![](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1291309617.jpg)
Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Ігор Терехов, завершилась підготовка впровадження проекту Європейського Союзу "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні", який здійснювався в період з серпня 2007 року по грудень 2009 року. Харківщина увійшла в перелік трьох пілотних областей, обраних для впровадження проекту.
В рамках проекту ЄС була розроблена системна реформа вторинної медичної допомоги з метою формування ефективної, дієвої та справедливої системи охорони здоров'я в Україні. Одним із очікуваних результатів цього проекту, відповідно до технічного завдання, затвердженого міністерством охорони здоров’я України та представництвом Європейської комісії в Україні, було зміцнення потенціалу ключових установ, відповідальних за організаційний розвиток та розвиток кадрових ресурсів вторинної медичної допомоги.
Стратегія реформи вторинної медичної допомоги в Україні включає низку дій з модернізації та вдосконалення використання інформаційних систем лікарні. Однією із важливих стадій реформи є оптимізація системи надання вторинної медичної допомоги, яка повинна підтримуватися розвитком звітних систем та індикаторами результативності роботи для забезпечення ефективного управління. Так, зміни, які передбачаються в існуючих інформаційних системах вторинної медичної допомоги необхідні для сприяння реструктуризації фінансування лікарень з бюджетних установ до комунальних підприємств. Ці дії також включають впровадження фінансових стимулів для закладів та окремих медпрацівників, що мають найвищі показники результативності роботи.
Для втілення проекту в якості пілотних регіонів було обрано Харківську, Полтавську і Житомирську області. Пілотними медичними закладами Харківщини стали: Харківська обласна клінічна лікарня, Комунальне підприємство "Близнюківська центральна районна лікарня", Вовчанська, Дергачівська, Первомайська, Краснокутська центральні районні лікарні.
"За умови запровадження запропонованих проектом заходів та підходів, населення Харківської області матиме змогу отримувати безпечнішу та ефективнішу своєчасну медичну допомогу у закладах, які раціонально розташовані по всій області. Велику частину послуг вторинної медичної допомоги виконують обласні та міські лікарні Харкова, до яких вимушені звертатися пацієнти, незважаючи на велику відстань до багатьох населених пунктів Харківської області", - зауважив Ігор Терехов.
За словами заступника керівника області, однією з основних умов запропонованих змін є набуття лікарнями статусу "некомерційних комунальних підприємств" з метою отримання більшої фінансової та управлінської гнучкості. На базі створених установ у районах Харківщини пропонується створити 10 "міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень", які діятимуть на території області. Зрештою, ці лікарні матимуть змогу задовольняти широкий спектр потреб населення території у вторинній медичній допомозі, а також вирішать проблему подолання великих відстаней з метою отримання медичної допомоги для населення віддалених районів. В результаті цього населення районів області матиме змогу отримувати вторинну медичну допомогу ближче до місця проживання.
Проведення реструктуризації вторинної ланки дозволить створити систему лікарень для надання стаціонарної допомоги, яка зможе забезпечити не тільки високоякісні, ефективні та доступні послуги вторинної медичної допомоги населенню Харківської області у найближчому періоді, але і систему, здатну до наступних етапів розвитку медичної допомоги у більш довгостроковій перспективі.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " "Впровадження реформи вторинної медичної допомоги в Україні має забезпечити високоякісні, ефективні та доступні медичні послуги". Ігор Терехов"