Менш ніж за 5 діб в Україні відбудуться вибори на пост Президента України. До такого масштабного заходу відповідально готуються по всіх регіонах України. Донеччина одна з тих регіонів, що серйозно підійшла до виконання цього питання. Так, сьогодні в облдержадміністрації було проведено в режимі он-лайн відеоконференцію з органами ведення Державного реєстру виборців під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Людмили ДАВИДЕНКО.
«Ми підходимо до завершальних етапів виборчого процесу - голосування та підрахунку голосів виборців. На сьогоднішній день вже сформовані уточнені списки виборців, йде процес їх роздруку», - зауважила Людмила ДАВИДЕНКО.
Наступний етап, за її словами, – це передача вказаних списків відділами ведення Реєстру окружним виборчим комісіям до 13 січня, і вже 14 січня уточнені списки повинні бути на дільницях. Сама процедура передачі уточнених списків нічим не відрізняється від передачі попередніх списків. Здійснюється цей процес на засіданні окружної виборчої комісії, де повинен бути складений відповідний акт приймання – передачі.
У разі виявлення неточностей та помилок в уточнених списках виборців кожний громадянин, який має право голосу, може звернутися зі скаргою до відповідної виборчої комісії або до суду за місцем знаходження виборчої дільниці щодо не включення, неправильного включення або виключення із списку виборців його та з інших причин. Скарга подається не пізніше ніж за одну годину до закінчення голосування, тобто до 19 години 17 січня. У разі необхідності виборча комісія та суд при розгляді скарги може звернутися до відповідного органу ведення Реєстру із запитом щодо уточнення відомостей про виборця. Всі суди Донецької області під час виборів працюватимуть цілодобово.
За період останнього уточнення списків органи ведення Реєстру розглядали скарги громадян та звернення виборчих комісій щодо неточностей у попередньому списку виборців. Так, станом на 10 січня всього до відділів ведення надійшло 13 тис. звернень виборців, з них 145 – скарги виборців, які були передані дільничними комісіями, 12 тис. 855 звернень - до відділів ведення (щодо включення до Реєстру – 5402; зміни персональних даних – 3800; зміни виборчої адреси – 3653).
«Всі скарги та заяви були опрацьовані та враховані при формуванні уточнених списків виборців», - сказала заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації.
При цьому в уточненому списку відносно осіб, які постійно нездатні самостійно пересуватись, зроблена відповідна відмітка. Таких людей на території області налічується близько 53 тисяч. Також Людмила ДАВИДЕНКО звернула увагу на те, що всі ці особи повинні мати певну довідку лікувально-консультативної комісії, яка зберігатиметься разом з іншою документацією у відділах у відповідності із затвердженою номенклатурою справ.
В Донецькій області утворено 22 окружних виборчих комісій та 2511 дільничних виборчих комісій, в тому числі 2326 звичайних та 185 спеціальних, з яких – 18 на морських суднах, які перебуватимуть в день виборів у плаванні під Державним Прапором України, 20 – в органах виконання покарань, 127 – в лікувальних установах. Всі вони, як зауважує Людмила ДАВИДЕНКО, облаштовані згідно з вимогами Центральної виборчої комісії.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вибори Президента України "