Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК провів розширене засідання Регіонального комітету з економічних реформ при облдержадміністрації.
У роботі засідання взяли участь Донецький міський голова Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО, а також заступники голови облдержадміністрації, обласної ради, начальники управлінь облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій, міські голови та представники ЗМІ.
Головна мета засідання - обговорення тенденцій соціально-економічного розвитку в I кварталі поточного року і проведення економічних реформ в області, обговорення пропозицій для впровадження економічних реформ у сфері ЖКГ (блок природних монополій) і основних напрямків роботи Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування Донецької області, ціль якої - поліпшення якості життя жителів Донбасу.
Починаючи засідання, голова облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК сказав, що формується програма соціально-економічного розвитку не на рівному місці: «Президент озвучив завдання у своїй передвиборній програмі і тепер ставить нам завдання з реалізації цієї програми, створений Комітет з реформ. У нас в області також створений Регіональний комітет з економічних реформ».
Завдання комітету:
- визначення стратегічних напрямків, пріоритетів, механізмів проведення економічних реформ у регіоні;
- підготовка пропозицій у національну Програму економічних реформ.
У рамках комітету створено 6 робочих груп, які курирують заступники голови та ряд підгруп.
Про пропозиції для впровадження економічних реформ у сфері ЖКГ.
Ключові проблеми сфери ЖКГ:
- низька якість послуг;
- багаторічна відсутність фінансів для розвитку сфери ЖКГ.
Причини виникнення цих проблем:
- ціни на комунальні послуги нижче їх обґрунтованої собівартості;
- висока заполітизованість ринку комунальних послуг;
-механізми бюджетного відшкодування і державної підтримки сьогодні не працюють, і бюджети всіх рівнів не в змозі забезпечити інвестиційні потреби ЖКГ;
- комунальне господарство фактично не є елементом соціального захисту населення.
Цілі реформи ЖКГ:
- перейти на цивілізовані ринкові відносини;
- створити сприятливі інвестиційні умови.
Завдання, які вирішуються:
- деполітизація ринку комунальних послуг;
- забезпечення стабільності і беззбитковості комунальних підприємств;
- постановка всіх споживачів у рівні ринкові умови.
У цілому, реформа ЖКГ складається з поступового переходу від бюджетної підтримки підприємств галузі на адресну бюджетну підтримку малозабезпеченого населення, що не зможе оплачувати ціни на послуги ЖКГ після їх підняття.
У висновку голова облдержадміністрації акцентував увагу на те, що, - «Ми не зможемо вирішувати проблеми регіону, якщо не будемо мати зворотнього зв'язку з людьми, яким не треба боятися слова «інновації», а потрібно діяти. І вся робота, що ними робиться, спрямована на людину та громаду».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Регіональний комітет з економічних реформ"