Опубликовано: Инициативная группа
Усі вже, мабуть, чули, що 31 березня 2010 року 34 сесія Хмельницької міської ради своїм рішенням №2 вирішила ліквідувати Хмельницьку дитячу художню школу. Натомість Нас, тобто громадськість, «порадували» інформацією про створення дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Місцева влада в обличчі заступника міського голови з гуманітарних питань В.Г.Байдича та начальника управління культури і туризму А.С.Тарчевського через ЗМІ пояснила цей крок необхідністю збільшення фінансування та кількості учнів, а також бажанням розширити художню освіту, збільшити площу школи, посилити кадровий потенціал, створити додаткові відділи – ткацтва, гончарства, мистецтва скульптури, художньому випалюванню глини, для цього, мовляв, Управлінням культури, навіть, складено відповідний кошторис.
«Але ж зачекайте, до чого тут ліквідація?!! Як ліквідація однієї школи, і в невідомій перспективі створення нової, вирішує усі вище згадані проблеми? Що ж буде далі?», – З подібними запитаннями, вже понад півтора місяці, оббивають пороги різних установ колектив Хмельницької дитячої художньої школи та батьки учнів котрі навчаються в ній. З ними ж вони звернувся і до мене.
Правду кажучи мені, також, видалося дивним подібний спосіб вирішення вищезгаданих проблем шляхом ліквідації… В чому ж справа? Чи дійсно ліквідація була єдиним прийнятним рішенням в цій ситуації і які юридичні наслідки ліквідації? А саме головне, де діти нашого міста надалі отримуватимуть початкову художню освіту?
То ж я звернувся до юриста і ми разом проаналізували нормативно-правову базу яка регулює порядок надання позашкільної освіти. Що ж «випливло» – усі зазначені мотиви ліквідації можна задовольнити не здійснюючи її:
Для того щоб збільшити фінансування достатньо закласти відповідні кошти в бюджет, як це передбачено Законом України «Про місцеве самоврядування» та Бюджетним Кодексом України;
Для того щоб збільшити площу школи, щоб там могло навчатися більше дітей, достатньо передати на баланс школи відповідні приміщення, як це передбачено Законом України «Про позашкільну освіту»;
Для того щоб розширити художню освіту та створити додаткові відділи достатньо відкрити відділ декоративно-вжиткового мистецтва, як це передбачено Положенням про початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад та ввести інші навчальні предмети і додаткові дисципліни, що також передбачено Типовим навчальним планом художньої школи;
Саме так вчинило керівництво художньої школи в м.Нетішин.
А яким чином звільнення всіх працівників школи посилює викладацький потенціал взагалі в голові не вкладається, а саме до цього призведе ліквідація школи відповідно до п.1 ст. 40 Кодексу Законів про Працю.
Дійшовши очевидного висновку, що подібна мотивація для рішення про ліквідацію Хмельницької дитячої художньої школи є неадекватним, ми стали цікавитися: чому ж виконком наполіг на ліквідації. Почали з пошуку нормативного визначення ліквідації і виявили, що Ліквідація – це така форма припинення юридичної особи, при якій припиняються всі її права й обов’язки. Відповідно це передбачає відсутність будь-яких правонаступників, тому усе майно художньої школи перейде на баланс її власника, а саме міської ради, і надалі вона на власний розсуд ним розпоряджатиметься.
Нам здалося дивним, навіщо було, взагалі, ліквідовувати школу, адже відповідно до ст. 104 Цивільного кодексу України були і інші варіанти припинення юридичної особи, одне з яких є перетворення, наслідком якого є передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам – правонаступникам, що не несло б загрози втрати приміщень та майна.
Поспілкувавшись з викладачами я виявив, що в історії школи були не одноразові намагання відібрати у неї частину приміщень, та зважаючи на Закон України «Про позашкільну освіту», в якому йдеться про заборону відчужувати майно закладів позашкільної освіти, ці спроби були невдалими. А тут вже цікаво! Що ж виходить: Є школа – є проблема, немає школи – немає проблеми, ліквідувавши школу міська влада розв’язує собі руки в питаннях розпорядження приміщеннями котрі, поки що, належать школі.
«Та чи є законним рішення про ліквідацію художньої школи?», - я задав це запитання юристу. На що він відповів, що відповідно до, все того ж, Закону України «Про позашкільну освіту» п. 2 ст. 9 Державна політика у сфері позашкільної освіти спрямована на: забезпечення та розвиток мережі державних та комунальних позашкільних навчальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, закриття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду. А також зазначив, що 5 березня 2009 року Верховна Рада винесла Постанову «Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки закладів культури в період економічної кризи» в якому, зокрема, зазначається про вжиття невідкладних заходів для збереження існуючої мережі закладів культури, до переліку яких входять заклади позашкільних закладів естетичного виховання і дозвілля дітей та юнацтва, яким і є Хмельницька дитяча художня школа. Так виявляється, що сама ліквідація відбулася з порушенням чинних нормативно-правових норм.
Для повного розуміння цілісної картини я завітав на засідання бюджетної комісії Хмельницької міської роди, де я запитав: чи закладено фінансування на закупівлю обладнання, яке анонсував начальник управління культури і туризму пан А.С.Тарчевський в своєму інтерв’ю газеті «Подільські вісті», та діяльність Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, яку збираються, натомість, у майбутньому лише створити. На що я отримав ствердну відповідь доповідача, начальника фінансового управління Н.В.Степанової – Ні, коштів не передбачено!
То ж висновки тепер робіть самі, ліквідація Хмельницької дитячої художньої школи – чергова афера, чи недбалість чиновників.
Источник: VseVesti.com | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вся правда про ліквідацію єдиної Дитячої художньої школи в м.Хмельницькому"