол.США (на 43,2%). Експортовано 57,0% загального обсягу реалізованої промислової продукції.
Продукція підприємств і організацій області експортувалась в 123 країни світу, імпортні операції здійснювались з партнерами 91 країни.
Головним партнером області у зовнішньоекономічній діяльності залишається Російська Федерація, на яку припадає 22,6% загального обсягу зовнішньоторговельного обороту області.
Основними ринками збуту продукції області є країни Азії, СНД, Європи (відповідно, 37,1%, 23,2% і 26,1% загального обсягу експорту). Збільшення експорту товарів відбулося до країн Америки в 3,3 рази, Європи – в 2,2 рази, Азії – на 22,7%, Африки – на 18,2%, СНД – на 14,8%.
З метою розвитку зовнішніх зв’язків області забезпечується співпраця в рамках угод про співробітництво з 14 регіонами 4 країн світу (Російська Федерація, Білорусь, Польща, Туреччина) та Меморандуму про співробітництво з Донецьким філіалом Європейської Бізнес Асоціації.
Облдержадміністрацією спільно з Урядом Московської області РФ розроблено проект Програми торгово-економічного, науково-технічного та культурного співробітництва між Донецькою облдержадміністрацією та Урядом Московської області на 2010-2012 роки.
Продовжується реалізація угод про співробітництво з регіонами України: Дніпропетровською, Львівською, Кіровоградською, Херсонською, Івано-Франківською, Тернопільською областями, містом Київ, Автономною Республікою Крим. Підписаний Виконавчий протокол про співпрацю у торговельній, економічній, науково-технічній, гуманітарній, культурній та інших сферах між Львівською і Донецькою областями на 2010-2011 роки.
У першому півріччі поточного року облдержадміністрацією прийнято 17 іноземних делегацій з 9 країн світу: Австрії, Бельгії, Білорусі, Литви, РФ, Франції, ФРН, Фінляндії та Чехії. В області з офіційними візитами перебували Надзвичайні і Повноважні Посли Чехії, Бельгії, Франції, Литви, Австрії та Фінляндії.
Проведено 3 бізнес-зустрічі з представниками ділових кіл Франції (двічі) та Росії.
Крім того, у травні забезпечено проведення Дня Європи в Маріуполі за участю представників Представництва ЄС в Україні та дипломатичних установ 14 країн Європейського Союзу, у квітні в Донецькій ТПП проведено Економічний форум країн-учасниць СНД «Бізнес-Палата-Держава: партнерські відносини» за участю бізнес-делегації Курської області та представників ТПП 10 країн-учасниць СНД: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану.
Обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування у першому кварталі 2010 року склав 1,5 млрд.грн., що в 1,5 рази менше, ніж за відповідний період 2009 року.
Завершено будівництво та введено в експлуатацію ряд виробничих будівель та споруд: дільниця з доробки колісних злитків (36 тис.т), дільниця з приготування желейних напівфабрикатів (6,2 тис.т) у м.Донецьк; автоматизований кувальний комплекс у м.Краматорськ; готельний комплекс на 36 місць у м.Артемівськ; підприємства торгівлі загальною торгівельною площею 7,3 тис. кв. м тощо.
Побудовано 13,1 км газових, 0,39 км каналізаційних мереж, котельня потужністю 7,74 Гкал/год. Введено в дію спортивно-оздоровчий комплекс на 70 місць у м.Донецьк.
Введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею 31,7 тис. кв.м, що на 29,1% менше, ніж за перший квартал 2009 року. Із загального обсягу 28,4 тис. кв.м (90%) складає житло індивідуальних забудовників, більшу частину якого (19,7 тис. кв.м) забезпечено за рахунок оформлення раніше збудованого житла.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій порівняно з початком року зменшився на 0,7 млн.дол. США і станом на 1 квітня 2010 року склав 1,59 млрд.дол.США (4% від загальнодержавного обсягу).
Ситуація у будівельному комплексі області залишається складною.
У січні-червні 2010 року обсяг будівельних робіт, виконаних за контрактами підряду, а також підприємствами, які виконували будівельні роботи господарським способом, зменшився проти відповідного періоду 2009 року на 19,6% (в Україні – на 19,3%) і склав 1,3 млрд.грн. Працювало 72% загальної кількості будівельних підприємств області (у січні-червні 2009 року – 81%).
Індекси обсягів будівельних робіт
Із загального обсягу робіт 49% виконано будівельними підприємствами міста Донецьк, 22% – Маріуполя, 6% – Горлівки, 5 % – Макіївки.
За рахунок коштів обласного бюджету на розробку схеми територіального планування Донецької області використано 560 тис.грн.; розпочато будівництво водоводу протяжністю 19,8 км у Красноармійському районі.
Мінрегіонбуду України підготовлено пропозиції про добудову за державної підтримки 43 незавершених житлових будинків будівельною готовністю понад 50 %. Для їх завершення необхідно майже 800 млн.грн. До теперішнього часу питання фінансування об’єктів не вирішено.
У поточному році не передбачено фінансування з державного бюджету робіт з газифікації населених пунктів, будівництва та придбання житла для військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.
Не розпочато фінансування реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та Стабілізаційного фонду державного бюджету.
По 33 інвестиційних проектах вартістю 1,6 млрд.грн., схвалених Радою з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області, за січень-червень 2010 року надійшло 27,9 млн.дол.США.
За рахунок впровадження інвестиційних проектів вироблено продукції та надано послуг на суму 2,5 млрд.грн., в тому числі поставки продукції на експорт склали 782 млн.грн.
Продовжується реалізація заходів Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Донецької області на 2005-2011 роки.
У першому півріччі 2010 року створено 50 об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, або 5,1% до Програми, загальна кількість ОСББ досягла 1975. На утримання ОСББ передано 10,6% загальної площі багатоквартирних будинків області. Функціонують 33 служби єдиного замовника з експлуатації житлового фонду.
З початку року створено 16 приватних підприємств з обслуговування 1,8 млн.кв.м житла. Всього в області працюють 102 недержавних підприємства, які здійснюють обслуговування 19,9 млн.кв.м житла, або майже 39% житлового фонду місцевих рад.
На капітальний ремонт житлових будинків спрямовано майже 17,1 млн.грн. коштів місцевих бюджетів.
У комунальну власність територіальних громад області прийнято від підприємств і установ 19,1 тис.кв.м житлового фонду, 439 км безхазяйних каналізаційних мереж.
Капітально відремонтовано 391 тис.кв.м доріг на загальну суму 10,5 млн.грн.
У багатоповерховому житловому фонді місцевих рад відремонтовано 80 ліфтів, 40 - модернізовано на загальну суму 1,7 млн.грн.
Для фінансової підтримки обласних комунальних підприємств «Донецьктеплокомуненерго» та «Компанія «Вода Донбасу» з обласного бюджету спрямовано, відповідно, 8,7 і 5,6 млн.грн.
Продовжується співробітництво з міжнародними фінансовими структурами у м. Кіровське, Артемівському, Добропільському, Красноармійському, Слов’янському, Шахтарському районах щодо відновлення житлового фонду, водопровідно-каналізаційних мереж, вуличного освітлення, доріг тощо.
Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг з початку року підвищився з 70,5% у січні до 97,6% у червні поточного року. Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги зменшилась на 6,6 млн. грн., або на 0,4% і склала 1803,5 млн.грн. У першому півріччі поточного року сплачено 20,6 млн.грн. за договорами реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Підприємствами галузі за перше півріччя 2010 року отриманий від’ємний фінансовий результат до оподаткування в сумі 224,7 млн.грн.
Дебіторська заборгованість перевищує кредиторську і становить 1532,2 млн. грн., з початку року вона збільшилась на 120,1 млн.грн., або на 8,5%. Кредиторська заборгованість з початку року збільшилась на 266,3 млн.грн., або на 27,7%, і становить 1227,1 млн.грн.
Протягом року проводилась реалізація заходів, спрямованих на усунення та пом’якшення дії чинників, що негативно впливають на навколишнє природне середовище та здоров’я населення.
В містах і районах проводилась модернізація та заміна морально і фізично застарілого обладнання та споруд з метою скорочення обсягів шкідливих речовин, що по


Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Виконання Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2010 рік у I півріччі "

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 18
Новых вестей вчера: 24

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Донецк



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта