Подробно
Читацький рай у центрі Києва працюватиме цілодобовоУкраина, Киев и область | Местные новости | 12-05-2010 08:01 | Хрещатик - Київська мунiципальна газета > Вести от этого источника
Всупереч плачу Ярославни Колись були ми «найбільш читаючою країною в світі». Той, хто побував на Заході, знає достеменно – це не було пропагандистським перебільшенням радянських часів. Лише в нас можна було зустріти людей, захоплено читаючих у метро, тролейбусі, навіть переходячи вулицю. Лише в нас книжкові магазини були вщент заповнені людьми в будь-який день і час, а гарна вишукана література вважалася дефіцитом. Лише в нас було престижним прикрашати книжковими полицями стіни хатніх салонів, а домашня бібліотека вважалася неодмінним атрибутом будь-якої інтелігентної родини. «Куди це все поділося?» - залишки колись гордої інтелігенції зверхньо морщать носа – традиція читати, мовляв, наказала довго жити, молодь, мовляв, слухає в навушниках дебільну попсову ріпу і книжку в руки не візьме під страхом смерті. Прийшли, мовляв, торгаші, споганили життя, наліпили всюди свої ментально-торгашеські фасони, вбили-зарізали високу культуру… Плач інтелігентних ярославен за померлою культурою став останнім часом звичним явищем, своєрідним ритуальним супроводженням життєдіяльності. Проте чутки про смерть культури на наших теренах є, м'яко кажучи, дещо перебільшеними. Про це свідчить, зокрема, і поява в самому серці столиці триповерхової книжкової крамниці з небувало різноманітним асортиментом і не менш вражаючим дизайном інтер’єру. «Читай-город» - так зветься книжковий магазин, який відкрився нещодавно за адресою Богдана Хмельницького, 3б. Цілодобовий культурний простір Як пояснив «Вечірці» директор з розвитку мережі «Читай-город» Роман Шута, йдеться про принципово нову концепцію книжкового гендлювання. - Якщо традиційний книжковий магазин, - каже пан Шута, - діє як будь-яка інша крамниця: товар-гроші-товар, то концепція «Читай-города» передбачає створення в обмеженому приміщенні безмежного культурного простору. Тобто, як проголошує наш слоган, «Світ більший, ніж здається». Наша точка – це відкритий 24 години на добу магазин-клуб з кав'ярнею, сценою, гардеробом, дитячим майданчиком і програмою різноманітних безкоштовних культурно-просвітницьких заходів. Заснувала такі магазини російська компанія «Буквоїд», а автором інноваційної концепції, за словами пана Шути, є генеральний директор петербурзької книжкової мережі «Буквоїда» Денис Котов. У Росії, зокрема, в Петербурзі, такі магазини-клуби діють уже 6 років і демонструють успішність як у бізнесовій, так і в культурній сфері. - Щороку на майданчиках мережі в Росії, - продовжує наш співрозмовник, - проводять понад 1200 різнопланових заходів. Тут можна не лише випити чашку чаю або кави, а й зустрітися з письменником, режисером, послухати виступ музикантів, обговорити прочитане і ознайомитися з книжковими новинками. Ток-шоу, концерти, кінопокази, конкурси, інтелектуальні ігри, ігри і мастер-класи для дітей, дискусії і просвітницькі семінари – це далеко не повний перелік тих подій, які відбуваються в книжкових клубах «Буквоїд». Криза впливає навпаки На перший погляд, розпочинати за умов кризи масштабні і дорогі культурні проекти, щонайменше, ризиковано. Особливо, коли з паперовою книжкою, яку треба купити за гроші, конкурують інтернет-версії, де книжку можна прочитати з комп’ютерного екрана цілком безкоштовно. Проте керівництво київської філії «Буквоїда» дивиться в майбутнє з оптимізмом і впевненістю. Роман Шута стверджує – слізні голосіння щодо кризи не мають під собою ґрунту. - За моїми власними спостереженнями, - каже він, - криза впливає на культурне життя з точністю «до навпаки». Поясню: за московськими показниками, під час кризи люди починають більше, ніж раніше, читати, відвідувати театри і концерти. І в Києві відбувається те саме – театри заповнені. Я, особисто, вчора не міг купити квиток до Театру Франка на «Едіт Піаф» – усі продані. Тобто, тяжіння людей до культурних цінностей є для нас традиційним, а в умовах економічної скрути лише збільшується. І це особливість не лише нашого менталітету. Тепер щодо інтернету. Німці підрахували (дані оприлюднено нещодавно на книжковому ярмарку у Франкфурті), що інтернет та Е-буки відірвали від паперової книжки приблизно 6% читачів. За американськими даними, – 2%. Американці прогнозують, що з появою iPod-ів підуть ще 4-5%. Тобто, більшість навчених читати віддають перевагу звичній формі. Бо читання – процес інтимний, і книжку треба відчувати на фізіологічному рівні. За нашими підрахунками (це дуже приблизно і неофіційно), десь 20% киян купують книги. Тож ми налаштовані на успіх. Книжки рахують по осені На сьогодні, як зазначив директор з розвитку, в Києві повноцінно діє магазин-клуб «Читай-город» на Оболоні, в торговельно-розважальному центрі «Dream Town». Його було урочисто відкрито у грудні, а гостями церемонії відкриття стали відомі українські письменники, музиканти, актори, телеведучі, видавці і знаменита російська детективниця Тетяна Устинова. Щодо магазину в центрі, то офіційно його відкриють 28 травня. Поки що магазин працює у тестовому режимі. Це означає, що асортимент на полицях представлено неповно, запущено не всі підрозділи, передбачені концепцією. - Повний наш асортимент з’явиться десь восени, - зазначає Роман Шута. - Тут буде все: від дитячої літератури – до спеціальних бізнес- і навчальних видань. А також різноманітний асортимент супутнього краму – канцтовари, путівники і таке інше. Багато російських видань можна буде купити лише тут. Йдеться про продукцію видавництв, які не мають представництв в Україні. Наприклад, російські видавництва «Ексмо», «Аст», «Аттинус» в Україні представлені, а такі як «Амфора», «Мартин», «Вокруг света», «ДК» – ні. Їх книжки можна буде купити лише у нас, бо «Буквоїд» давно і плідно співпрацює з цими видавництвами. Ціни в нас передбачено адекватні, враховуючи законне ввезення книг. Вважається, що на книжкових ринках, таких як Петрівка, ціни нижчі, ніж в елітних магазинах. Проте це дійсно лише для книг, завезених контрабандно. Звичайно ж, буде представлено і літературу українською мовою, причому в асортименті повному і різноманітному – художня література, книжки для дітей і юнацтва, навчальні та бізнес-видання, література з краєзнавства, мистецтва. Задля взаємозбагачення Денис Котов, автор вказаної концепції книжкової крамниці-клубу, сказав кореспонденту «Вечірки» в телефонній розмові із Санкт-Петербурга: - Ми маємо намір ввести перевірений нами формат книжкового клубу з його багатоплановим культурним рядом і на київському майданчику. Книжковий простір як ніщо інше здатен об'єднувати людей, примиряти їх. На полицях нового книжкового магазина можна буде знайти один і той самий літературний твір, проте на різних мовах. Цей проект працюватиме на ідею взаємозбагачення двох культур, сприятиме зростанню інтелекту і духовності суспільства… Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике Вести по теме
Бронзовые втулки от компании UkrstarlineУкраина, Киев и область | Местные новости | 20-07-2024 11:22 | UkrNews24 - Новости Украины и мира > Вести от этого источника
|
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаКиев![]() |
Добавить комментарий к новости "Читацький рай у центрі Києва працюватиме цілодобово"