10 серпня, смт Гвардійське Новомосковського району.
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів виїзне засідання обласного оперативного штабу з координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2010 році на території області.
Олександр Вілкул зазначив, що завдяки ефективній роботі обласного, територіальних та відомчих оперативних штабів були своєчасно ліквідовані лісові пожежі в області без людських втрат.
У Павлоградському районі пожежу ліквідовано 7 серпня об 11 годині, в Новомосковському районі - 8 серпня о 9 годині
.
«Ми щиро дякуємо керівництву областей, які допомогли нам в цей складний період, - зазначив Олександр Вілкул. – Наразі усі підрозділи, залучені з сусідніх областей, повернулися на місця постійної дислокації. Спільними зусиллями ми подолали небезпеку. Найголовніше – збережено людські життя. Ніхто не постраждав».
Олександр Вілкул повідомив, що в області 7 серпня 2010 року було закрито всі оздоровчі дитячі табори, що розташовані поблизу місць ймовірного виникнення пожеж. З 15 таборів, де тривали на цей момент літні зміни, вивезено 3 053 дітей. Для цього було залучено 80 автобусів та 1 катер.
Голова облдержадміністрації наголосив, що на території області продовжуються випадки спалювання стерні (2 випадку: Нікопольський район ТОВ “АГРО-Еліта” – 5 га, та Солонянський район с. Новотерноватівка, ПП гр. Бутова П.Р. – 6 га), сухої трави – 39 випадків, та сміття – 15 випадків, всього: 56 випадків.
«Вже затримано три підозрюваних підпалу стерні, відкрито карні справи, - повідомив Олександр Вілкул. - Наймолодшому підпалювальнику 19 років. Він каже, що виконував вказівку агронома одного з сільськогосподарських підприємств та підпалив стерню, аби зменшити витрати при обробці земельних ділянок. І юнак і агроном затримані. Покарання буде суворим. Сподіваюся, що це буде уроком для всіх».
На засіданні оперативного штабу було повідомлено, що для проведення запобіжних та профілактичних заходів з питань протипожежної безпеки на теперішній час задіяні
1613 чоловік особового складу та 484 одиниці техніки
, з них:
·
головне управління МВС України в Дніпропетровській області -
923 особи
та
246
одиниць техніки,
·
внутрішні війська територіального регіонального командування МВС України в Дніпропетровській області -
250 осіб
та
17
одиниць техніки,
·
органи держаної влади та місцевого самоврядування -
143 особи
та
42
одиниці техніки,
·
обласне управління лісового та мисливського господарства -
297
осіб та 78
одиниць техніки.
Організовано цілодобове патрулювання
157
мобільних груп та
396
блокпостів.
Моніторинг стану справ ведеться за допомогою гелікоптерів, а також оперативними групами лісгоспу.
Довідка:
Нагадаємо, що 4 червня 2010 року на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України, в області був створений обласний оперативний штаб з координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2010 році на території Дніпропетровської області.
Обласний оперативний штаб очолює голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, який особисто координує роботу підрозділів Головного управління МНС України у Дніпропетровській області, Головного управління МВС України у Дніпропетровській області, Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації та інших підрозділів центрального та обласного рівня.
Для оперативного управління також були створені 35 територіальних оперативних штаба під керівництвом голів РДА та міських голів у всіх містах і районах області, та відомчі штаби центральних органів виконавчої влади та оперативні групи в сільських та селищних радах.
З дати створення обласного оперативного штабу
щоденно
проводилися його засідання для координації роботи щодо попередження та ліквідації наслідків пожеж, в тому числі - з виїздом в Павлоградський та Новомосковський райони.
Кожні 2 години територіальні та відомчі штаби подають в обласний штаб оперативну інформацію.
Штаби працюють цілодобово.
У 2008-2009 роках за кошти обласного бюджету лісгоспами придбано
пожежний автомобіль «КАМАЗ» підвищеної прохідності, лісопатрульний пожежний автомобіль на базі автомобіля «УАЗ»,
6
автомобілів підвищеної прохідності «УАЗ», 20 тракторів підвищеної прохідності, протипожежні плуги, культиватори, набір грунтообробної техніки.
У 2010 році на виконання заходів запобігання та ліквідації пожеж
в екосистемах виділено
13 тис літрів паливо-мастильних матеріалів
та передбачено
1 млн. грн. з обласного бюджету на придбання аварійно-рятувальної техніки.
Загалом для локалізації та ліквідації пожеж,
яки виникли на території області, були
задіяні наступні сили та засоби
:
для ліквідації лісових пожеж залучалися
256
од. автомобільної техніки (з них 45 пожежних автоцистерн), гелікоптери Мі-8 – 3 од., Мі-2 -1 од., літак АН-32П – 1 од.,
1713
чоловік, а саме:
·
від МНС – 80 од. автомобільної техніки (з них 59 пожежних автоцистерн), Мі-8 – 3 од.,. літак АН-32П – 1 од., 407 чоловік особового складу;
·
від Міноборони – 28 од. техніки (з них 3 пожежні автоцистерни) та 975 чоловік особового складу;
·
від Лісгоспу – 12 од. техніки (з них 5 тракторів ), 36 чоловік особового складу.
Від підприємств, установ та організацій області були залучені трактори (30 од.), спеціалізовані автомобілі для перевезення води (18 од.), пожежні автомобілі (37 од.), інженерна техніка (6 од.) та 25 автобусів.
Додатково
, відповідно до планів взаємодії до ліквідації лесових пожеж
на території області залучалися підрозділи МНС сусідніх областей
, зокрема:
·
від Донецької області
- 8 одиниць техніки та 32 чоловіки особового складу
·
Харківської області
- 4 одиниці техніки та 18 чоловік особового складу
·
Запорізької області
- 7 одиниць техніки та 31 чоловік особового складу
·
Полтавської області
- 5 одиниць техніки та 20 чоловік особового складу
·
Черкаської області
- 4 одиниці техніки та 16 чоловік особового складу
·
Кіровоградської області
- 6 одиниць техніки та 26 чоловік особового складу.
Відповідно до рішень обласного оперативного штабу
проведені наступні заходи щодо запобігання пожеж у подальшому:
- проведені екстрені засідання з питань, пов’язаних з пожежною безпекою;
- до оперативного штабу надані списки відповідальних чергових по містах і районах, які працюють у цілодобовому режимі ( з контактними телефонами);
- під особистий контроль керівників міст і районів області взято роботу оперативних штабів;
- у цілодобовому режимі організовано роботу щодо інформування оперативного штабу з питань організації та проведення заходів з протипожежної безпеки;
- керівники міст і районів відкликані з відпусток;
- головним управлінням охорони здоров’я ОДА видано наказ від 06.08.2010 №578 щодо медичного забезпечення заходів протидії лісовим пожежам, який надіслано керівникам всіх лікарських закладів області.
- створено обласний евакопункт у приміщенні облсовпрофу з необхідним запасом ліків та питної води;
- станом на 9:00 09.08.2010 року,
206 з 213
складів пестицидів і ядохімікатів вже обваловані, роботи закінчаться сьогодні до вечора; створені мобільні групи для проведення постійного моніторингу та чергування біля них.
- обласним управлінням лісового та мисливського господарства проведена робота по забезпеченню дотримання правил пожежної безпеки серед населення. Інформаційні білборди встановлено на роз’їздах доріг, в’їздах до лісових масивів, вздовж лісонасаджень;
- проводяться перевірки та обстеження АЗС відповідно до вимог чинного законодавства та забезпечення власниками вимог пожежної безпеки;
- спільним рішенням обласного оперативного штабу та обласної комісії з питань ТЕБ та НС передбачено виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету у розмірі
700 тис. грн
.;
- в сільських і селищних радах створені групи оперативного реагування на виникнення пожеж;
- припинено проведення військових навчань, тренувань військових кафедр, стрільб;
- заборонено полювання.
- виконуються заходи щодо заборони в’їзду транспортних засобів до лісових масивів, їх стоянки уздовж лісонасаджень та відвідування громадянами лісів.
- перекопано
445
в’їздів (виїздів) до лісових масивів.
Моніторинг стану справ ведеться за допомогою гелікоптерів, а також оперативними групами лісгоспу.
Надруковано та розміщено
150
тематичних білбордів про підвищену пожежну небезпеку в області та обмеження відвідування лісів населенням.
За результатами роботи міжвідомчої комісії з розслідування причин виникнення пожежі на території Дніпропетровської області 4 серпня 2010 року стан готовності сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (підрозділів ГУ МНС, УМВС, МОУ, ВВ МВС України) до дій за призначенням, за результатами практичних дій при ліквідації пожежі на території ДП «Новомосковський військовий лісгосп», оцінюється як «ГОТОВІ».
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Дніпропетровщині ліквідовано пожежі, суворий контроль за дотриманням протипожежних заходів задля збереження життя людей - продовжується"