Вчора заступник голови Донецької облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА взяла участь в урочистому заході, присвяченому святкуванню ювілею одного із найстаріших навчальних закладів мистецтва України – Донецького музичного училища.
Донецьке музичне училище, яке засновано у 1935 році, є справжньою кузнею висококваліфікованих кадрів педагогів і виконавців, які складають основу професійних творчих колективів театрів, філармоній, консерваторій, як в Україні, так і в країнах близького та далекого зарубіжжя. За 75 років існування музичного училища підготовлено та випущено більше 5 з половиною тисяч фахівців широкого профілю.
Сьогодні колектив училища нараховує більше 300 студентів. Підготовка фахівців проводиться з 8 спеціальностей: «фортепіано», «оркестрові струнні» і «оркестрові духові та ударні» інструменти, «народні інструменти», «вокал», «хорове диригування», «теорія музики», «музичне мистецтво естради».
Серед випускників Донецького музичного училища - багато відомих діячів мистецтв, заслужених і народних артистів України, Росії, Молдови. Серед них, чимало відомих у нашому краї людей - власників державних звань і нагород: Валентин Землянський, Валерій Стасевич, Юрій Кукузенко, Михайло Шух, Ніна Зуєва, Володимир Вязовський, Віталій Крат, Степан Бабаликов, Олексій Федоров, Валентин Кичик, Григорій Костринський, Валерій Колесников.
Протягом усіх років існування училища багатогранною кропіткою роботою викладачів створені сприятливі творчі умови для появи цілої плеяди талановитих музикантів, лауреатів і дипломантів багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів і фестивалів, солістів оперних театрів і симфонічних колективів, як в Україні, так і за кордоном.
До них належать: солістка Віденської опери, Великого театру Росії і Донецького Національного академічного театру опери та балету імені Солов’яненко – Людмила Шемчук, солістка Віденської та Берлінської опери - Людмила Магомедова, соліст Гамбурзької опери - Олег Ромашин, лауреат міжнародного конкурсу імені Чайковського, соліст Московської « Нової опери» - Сергій Шеремет, соліст Маріїнського театру Дмитро Колеушко, головний диригент Національного ансамблю пісні і танцю України імені Вирського – Олександр Чеберко, соліст Датського королівського оркестру – Григорій Ходос і багато- багато інших.
Недавні випускники високо тримають професійну планку, показуючи якісні результати та одержуючи високі нагороди на престижних музичних форумах, поповнюючи та примножуючи славу рідного училища: Михайло Рудь, четверо виконавців із сімейства Іванникових, Роман Вязовський, Олексій Коваленко (зовсім недавно високо відзначений на престижному міжнародному конкурсі піаністів пам'яті Володимира Горовиця).
Випускників училища можна зустріти і у керівництві Ростовської та Московської консерваторій, Донецької музичної академії і Харківського університету мистецтв, Одеської музичної академії та інституту культурології Академії мистецтв України.
Головним завданням училища завжди була та залишається – підготовка кадрів для навчальних закладів, установ мистецтва і культури нашої області. Нинішній педагогічний склад це високопрофесійний колектив фахівців, який веде велику роботу з пошуку та удосконалювання форм і методів музичної освіти: 114 викладачів, відомих у регіоні та в Україні, більша третина з яких – вихованці рідного вузу.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Донецькому музичному училищу – 75 років"