29 травня поточного року в рамках святкування «Днів Європи в Україні» Маріупольський державний гуманітарний університет відвідала делегація керівників та співробітників дипломатичних представництв держав-членів ЄС у складі 34 осіб. Зокрема, МДГУ відвідали Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Тейшейра, Посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно, Посол Греції в Україні Георгіос Георгунтзос, Посол Австрії в Україні Маркус Вукетіч, Посол Фінляндії в Україні Крістер Міккелссон, Посол Об'єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії в Україні Лі Тернер, Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай та інші.
Гостей зустріли з хлібом і сіллю студенти університету в національних костюмах. Ансамбль народного танцю «Промінь» виконав для почесних гостей хореографічну композицію «Привітання».
Центральним пунктом тригодинного відвідування університету стали дебати європейських гостей зі студентами. Обговорювалися актуальні питання, щодо динаміки євроінтеграційних процесів, принципів роботи Євросоюзу, дії візового режиму. При цьому студенти МДГУ продемонстрували блискучі знання англійської мови, задаючи гостям запитання.
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Тейшейра відзначив, що він вражений як самим Маріупольським державним гуманітарним університетом з його великими закордонними зв'язками, так і високим рівнем підготовки студентів. Він підкреслив важливу роль МДГУ в розвитку співробітництва з європейськими країнами в галузі освіти, науки та культури.
Спілкуючись із журналістами, ректор Маріупольського державного гуманітарного університету Костянтин БАЛАБАНОВ акцентував увагу на тому, що МДГУ є ровесником молодої Української держави: «У наступному році йому виповниться 20 років. Однак, незважаючи на молодий вік, завдяки працьовитості, самовідданій і сумлінній роботі викладачів та співробітників, активності студентів, а також підтримці в Україні та закордоном гуманітарний університет став колискою знань у Приазов'ї – важливим освітнім і культурним центром з якісної підготовки фахівців Донецької області та одним із провідних центрів в Україні із співробітництва із закордонними країнами в галузі освіти, науки та культури. За останні п'ять років ми прийняли більше 100 офіційних міжнародних делегацій, направили за кордон понад 1500 студентів і викладачів більш ніж в 20 країн миру. Це один із самих високих показників серед університетів України. Наші студенти виступають за кордоном провідниками української культури, духовності, дружби і співробітництва з молоддю закордонних країн. Ми працюємо на імідж міста, Донецької області та України. Коли я заходжу в аудиторії і бачу гарні, розумні та щасливі очі студентів, я розумію, що працюю не даремно».
У структурі університету успішно працюють: Представництво Європейської організації публічного права, Регіональний пункт європейської інформації, Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень, Представництво міжнародного суспільства «Данте Аліг’єрі», Центр гендерних досліджень та освіти, Міжнародний центр навколишнього середовища, Італійський, Грецький, Ізраїльський, Китайський, Польський культурні центри.
Напередодні, 28 травня в МДГУ відбулося відкриття Центру польської культури, присвячене до Дня Європи. На урочистій церемонії відкриття була присутня перший проректор Полонійної Академії в Ченстохові (Польща) Марія Урбанієць. Створений культурний центр буде допомогати студентам у вивченні мови, літератури, історії Польщі, планується також організація студентських обмінів з польськими університетами.
Також за ініціативою Почесного консульства Республіки Кіпр у Маріуполі була проведена виставка «Кіпр очами дітей». Вона присвячена не тільки до «Днів Європи», але і до 50річчя Незалежності Кіпру.
Результатом тісної взаємодії МДГУ із Чеською Республікою стало проведення в стінах університету виставки «Великі чехи очами маленьких». У відкритті експозиції взяв участь Генеральний консул Чеської Республіки у Донецьку Антонін Мургаш.
Не залишився осторонь і студентський актив МДГУ. Студенти спеціальності «Міжнародні відносини» в рамках «Днів Європи» провели ряд тематичних конкурсів для студентської молоді, відкриту сесію з міжнародних відносинах ім. Іоанніса Каподістріі, чемпіонат по брейн-рингу, шкільну євроолімпіаду. Для участі у фіналі Першого Всеукраїнського конкурсу з міжнародних відносинах імені Іоанніса Каподістріі в Маріуполь приїхала молодь із 7 регіонів України. Підведення підсумків Конкурсу відбулося в ході святкування «Днів Європи».
Крім того, студенти приклали чимало зусиль для створення в Маріуполі Євромістечка, ціль якого - залучення відвідувачів до європейської культури, надання інформації про історію, економіку, організаційну структуру, інститути ЄС.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Дні Європи» у стінах Маріупольського державного гуманітарного університету"