![Через бездіяльність суддів облдержадміністрація вимушена звернутись до прокуратури](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1232360395.gif)
18 січня 2010 року суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Н.Шевцова винісла ухвалу про залишення без розгляду апеляційної скарги Арсена Авакова на ухвалу Дзержинського районного суду м.Харкова від 17 січня 2010 року.
Нагадаємо, мова йде про ухвалу судді С.Лазюка, який вважає, що скарги на порушення законодавства про вибори Президента України мають подаватись напередодні виявлення самого порушення.
Цього разу суддя Шевцова мотивувала винесення ухвали пропуском позивачем строку на апеляційне оскарження відповідно до частини 5 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому суддя Харківського апеляційного адміністративного суду проігнорувала ту обставину, що копію оскаржуваної в апеляційному порядку ухвали Дзержинського районного суду, було отримано вже після 20-00 17 січня 2010 року. Іншими словами, подати апеляційну скаргу в цей день було вже неможливо.
Таким чином, суд не розглянув по суті адміністративний позов до Харківської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії та не прийняв відповідного рішення ані про задоволення позову, ані про відмову у його задоволенні.
Втім, на території міста Харкова саме Харківська міська рада є представницьким органом територіальної громади міста, органом місцевого самоврядування. При цьому її виконавчий орган – виконавчий комітет міської ради встановлює порядок розміщення зовнішньої реклами у місті Харкові, у тому числі політичної, порядок розміщення спеціальних конструкцій (банери, рекламні щиті тощо) та здійснення контролю за її розміщенням.
Таким чином, Харківська міська рада, її відповідні виконавчі органи та відповідні служби повинні здійснювати всі необхідні заходи по зняттю передвиборної агітації у встановлений законом строк.
Більш того - порушення вимог частин 2, 4 статті 57, частини 17 статті 64 Закону України "Про вибори Президента України", яким встановлено обов’язок для відповідних служб місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування зняти передвиборні агітаційні матеріали з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів, мали місце 17 січня, продовжувалися й 18 та 19 січня 2010 року. Агітаційні матеріали деяких кандидатів у Президенти України так і не зняті.
Слід нагадати, що відповідно до частини 3 статті 57 агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після призначення повторного голосування, а відповідно до частини цієї ж статті передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими законом, забороняється.
Виходячі із вищє викладеного, обласна державна адміністрація змушена звернутися до прокуратури області з вимогою вжити невідкладних заходів прокурорського реагування для усунення порушень закону як з боку кандидата на пост Президента України Віктора Януковича та інших кандидатів, так і Харківської міської ради та її виконавчих органів та служб.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Через бездіяльність суддів облдержадміністрація вимушена звернутись до прокуратури"