Чим може обернутися для людини робота промо-моделлю, покажуть художники
Учасники арт-групи «Кружка Есмарха» продовжують пошуки героя нашого часу. Цього разу четверо митців, що належать до творчого угруповання, вирішили зазирнути у сферу реклами.
У своєму новому проекті «У чужому тілі» художники спробують звернути увагу людей на тих, кому за службовим обов’язком доводиться проживати цілі дні в образах різноманітних ведмедиків, зайчиків, котиків тощо. Мова йде про промо-моделей. Пересічні громадяни вже настільки звикли зустрічати на вулицях величезних поролонових героїв і тварин, що більшість із нас часто забуває, що під цими громіздкими костюмами ховаються живі люди. Як вони почуваються й чи комфортно їм у своїх образах, намагалися з’ясувати митці, які й поставили собі за мету дослідити певні аспекти життя людей, котрі працюють «у чужому тілі», та спробували зі свого погляду розкрити почуття промо-моделі. Як минає робочий день таких людей, як триває їхнє життя після роботи, у стані алкогольного сп’яніння тощо – учасники «Кружки Есмарха» продемонструють одразу в 4 різних формах сучасного мистецтва, таких як живопис, відео, скульптура та перформанс.
«Більшість людей перевтілюється в зайців чи ведмедів на нетривалий період, але ж є й такі, що прирекли себе на довічне ув’язнення в тілі поролонової тварини. Так, є багато професій, де індивідуалізм не потрібен узагалі. Працівник, котрий увесь день надягає шкірку на сосиску, навряд чи самостверджується в такий спосіб. Але рекламний ведмедик – це геть інша річ. На такому робочому місці людина мусить повністю зректися свого особистісного та перетворитися на казкового корпоративного героя. Це майже як постригтись у ченці для служіння в храмі реклами, – пояснює художник Олег Сусленко. – У мегаполісі на костюмовану промо-модель часто чигає небезпека. Відомі випадки, коли рекламних ведмедиків били просто посеред білого дня в центрі міста. Дехто настільки забувається, що починає бачити перед собою звичайну м’яку іграшку, лише дуже велику. Наприклад, у Росії спецзагін міліції затримав зелених активістів, які задля більшого ефекту вдягли на себе костюми баків для сміття».
Уродженці Ужгорода Віктор Мельничук, Давид Рубін, Руслан Тремба та львів’янин Олег Сусленко вважають, що незалежно від рівня освіти, IQ, ерудиції, мудрості чи життєвого досвіду, висоти посади, успішності, кількості грошей, культурного та естетичного виховання, рівня відповідальності тощо, щодня будь-хто може опинитися «в чужому тілі» чи під впливом тих, хто цієї миті перебуває в ролі сурогату.
Потрапити на виставку, присвячену рекламі та її втручанню в життя людини, охочі можуть до 10 лютого.
Галерея «Цех». Адреса: вул. Фрунзе, 69; тел. 068-118-51-57. Графік роботи: вт-сб 14:00–20:00. Додаткову інформацію уточнюйте за телефоном.
Надія Ситниченко, «Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чим може обернутися для людини робота промо-моделлю, покажуть художники"