Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул провів засідання Ради Регіону, на якому було презентовано проект підвищення конкурентоспроможності регіону. Розробка проекту та його подальше впровадження здійснюється у співпраці із Фондом «Ефективне управління» та міжнародною консалтинговою компанією Monitor Group
Засідання Ради Регіону проходило у форматі «круглого столу». На ньому були присутні представники органів місцевого самоврядування, голови районних держадміністрацій, представники бізнесу, громадських організацій, експерти в усіх галузях і сферах економіки та суспільно-політичного життя.
Олександр Вілкул
наголосив, що це засідання Ради Регіону – «історична подія», бо є «внеском у всеукраїнське формування стратегічного бачення економічного розвитку регіонів».
«Говорячи про Стратегію розвитку регіону, я не хочу мати на увазі якийсь величезний документ «про все і ні про що», яскраво презентований для галочки.
На жаль, усі спроби розвивати «все і відразу» в нинішніх економічних реаліях - проект утопічний. Ми обрали зовсім інший шлях. Ми шукаємо в області «локомотивні точки зростання» - ті кілька сфер, які автоматично по технологічному ланцюжку запускають розвиток у суміжних сферах» - пояснив голова Дніпропетровської облдержадміністрації суть кластерного підходу в розвитку економіки, який буде запроваджено в області найближчим часом.
Олександр Вілкул також пояснив, що на першому етапі цих «локомотивних» стратегічно пріоритетних сфер буде обрано дві-три.
«Визначення «пілотних» стратегічних кластерів і реалізація низки проектів всередині кластерів - це будуть наші перші стратегічно вивірені кроки з розвитку області»,- зазначив голова облдержадміністрації.
Партнер Monitor Group Ендрю Сворт
розповів, що до жовтня 2010 року будуть визначені пріоритетні кластери зі значним потенціалом підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровської області, які стануть основою для розробки та впровадження стратегії економічного розвитку регіону.
«Перевагу буде надано кластерам, в яких задіяно безліч як дуже великих, так і середніх і дрібних підприємств. Розвиток цих кластерів буде сприяти збільшенню кількості робочих місць в області », - повідомив Ендрю Сворт.
Директор Фонду «Ефективне управління» Наталія Ізосімова
пояснила зацікавленість у проекті в Дніпропетровській області тим, що саме цей регіон наразі є найбільш перспективним, бо посідає 2-ге місце у рейтингу конкурентоспроможності регіонів України.
«Після глибокого аналізу конкурентоспроможності практично всіх регіонів, фахівці Фонду визначили Дніпропетровську область як найбільш бажаного кандидата для початку реалізації нового регіонального проекту Фонду. Незважаючи на кризу, в 2010 році Дніпропетровській області вдалося піднятися на 10 позицій у міжнародному рейтингу і стати лідером серед областей України. У цьому році регіон посів провідну позицію за показником співвідношення валового регіонального продукту на душу населення з результатом, який перевищує середнє значення по Україні майже вдвічі», - зазначила вона. За словами Наталі Ізосімової, Дніпропетровська область випередила чотири країни-члена ЄС - Румунію, Латвію, Грецію, Болгарію і одну країну-учасницю СНД Казахстан.
Довідка
Фонд «Ефективне Управління»
Фонд «Ефективне Управління» (
www.feg.org.ua
) був створений з ініціативи Ріната Ахметова в 2007 році для розробки і реалізації проектів і програм, спрямованих на довгостроковий розвиток української економіки. Ця організація покликана сприяти досягненню суспільно-політичного консенсусу по основних напрямках реалізації програм економічних перетворень.
Для вирішення цих завдань фонд залучає провідних вітчизняних і закордонних експертів з бездоганною репутацією. Незалежність організації гарантує Міжнародна Консультативна Рада, до якої входять відомі громадські і політичні діячі різних країн. У їх числі колишній прем'єр-міністр Канади Кім Кемпбелл, колишній сенатор США Лінкольн Чафі, колишній президент національного банку Угорщини Джорджі Шурані, керуючий директор українського офісу міжнародного інвестиційного банку Morgan Stanley Ігор Мітюков. Міжнародна Консультативна Рада бере участь у формуванні стратегії фонду, допомагає вибирати пріоритетні проекти, а також представляє організацію в Україні та за кордоном.
Monitor Group
Міжнародна консалтингова компанія «Monitor Group» (
www.monitor.com
) працює зі світовими провідними корпораціями, урядами і організаціями соціального сектору, допомагаючи їм вирішувати найбільш важливі завдання. Вона має величезний досвід реалізації проектів, спрямованих на підвищення економічної конкурентоспроможності регіонів. Останні 20 років компанія працювала над більш ніж 175 проектами у 58 країнах, аналізувала й розробляла стратегії економічного розвитку в регіонах і країнах по всьому світу.
Monitor Group була створена в 1983 році шістьма підприємцями, включаючи професора Гарвардської Школи Бізнесу Майкла Портера, і покликана вирішувати проблеми з метою досягнення стійкого зростання. Її штаб-квартира знаходиться в Кембриджі, штат Массачусетс. У компанії працює більше 1500 співробітників у 22 країнах в усьому світі.
Управління преси та інформації
облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Дніпропетровську в рамках засідання Ради Регіону відбулася презентація проекту підвищення конкурентоспроможності регіону "