Історична пам’ятка археологічної зони «Культурного шару «Місто Ярослава» по вул. Михайлівська, 10 роками переходить із рук в руки, в результаті чого була доведена до аварійного стану.
Про це повідомив депутат фракції «Блок Юлії Тимошенко» у Київській міській раді, голова постійної комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.
«Я боюсь, що ця історична будівля зацікавить столичну владу лише тоді, коли повністю зрівняється із землею, яку можна буде продати. Проте цього не можна допустити. Це той унікальний випадок, коли ми можемо відтворити будинок 150-річної давності по збереженим кресленням», - заявив депутат О.Бригинець.
До порядку денного найближчої сесії Київради внесене питання про повернення Інституту хімії Національної академії наук України будівлі по вул. Михайлівська, 10, яка останні півроку перебувала у власності територіальної громади Києва.
«Ця будівля вже була в підпорядкуванні Академії наук, потім півроку – у власності міста. Проте ані НАНУ, ані КМДА нічого не зробили, щоб зберегти пам’ятку. Тепер Київраді пропонують повернути будівлю академії з логікою «робіть, що хочете». Але ж пам’ятку потрібно рятувати, а не чекати доки вона остаточно розвалиться. Можливо вихід в тому, щоб звернути на це увагу Міністерства культури і туризму?» - сказав О.Бригинець
Голова комісії з питань культури О.Бригинець нагадав, що будівля на Михайлівській, 10 є не лише архітектурною пам’яткою, але й культурною. Саме у цій будівлі було започатковано друк україномовної періодичної преси, тут містилися редакції перших українських видань, що виходили в січні 1906 р. (зокрема, журналу "Нова Громада", газети "Громадська думка").
«Цей будинок разом із сусідніми спорудами відтворював цілісний характер забудови останньої третини XIX століття. Ми не можемо бездіяльністю зруйнувати архітектуру однієї з найпопулярніших історико-туристичних вулиць Києва. Ми маємо включитись у відбудову будинку і реконструкції всієї вулиці», - підсумував О.Бригинець.
24 грудня 2009 року Київська міська рада своїм рішенням припинила право користування зазначеною пам’яткою Національній Академії Наук України через те, що з середини 1990-х рр. будинок стояв відселений і не доглядався науковцями. На сьогоднішній день від будівлі залишилася тільки фасадна стіна.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Історичним будинком в центрі міста грають в футбол"