Опубликовано: Вероніка Власюк
У Кам’янці-Подільському повернуто в комунальну власність підприємство «Тепловоденергія», що постачає місту тепло, холодну та гарячу воду та здійснює збір та очистку стоків.
Міська рада 100-тисячного Кам’янця-Подільського впродовж більше року виборювала в судах різної інстанції право громади контролювали стратегічно важливе підприємство «Тепловоденергія», що надає послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення. У 2004 році цілісний майновий комплекс було незаконно передано в оренду закритому акціонерному товариству терміном на 10 років. Зношеність мереж та обладнання, які не модернізувалися, та непомірно високі тарифи на послуги змусили міського голову Анатолія Нестерука (обраний на посаду 1 червня 2008 року) звернутися до суду, щоб достроково розірвати договір оренди.
Сучасні реалії українського життя такі, що житлово-комунальне господарство переживає не найкращі свої часи, і здебільшого користується радянськими здобутками. Мережі, вік яких сягає 30-40 років, все частіше дають про себе знати. Тому часу гаяти ніколи, щоб не повторити трагедії Алчевська.
Дійшовши аж до Верховного суду, кам’янецька громада таки домоглася, щоб їй повернули майно. Виконавче впровадження розпочалося 17 січня, тобто до 22 січня орендарі мали добровільно повернути комплекс, але, зважаючи на значні обсяги, досягнуто домовленості про продовження цього терміну до 1 лютого. З цього часу комунальні послуги місту надаватиме КП «Міськтепловодеенергія», яке було створено одразу ж після початку судової тяганини. Сюди ж на роботу прийматимуть і всіх тих, хто досі працював у закритому акціонерному товаристві. На загальних зборах трудового колективу міський голова Анатолій Нестерук та директор підприємства Віктор Твердохлєбов пообіцяли, що 99% працівників перейдуть працювати у КП, деякі корекції будуть лише щодо керівного складу.
Хоча вважається, що приватна власність є ефективнішою формою організації роботи, ніж комунальна, але досвід Кам’янця-Подільського й інших міст доводить, що поки цей постулат не стосується ЖКГ. Для «Міськтепловоденергії» є більше переваг, ніж для її попередника. Адже для розвитку мереж, що знаходяться у власності громади, отримано кредит світового банку під мінімальні відсотки, є можливість співпрацювати в цьому напрямку з Євросоюзом та претендувати на допомогу з державного бюджету, що передбачені постановою Уряду. Приватники всіх цих привілеїв позбавленні. Залишалося сподіватися лише на їхні інвестиції, проте за 5 років оренди їх так і не надійшло.
Источник: Вероніка Власюк | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Громаді Кам’янця-Подільського повертають «Тепловоденергію» "