![7 чудес Києва, якими їх бачать жителі столиці](http://zakyiv.com.ua/images/news/thumb/3220511874_8ec3336f39.jpg)
Київ – місто, яке за свою історію зуміло зберегти чимало пам’яток історії та культури. І це – незважаючи на постійні нищення, війни, бездержав’я та комуністичний режим.
Точної кількості об’єктів, що можуть вважатися пам’ятками, не знає ніхто, та, вочевидь, ідеться про тисячі. Кожен з нас, безумовно, згадає 20-30 найвідоміших і найпопулярніших споруд, що, безумовно, є символами столиці. Це, передусім, храми, палаци, пам’ятники.
У 2007 році, коли оргкомітет (до якого входив і я) на чолі з істориком і віце-спікером Верховної ради України Миколою Томенком започаткував унікальний культурологічний проект „7 чудес України”, мені було доручено очолити Київський регіональний оргкомітет, аби визначити і запропонувати ті об’єкти, які могли би представляти Київ у всеукраїнському рейтингу. Ось тоді я й вирішив, що наше місто таке багате на пам’ятники історії та архітектури, що воно саме спроможне представити свою сімку чудес, які викличуть захоплення у кожного туриста. У результаті виник дочірній проект „7 чудес України” - „7 чудес Києва”.
Після обговорення в оргкомітеті для всенародного інтернет-голосування було запропоновано 20 найцікавіших київських об’єктів. Шляхом цього голосування було визначено чільну сімку. Перші два чуда Києва стали ще й чудесами України – це Софія Київська та Києво-Печерська лавра. Принагідно нагадаю й інші 5 чудес України – дендропарк „Софіївка” (м.Умань, що лише в 200 км від Києва), козацькі Кам’янець-Подільська та Хотинські фортеці, Хортиця (козацькій острів з музеєм) та давньогрецькій поліс і місце хрещення князя Володимира – Херсонес.
Нещодавно на кількох сайтах, в тому числі і на моєму особистому - www.bryhynets.com, я запропонував аналогічне голосування, щоб перевірити чи не змінилися уподобання киян. Я провів попереднє усне опитування, яким визначив 20 об’єктів, що претендують на звання одного із 7 чудес Києва. Ці назви приблизно збігаються з тими, що пропонувалися 3 роки тому. А далі за голосування взялися інтернет-користувачі. На сьогоднішній день уже проголосувало майже 2000 осіб, які повністю підтвердили попередній вибір киян. Отже, список об’єктів-лідерів виявися тим самим. Надаю його за абеткою:
Андріївська церква
Батьківщина-мати
Будинок з химерами
Золоті ворота
Києво-Печерська лавра
Михайлівський Золотоверхий
Софія Київська
Нагадаю, що в 2007-му крім експертів в опитуванні взяли участь близько 20 000 інтернет-користувачів. Збіг результатів обох голосувань надзвичайно приємний, адже це означає, що ці 7 пам’яток – 7 чудес Києва - стали для нас, киян, переконливими символами столиці. Шкода, та практично з кожною із цих споруд пов’язана якась проблема, що потребує негайного вирішення.
Мною розроблена авторська екскурсія своєрідною історичною київською дугою, яка поєднує всі ці сім чудес. Невдовзі цю екскурсію ви зможете пройти самотужки, тримаючи в руках книжку „Мій Київ та його 7 чудес”, що планується до виходу восени цього року. Саме думками із цієї книги я й планую поділитися з читачами „Вечірнього Києва” протягом літа.
Олександр БРИГИНЕЦЬ, Голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму, «Вечірній Київ»
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "7 чудес Києва, якими їх бачать жителі столиці"