Здатність, зустрічаючись із труднощами, не пасувати, а продовжувати боротися до перемоги, вміння отримати від помилок позитивний досвід, упевненість у своїй здатності досягти мети — ключові фактори успіху в будь-якому починанні, і в першу чергу в бізнесі. Вести успішну підприємницьку діяльність набагато легше при наявності взаєморозуміння з органами влади на місцях.
«Співробітництво між владою і бізнесом повинно бути більш продуктивним. Влада має активніше виявляти проблеми в підприємницькій діяльності і сприяти їхньому рішенню», - сказав сьогодні під час нараді у форматі відеоконференції заступник голови облдержадміністрації Борис АДАМОВ.
На порядок денний були винесені питання про стан виконання у 2009 році місцевих програм розвитку малого підприємництва та вживання заходів для рішення проблемних питань. Обговорили під час наради і питання участі представників галузевих рад підприємців у семінарах-нарадах, проведених Держкомпідприємництва в лютому поточного року, і основні напрямки роботи регіональних галузевих рад підприємців у 2010 році.
Підбиваючи підсумки виконання у минулому році Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Донецькій області на 2009-2010 роки, Борис АДАМОВ відзначив, що залишається низьким рівень фінансування місцевих програм. «Із запланованих 5,4 млн. грн. виділено тільки трохи більше 1 млн. грн.», - сказав він.
Майже вдвічі знизилася кількість і загальна площа переданих в оренду приміщень комунальної форми власності (з 4,1 тис. приміщень загальною площею 442 тис. кв. м. у 2008 році до 2,7 тис. загальною площею 212 тис. кв. м в 2009 році). Позитивним моментом є активізація роботи Координаційних рад з питань підтримки підприємців.
На сьогодні підприємництво для нашого регіону – це близько 29 тисяч підприємств і 300 тисяч зайнятого населення. Протягом от уже 2-х років складна ситуація саме за показниками зайнятості населення склалася у Дружківці. Тут навантаження на одну вакансію становить 84,4 людини. Схожа ситуація й у Слов'янську, і в Красному Лимані. І саме в підприємництві, як у випробуваному у світовій практиці способі ефективної організації виробництва, закладено один з можливих шляхів рішення цього проблемного питання.
У Дружківці частка малого бізнесу в дохідній частині становить 31%. Тут на сьогодні налічується 2651 підприємство, успішно функціонують 2 громадські організації: «Дружківська громадська організація роботодавців і підприємців» і «Дружківська спілка перевізників». Схожа ситуація й у Червоному Лимані, де частка малого бізнесу становить 9,6%, а в роботі на цих підприємствах зайнято 1439 осіб.
Тим же, хто зважиться на відкриття та ведення власної справи в Слов'янську небагато легше. Так, за минулий рік отут було передано в оренду близько 50 приміщень комунальної форми власності й 9 об'єктів передані у постійне користування. Було створено 2 галузеві ради підприємців, розглядається питання про зниження орендних ставок. У свою чергу, завдяки активній роботі підприємницького сектору, у Слов'янську протягом 2009 року було створено 1200 робочих місць.
Також, у ході сьогоднішньої наради було акцентовано увагу на питаннях, пов'язаних з реалізацією постанови КМУ від 21 травня 2009 року № 518 « Про створення місцевих і регіональних галузевих рад підприємців», зокрема, про взаємодію рад з органами влади і заходи щодо підвищення ефективності їх роботи.
На сьогодні галузеві ради створені в 17 районах і 10 містах (Дзержинську, Димитровому, Донецьку, Кіровську, Красному Лимані, Селидовому, Слов'янську, Сніжному, Торезі, Шахтарську), у тому числі: 4 - у сфері промисловості і транспорту; 9 - у сфері агропромислового розвитку; 13 - у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування; 7 - змішаних (міжгалузевих), на стадії створення – ще 3 (у Жданівці, Краматорську, Макіївці), у найближчих планах – створення ради в Новогродівці.
За словами голови регіональної ради підприємців у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутових послуг Владлена СИСУНА, найбільш ефективно працюють галузеві ради там, де бачать результативність взаємодії з місцевими органами влади та їхню підтримку в рішенні проблемних питань.
Про необхідність проведення більш активної роботи в цьому напрямку, підводячи підсумки засідання, сказав і Борис АДАМОВ. За його словами, аналіз інформації про взаємодію галузевих рад з органами влади з розгляду проблемних питань, показав недостатню результативність проведеної спільної роботи.
«Ми й надалі плануємо проводити подібні заходи, де будемо вести активний діалог з підприємницькою громадськістю з метою виявлення тих проблем, які можуть бути вирішені на місцевому й обласному рівні», - сказав на завершення Борис АДАМОВ.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Про взаєморозуміння влади та бізнесу в регіоні"