П’ятирічному Тарасику Войтенку потрібні кошти на лікування від нейтропенії
За словами матері Тараса, Валентини, причиною такого страшного захворювання стало те, що ще в 1,5-річному віці хлопчик, коли був у селі в бабусі, впав у казан з окропом, де варився обід. 25% тіла дитини було в опіках, але малюкові вдалося вижити. Після цього в нього почала періодично підвищуватися температура без будь-якої на те причини. Проте лише рік тому лікарі поставили Тарасику діагноз – нейтропенія. „Зазвичай хворі на нейтропенію не лежать в «Охматдиті», а просто приходять „прокрапатися” декілька разів на рік під час загострення недуги. Тому я з цією хворобою зіткнулася вперше. Коли побачила Тарасика, одразу вразило те, наскільки він блідий, майже зелений. Однак це зовсім не заважало йому роз’їжджати коридорами на іграшковій машинці”, – розповідає волонтер Юлія Ноговіцина. За цієї недуги у крові людини знижується рівень нейтрофілів, що призводить до цілковитої незахищеності організму від будь-якої інфекції. Так, якщо у здорової людини кількість нейтрофілів становить 50% від рівня лейкоцитів, то у хлопчика їх лише 15%. Та, на жаль, на цьому нещастя хлоп’яти не скінчилися. Буквально кілька місяців тому на батьків дитини чекала ще одна погана звістка: у Тарасика не звичайна нейтропенія, а «нейтропенія, асоційована з гіперімуноглобулін-М-синдромом, з Х-зчепленими рецесивними ознаками». За такого діагнозу всі ліки, що їх давали хлопцю раніше, просто не допомагають, тому потрібно робити пересадку кісткового мозку від неспорідненого донора, оскільки в Тараса немає ані братика, ані сестрички. Мама Тарасика не могла повірити, що це єдиний вихід із ситуації. Адже зібрати кошти на операцію, якої в Україні не роблять, – щось на кшталт дива. Для додаткового обстеження хлопчика навіть возили до московської Морозовської дитячої міської лікарні. Проте й там лікарі підтвердили поставлений діагноз. Щоправда, у двох професорів, котрі консультували родину, розійшлися думки щодо методів лікування: чи то намагатися протримати хлопчика на терапії з відповідними медпрепаратами, чи то робити пересадку кісткового мозку від неспорідненого донора. Утім, суперечки двох лікарів тут навіть ні до чого. У сім’ї бракує коштів навіть на ліки, які б просто підтримували стан хлопчика. Мати Тараса перебуває у відпустці з догляду за дитиною, а батько дбає про стареньких батьків. Фактично, родина живе за рахунок пенсій двох бабусь. Між тим, матері постійно доводиться купувати за власні кошти філграстим та веноімун. Ці препарати не з дешевих: одна доза філграстиму коштує від 1600 гривень, а веноімуну – від 600 гривень. Півтора роки батькам удавалося виживати за таких умов, проте тепер їм не здолати хворобу самотужки. Допоможіть Тарасику Войтенку коштами на лікування: Одержувач: Приватбанк Назва банку: Приватбанк Номер рахунку: 29244825509100 МФО 305299 ОКПО 14360570 Призначення платежу: Поповнення карти №6762462038040587. Войтенко Валентина Миколаївна. Ідентифікаційний номер – 2807306967. Безвідплатна фінансова допомога на лікування сина Войтенка Тараса.
«Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "П’ятирічному Тарасику Войтенку потрібні кошти на лікування від нейтропенії"