або Брудні методи, щоб «насолити» керівництву зоопарку
У зв'язку зі смертю слона в столичному зоопарку почато слідчі дії. Не виключається версія «помсти» з боку колишніх працівників зоопарку, звільнених за зловживання.
Останній день життя Боя
У понеділок, 26 квітня 2010 року, Київський зоопарк сколихнула трагічна новина – вранці помер улюбленець відвідувачів і працівників зоопарку слон Бой. Смерть настала о 10.47 ранку. Як стало відомо, слон і в суботу, і в неділю перебував у вольєрі і почував себе добре. Нічого не передвыщало його смерті, незважаючи на те, що Бой мав декілька захворювань протягом уже 10 років. Уранці слон був виведений у відкритий вольєр і проходив програму «Збагачення середовища», тобто, коли їжа розкидана у вольєрі, а слон її шукає, рухаючись по вольєру, що, у свою чергу, сприятливо впливає на його здоров'я. «Але раптово, протягом двох хвилин, він упав і помер. У нього розвинулася серцево-легенева недостатність, асфіксія, і він загинув. Він раптово впав і на очах працівників буквально за секунду помер», - повідомив головний лікар Київського зоопарку Андрій Марунчин. А далі починається майже детективна історія.
Розтин покаже
Слони – тварини травоїдні, а не хижаки. А тому, все харчування побудоване на рослинній їжі. Останнім часом, за словами головлікаря зоопарку, з раціону були вилучені каші та хліб, і вони були замінені великою кількістю грубої рослинної їжі, фруктами й мюсли. Це дозволило істотно збагатити раціон необхідними вітамінами й поліпшити різноманітність харчування. У чому причина смерті слона, стане відомо після проведення всіх необхідних процедур розтину та встановлення діагнозу. Але вже в день смерті слона в його вольєрі виявлені залишки варених яєць, які не входили й не могли входити до раціону харчування слона. Хто їх підкинув у вольєр і з якою метою - належить з'ясувати слідству. Ці залишки були взяті для дослідження, і головлікар Київського зоопарку А. Марунчин не виключає, що слон був отруєний саме цими яйцями. «Серцево-легенева недостатність може розвинутися в результаті впливу якоїсь гострої отрути», — зазначив він.
Кому це вигідно?
«Слона справді отруїли. Чим і як, покаже слідство. На сьогоднішній момент виставлені пости охорони, ми вже почали всі необхідні оперативно-слідчі заходи», — відзначила Світлана Берзіна. Як виявилось, це не перша спроба отруєння. За словами директора зоопарку, слона вже намагалися отруїти ще в 90-і роки, але тоді не розрахували дозу. Світлана Берзіна стверджує, що ті, хто отруїв тварину, хочуть заблокувати роботу зоопарку. Для того, щоб зрозуміти, навіщо це робиться, повернемося на кілька років назад. З моменту призначення нового керівництва у 2008 р. відбулися істотні зміни в самій інфраструктурі Київського зоопарку. Кияни і гості столиці, які відвідували столичний зоопарк у 2006 р. і у 2008 р. не могли не помітити різницю. На території зоопарку зникли комерційні кіоски, що продають пиво та слабкоалкогольні напої, прибрані галасливі атракціони, які лякали звірів і тримали їх у стані постійного стресу. Крім того, наведений лад в оформленні орендних відносин з підприємцями, ліквідовані тіньові схеми. Комусь це не сподобалося, але більшість підприємців погодилися з вимогами нового керівництва зоопарку. Були проведені зміни й у кадровому складі. Більшість працівників зоопарку продовжили роботу, але з деякими людьми на керівних посадах після розкритих порушень і зловживань довелося розлучитися. Начебто все добре, але… Саме після цих кроків нової дирекції створюються і починають активне життя в інформаційному просторі «зоозахисні» організації, уся діяльність яких зводиться тільки до боротьби з новим керівництвом зоопарку. Серед цих «захисників» – саме ті, звільнені за зловживання, колишні працівники. Не виключено, що фінансування такої «активної» діяльності здійснюється з боку підприємців, яких свого часу змусили покинути територію зоопарку. Адже при нинішньому керівництві Київського зоопарку вони не мають можливості повернутися назад. Причому, якщо раніше для досягнення своїх цілей використовувалися надумані мітинги та скидання висмоктаного з пальця «компромату», то тепер використовуються навіть такі жахливі, і, по суті, терористичні методи, як отруєння слона. Із цим згодна і Світлана Берзіна: «Ті, хто це зробив, керуються тільки бажанням знищити зоопарк. Це єдина мета, яку переслідує так звана ініціативна група порятунку Київського зоопарку, яка створена колишніми співробітниками зоопарку, звільненими внаслідок зловживання службовими повноваженнями». Виявилось, що щось подібне відбувалося і в інших зоопарках. «Втрата Боя - це катастрофа. Я дуже добре розумію, як зараз важко співробітникам зоопарку. Я пам'ятаю, що я відчував, коли в 1999 р. фосфідом цинку були отруєні два африканські слони з нашого зоопарку, як ми вважаємо, співробітниками, які конфліктували з керівництвом», - повідомив директор Миколаївського зоопарку, Заслужений працівник культури України, член ради Європейської асоціації зоопарків і акваріумів Владимир Топчий.
Крапку ставити рано. Уже в день загибелі слона представники прокуратури, державної екологічної інспекції та екологічної інспекції Києва почали розслідування причин його смерті. Заступник голови Київської державної адміністрації Ігор Добруцький повідомив, що для розслідування причин загибелі слона створена комісія, до складу якої увійдуть незалежні експерти.
Газета «Метро.Киев»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хто вбив слона Боя?"