Цей рік для випускників загальноосвітніх навчальних закладів є унікальним. 28-30 травня в школах відбудуться випускні вечори, а з 2 червня вже стартує зовнішнє незалежне оцінювання 2010 року.
У цьому році у зовнішньому незалежному оцінюванні візьмуть участь 433 554 особи. Для абітурієнтів Донецької і Луганської областей організацію і проведення ЗНО забезпечує Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти. Так у Донецькій області зареєструвалися 36220 осіб, у Луганській – 20067 осіб.
Напередодні головної події вступної кампанії - зовнішнього незалежного оцінювання – директор Донецького регіонального центру Власов Володимир Володимирович розповів про основні моменти, які слід врахувати, йдучи на тести.
Тестування з української мови і літератури, математики та історії України буде проводитися в кілька сесій. Чи однаковими будуть завдання для кожної сесії?
Дійсно, у цьому році тестування з української мови і літератури відбудеться у 3 сесії (2, 3, 4 червня), математика – у дві сесії (14, 15 червня), історія України – також у дві сесії (17, 18 червня). Для кожної сесії тестові завдання будуть різними за змістом, проте однаковими за рівнем складності.
Тестування з усіх предметів розпочнеться об 11.00, але допуск учасників тестування до пункту тестування припиняється о 10:50. Тому радимо всім учасникам заздалегідь продумати маршрути доїзду до кожного пункту тестування.
Володимире Володимировичу, з чим пов’язано значне зменшення пунктів тестування? Адже в цьому іногороднім випускникам шкіл доведеться добиратися до пунктів тестування витрачаючи декілька часів.
Скорочення мережі пунктів тестування зумовлено тим, що у багатьох пунктах тестування складно забезпечити умови для проходження зовнішнього оцінювання, насамперед, з точки зору дотримання конфіденційності, інформаційної безпеки, окремих регламентних моментів.
Пункти тестування з основних предметів (українська мова та література, математика, історія України) повинні бути розташовані на відстані не далі 50 км від місця проживання абітурієнта. По інших дисциплінах - у межах округів, що охоплюють райони і міста обласного підпорядкування, де проживає не менше 720 абітурієнтів. У кожному окрузі визначається базовий населений пункт, де створюється достатня кількість пунктів тестування.
Донецькій області базовими адміністративними одиницями є: мм. Горлівка, Донецьк, Краматорськ, Красноармійськ, Макіївка, Маріуполь.
У Луганській області базовими адміністративними одиницями є: Алчевськ, Луганськ, Свердловськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ.
До пунктів тестування іногороднім абітурієнтам-випускникам шкіл доведеться добиратися власним коштом, тому що на час проведення зовнішнього оцінювання вони уже не будуть вважатися учнями.
Інформацію про адресу пункту тестування з кожного предмета абітурієнти дізнаються з персонального запрошення-перепустки, яке вони отримали поштою у травні. Запрошення-перепустку також можна роздрукувати із власної персональної сторінки на сайтах Українського та регіонального центрів. Для цього потрібно ввести PIN-код і номер сертифікату.
Чи дозволили в цьому році абітурієнтам користуватися олівцями та калькуляторами?
Користуватися олівцями, калькуляторами та будь-якими додатковими матеріалами на тестуванні заборонено. Що саме можна мати при собі під час складання зовнішнього оцінювання зазначено у Інформаційно-реєстраційному бюлетені. Також у бюлетені прописані права та обов’язки абітурієнтів, як діяти у день тестування та де дізнатися результати тестування.
На якій мові абітурієнти отримають тестові зошити?
Цього року крім основної мови тестування - українського - МОН дозволив проводити тести ще російською, кримсько-татарською, польською, молдавською, румунською та угорською. Ті абітурієнти, які при подачі документів замовили словники з перекладом термінів на мову національних меншин, будуть додатково забезпечені тестами на зазначеній мові. Але, звертаю Вашу увагу, що основним тестовим зошитом є зошит на українській мові.
Як і в минулі роки до проведення зовнішнього оцінювання прикуто багато уваги. Чи дозволено буде громадським організаціям в цьому році проводити спостереження?
Не тільки дозволено, а ми запрошуємо взяти участь у спостереженні за зовнішнім оцінюванням журналістів, представників політичних партій та громадських організацій, учених рад вищих навчальних закладів та батьків.
Громадянська мережа ОПОРА та Комітет виборців України (КВУ) 20 травня заявили про те, що їхні організації будуть проводити активне спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання. На кожному пункті тестування будуть працювати два спостерігачі. Вони слідкуватимуть за дотриманням процедури і можливими порушеннями з боку учасників зовнішнього оцінювання.
Для участі у громадському спостереженні за проведенням зовнішнього оцінювання зареєструвалися також представники інших громадських організацій, засобів масової інформації, батьківських комітетів тощо.
Громадське спостереження в цьому році буде проводитися не тільки офіційними представниками. Громадськими спостерігачами будуть навіть учасники тестування - їх мета не отримання результатів, а спостереження. На якому пункті та у якій аудиторії будуть такі спостерігачі не знає ніхто. Ми сподіваємося, що таке спостереження зробить процедуру тестування ще прозорішою.
Реєстрація бажаючих взяти участь в громадському спостереженні за проведенням зовнішнього оцінювання триватиме до 18 години 31 травня 2010 р. у Донецькому регіональному центрі оцінювання якості освіти.
Детальніше ознайомитися з інформацією можна на сайті test.dn.ua.
За інформацією Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Зовнішньому незалежному оцінюванню 2010 зелене світло!"