Сьогодні відбулося розширене засідання Комітету із залучення інвестицій під керівництвом голови Донецької облдержадміністрації Анатолія БЛИЗНЮКА.
Також у засіданні взяли участь заступники голови облдержадміністрації, заступники обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови постійних комісій обласної ради.
Відкриваючи засідання, Анатолій БЛИЗНЮК сказав про мету засідання комітету: «Ми зібралися обговорити роботу, що була проведена в рамках реформування економіки. Президент ініціював реформи й акцентував увагу на те, що залучення інвестицій – принципово важливе завдання, на основі якого ми повинні виробити єдині підходи і діяти як на рівні області, так і на рівні міст і районів».
Під час засідання обговорили низку важливих питань, що стосуються інвестиційної діяльності, головні з яких:
– створення Агентства по залученню інвестицій, яке буде механізмом залучення в регіон коштів, як внутрішніх, так і зовнішніх,
– створення інвестиційного паспорта регіону, завдання якого:
1) доступ до інформації про регіон;
2) характеристика локальної економіки;
3) виділення ключових кластерів;
4) опис інвестиційних можливостей;
5) опис правил «гри».
структура паспорта:
1) резюме;
2) причини вибору регіону;
3) економіка регіону;
4) умови ведення бізнесу;
5) ключові кластери;
6) потенціал і інновації.
Заступник голови облдержадміністрації Марина ЧЕРЕНКОВА розповіла про те, що механізм залучення інвестицій – це спільний проект, у який залучені всі управління регіону, за підтримки Фонду ефективного управління. «Якщо ми говоримо про прямі іноземні інвестиції, які хотіли б контролювати на рівні області, то в першу чергу потрібно контролювати не тільки кошти, які надходять в область, але й знати про технології, процеси та інноваціях. У нас повинне бути бажання вийти на міжнародний ринок, що згодом дасть нам підвищення конкурентоспроможності. Потрібно чітко розуміти, що думає інвестор, дивлячись на карту Донецької області», - підкреслила Марина ЧЕРЕНКОВА.
Говорячи про види залучення інвестицій, заступник голови облдержадміністрації також відзначила, - «У світі існує два види залучення інвестицій: традиційний і новаторський, до якого підходимо ми. В усьому світі існує система заохочень, як не матеріальних, так і матеріальних: приваблива цінова політика, тимчасове звільнення від корпоративного податку на прибуток, співфінансування, консалтингові послуги тощо.»
Марина ЧЕРЕНКОВА акцентувала увагу на головній меті робочої групи комітету із залучення інвестицій: «Місія робочої групи – сприяти економічному розвитку Донецької області й позиціонувати її, як пріоритетний регіон для інвестування. У процесі роботи ми дійшли висновку, що прагнемо створити не просте Агентство по залученню інвестицій, а створити Агентство регіонального економічного розвитку і залучення інвестицій, а за основу беремо англо-саксонську модель – це прообраз ірландського та шотландського агентства. Агентство це всього лише маленький механізм, адже із чогось потрібно починати. Але якщо влада та бізнес не будуть разом з інвесторами партнерами – ми нічого не досягнемо».
Підводячи підсумки засідання, Анатолій БЛИЗНЮК акцентував увагу на те, що іноземні інвестиції це не тільки гроші. «Навички, знання і компетенції – це одне із принципових для нас напрямків, а також серйозні інвестиції. Тому ми переходимо до побудови стратегії «довічного навчання», тому що тільки розумні і компетентні люди можуть залучити капітал», - сказав голова облдержадміністрації.
І у черговий раз Анатолій БЛИЗНЮК підкреслив необхідність реформування структури облдержадміністрації: « Потрібно реформувати структуру, але не просто скорочувати людей, а, наприклад, з 30% сформувати передбачуване Агентство, яке буде бюджетним, але люди будуть заробляти у два, а то і три рази більше, ніж держслужбовці, за рахунок результату, тобто залучення інвестицій. Це тривалий процес у напрямку, якого потрібно працювати».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Залучення іноземних інвестицій"