Подробно
На Хмельниччині спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію та зростання кількості хворих на СНІДУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 17-02-2010 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
![]() Діяльність лікувально-профілактичних закладів області в 2009 році була спрямована на забезпечення рівного доступу кожного жителя до високоякісної медичної допомоги, на поліпшення стану здоров’я громадян та підвищення задоволеності населення рівнем надання медичної допомоги. На цьому наголосив під час розширеного засідання колегії заступник голови облдержадміністрації з питань гуманітарної сфери Микола Вавринчук.Зокрема у 2009 році завершено будівництво нового корпусу обласної лікарні, в якому відкрито обласний центр жіночого здоров’я та відділення екстрагенітальної патології. За 4 роки на добудову і оснащення було освоєно 24 мільйони гривень. У минулому році для хворих на СНІД відкрито стаціонарний корпус на 30 ліжок з хоспісними ліжками, на реконструкцію якого було виділено 2 мільйони 138 тисяч гривень.Як продовження роботи по формуванню Північного, Центрального та Південного центрів надання медичної допомоги, та засобу наближення медицини до віддалених населених пунктів області, відкрито відділення гемодіалізу в містах Кам’янці-Подільському та Шепетівці за рахунок обласного бюджету у 2009 році закуплено витратних матеріалів на суму 3 мільйони 299тисяч гривень, тобто забезпечено надання висококваліфікованої допомоги хворим з важкою патологією нирок за місцем їх проживання тощо.У 2009 році з обласного бюджету виділено 2 мільйони гривень для адресної допомоги хворим, які потребують дороговартісного лікування. Позитивним результатом є збільшення видатків на медикаменти для надання невідкладної допомоги сільським жителям, які обслуговуються ФАПами. На ці витратити використано 2 мільйони 690 тисяч гривень, що становить 6 гривень 9 копійок в середньому на 1 жителя.«Поряд з цим, у певних населених пунктах Білогірського, Віньковецького, Деражнянського, Дунаєвецького, Кам’янець-Подільського, Шепетівського, Ярмолинецького районів було виділено 4 грн. і менше, - зауважив Микола Пророкович».На думку посадовця така організація роботи є результатом послабленого контролю голів райдержадміністрацій. Адже питання достатнього фінансування медицини на селі повинно бути під жорстким контролем органів влади.Загалом, протягом останніх років в області покращується демографічна ситуація. Проте однією з головних проблем на Хмельниччині є рівень смертності дітей у віці до 1 року. У 2009році цей показник становив становив 11,83 на 1000 народжених живими а у 2008 році – 9,2.Зокрема у Хмельницькому за 2009 рік народилося 3 тисячі 398 дітей, із них померло віком до 1 року 44 дитини (15 у Пренатальному центрі та 29 у інших медичних закладах міста). На думку Миколи Вавринчука, - це є вже страшна проблема. «Прошу начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації проаналізувати кожен конкретний випадок, провести службове розслідування та поставити чітке питання про відповідність займаній посаді головних лікарів, завпологовими відділеннями у тих закладах, де було допущено такі проступки, - наголосив посадовець». Ще однією проблемою для регіону залишається постійна тенденція до збільшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію та зростання кількості хворих на СНІД. Станом на 01.01.2010 року захворюваність на 100 тисяч населення становить 19,5. Показник зріс порівняно з минулим роком на 31%. На обліку перебуває 1 тисяча 662 ВІЛ-інфікованих (в тому числі дітей – 96), з них хворих на СНІД – 137 (в тому числі дітей – 34). «Підсумовуючи хочу наголосити, що головам райдержадміністрацій та районних рад варто значно більше уваги приділяти вирішенню проблемних питань у галузі охорони здоров’я й надалі активізувати роботу щодо наближення медичної допомоги до сільського населення. Зокрема варто продовжувати роботу із створення мережі амбулаторій сімейної медицини у міській та сільській місцевості шляхом реорганізації і перепрофілювання діючих закладів охорони здоров’я, забезпечення їх матеріально-технічного оснащення, - підкреслив Микола Вавринчук. - При цьому не упускати питання їх кадрового забезпечення, а також створення всіх умов для проживання медичного працівника ФАПу, сільської лікарської амбулаторії на селі. Адже існує проблема кадрового дефіциту в закладах охорони здоров’я, зокрема сільських». Також під час свого виступу Микола Пророкович зупинився на вирішенні питання щодо необхідності залучення додаткових коштів для продовження будівництва так званих «довгобудів»: поліклініка Віньковецької ЦРЛ, поліклініка Волочиської ЦРЛ, обласний центр реабілітації постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в м. Городок, жіноча консультація Старокостянтинівської ЦРЛ, корпус «Охматдит» Шепетівської ЦРЛ. «Потрібно вирішувати питання будівництва хоспісу у м. Хмельницькому, адже на сьогодні у місті проживає 179 осіб, яких варто розмістити у хоспісі, - підкреслив посадовець». Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "На Хмельниччині спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію та зростання кількості хворих на СНІД "