Кореспондент «Вечірки» продовжує відвідувати стратегічно важливі будівництва столиці. На черзі - Дарницький міст
Слідкуючи за реалізацією проектів до Євро-2012 у столиці, цього разу ми завітали на будівництво Дарницького залізнично-автомобільного моста через Дніпро, який має полегшити ситуацію із заторами на шляхах з одного берега Дніпра на інший.
І в дощ, і в холод, і в спеку Потрапити пішки на «міст Кирпи», як його охрестили в народі, не так уже й легко. Від метро «Видубичі» залізничними коліями до нього кілометрів зо два ходу. Саме будівництво видно здалека - воно схоже на великий мурашник, робота тут просто кипить. Проходячи повз вантажний кран, бачимо людину, виглядом схожу на керівника. Обережно обійшовши величезну металеву конструкцію, прямуємо до чоловіка в білій сорочці. Шосте відчуття не підвело. Це – Сергій Михайлович Трухан, заступник начальника мостозагону 103 ПАО «Містобуд». - А вище керівництво на будівництві є? – запитуємо, намагаючись перекричати гуркіт бетонозмішувача. - Є. Але всі на нараді. - Тоді може ви проведете нам міні-екскурсію? – не відстаємо ми. - Гаразд, - з помірним ентузіазмом відповідає Сергій Михайлович. – Тоді перше запитання: в намічені терміни вкладетесь? - Гадаю, що так. Нам залишилось добудувати приблизно 30-35% усього проекту, фінансових ресурсів зараз виділено достатньо, - каже заступник начальника, вказуючи рукою на з’їзд автомобільної естакади. І додає: "Говорити про політику не люблю, проте факт є фактом - лише в останні місяці ми отримали достатньо коштів для продовження будівництва, до цього жодного інтересу з боку влади до проекту не було". Намагаючись осягнути оком усю широчінь будівництва, з цікавістю з’ясовуємо, а скільки ж людей тут задіяно? - Відразу й не скажеш, - замислюється Сергій Михайлович, - десь близько 600 чоловік. Адже замовлення виконує не лише «Містобуд», а й «Планета – Міст» (компанія створена в 2004 році для виконання будівельних, ремонтних, монтажних і обробних робіт, що супроводжують зведення будівель і спорудження об'єктів промислового, гідротехнічного, транспортного і водногосподарського призначення. Авт.). - А в таку спеку є якісь послаблення для робітників? – цікавимось, згадуючи неймовірну активність сонця протягом останніх тижнів. - Жодних, - заперечує пан Сергій, - працюємо цілодобово: і в дощ, і в холод, і в спеку. Треба виконати план будівництва. Зараз ми активно зводимо естакаду, а до кінця 2010-го маємо закінчити проект. З Туреччини Дніпром до Києва Днями до Київського річкового порту морем та Дніпром прибула перша партія необхідних матеріалів для монтажу проїжджої частини моста - 620 металевих конструкцій, які Міністерство транспорту і зв’язку замовляє в Туреччині. Їх установлюють в районі Наддніпрянського шосе – на місці з'їзду з лівого берега Дніпра на правий. Відтепер усі необхідні металоконструкції доставлятимуть до столиці щотижня тим самим шляхом, яким раніше козаки на «чайках» до Туреччини плавали. Як прогнозують у Міністерстві транспорту та зв’язку, на початку зими вже буде забезпечено з'їзд автомобілів з лівого берега Дніпра на правий, а в першому кварталі 2011-го стане доступним і заїзд у протилежному напрямку. Довідка «Вечірки» Проект Дарницького залізнично-автомобільного моста через Дніпро закладався ще в 2004 році тодішнім міністром транспорту і зв’язку, нині покійним, Григорієм Кирпою. Та через економічні негаразди та політичні баталії будівництво велося лише на окремих ділянках. Наприкінці червня цього року з бюджету країни на зведення цієї споруди надійшло 100 млн гривень. На початку липня уряд виділив із Стабілізаційного фонду ще 625 мільйонів.
Юлія Михайлюк, «Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дарницьким мостом з вітерцем"