Сьогодні начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Віктор МАШОШИН підвів підсумки соціально-економічного розвитку області в 2009 році. За його словами рік, що минає, був непростим для економіки нашого регіону. Вкрай негативно позначився вплив світової фінансово-економічної кризи. «Цього року в результаті реалізації заходів вдалося пом'якшити соціальні й економічні наслідки кризи в реальному секторі економіки. Однак рівня 2008 року досягтися не вдалося», - зазначив Віктор МАШОШИН.
Зниження виробництва металургії, обсягів промислового виробництва й обсягів експорту товарів, зменшення виробництва валової продукції сільського господарства, а також багато невирішених проблем у вугільній промисловості – це ті основні проблеми, з якими зіштовхнувся регіон у 2009 році. Через скорочення обсягів експорту товарів, зниження цін на металопродукцію на світових ринках втрати обсягів реалізованої промислової продукції в області складають 40 млрд.грн.
Однак навіть у цих умовах:
на Макіївському металургійному заводі завершено будівництво сучасного прокатного стану 390;
на металургійному комбінаті ім. Ілліча введено в експлуатацію після реконструкції доменну піч №5;
на Старокраматорському машзаводі освоєно випуск крану мостового електричного вантажопідйомністю 20 тонн.
В області реалізується 5 інвестиційних проектів з будівництву крупнотоварних тваринницьких комплексів загальною потужністю більше 400 тис. голів свиней, 2,5 тис. гол. великої рогатої худоби, 2,1 млн.гол. птиці.
Побудовано:
21 км газових,
4 км каналізаційних і 1,2 км водогінних мереж,
котельня потужністю 46 Гкал на годину.
Проведено реконструкцію 2,4 тис.кв.м фондових оранжерей Донецького ботанічного саду.
«Ми сьогодні ввійшли у другий етап кризи. У наступному році ми зможемо повернути ті 40 млрд. грн., що втратили, але проблема в тому, що це будуть вже не ті гроші, адже потрібно не забувати про інфляцію», - сказав начальник Головного управління економіки облдержадміністрації.
За його словами, у 2010 році зусилля облдержадміністрації, обласної ради, місцевих органів влади, профспілок і трудових колективів будуть спрямовані на подолання соціальних і економічних наслідків кризи в реальному секторі економіки, забезпечення поступового економічного росту.
Довідка:
За підсумками 11 місяців 2009 року обсяг промислового виробництва скоротився на 24% (прогнозувалося падіння на 30%).
Найбільше зниження:
- у машинобудуванні (на 44,4%),
- виробництві будівельних матеріалів (на 41,9%),
- видобутку неенергетичних матеріалів (на 41,1%),
- хімічної й нафтохімічної промисловості (на 34,2%),
- металургії (на 28,2%).
Завмер внутрішній ринок споживання чорних металів.
Тільки наша область має потребу у виробництві вантажних вагонів 2,5 тис.штук у рік, модернізації залізничних колій, будівництві автодоріг і ін.
Через скорочення обсягів експорту товарів, зниження цін на металопродукцію на світових ринках втрати обсягів реалізованої промислової продукції в області складуть 40 млрд.грн.
У зв'язку з дефіцитом фінансових ресурсів більшість підприємств промислового комплексу призупинили виконання програм по реконструкції й модернізації виробництв.
Однак навіть у цих умовах на Макіївському металургійному заводі завершене будівництво сучасного прокатного стану 390, на металургійному комбінаті ім. Ілліча уведена в експлуатацію після реконструкції доменна піч №5, на Старокраматорському машзаводі освоєно випуск крана мостового електричного вантажопідйомністю 20 тонн.
Сьогодні багато невирішених проблем і у вугільній промисловості. Обсяги вуглевидобутку рік у рік падають. Металурги навіть цього року відчували гостру недостачу коксу через дефіцит вугіль коксівних марок. Ця проблема вирішувалася не шляхом збільшення вуглевидобутку в Україні, а за рахунок імпорту.
Для подолання цих негативних тенденцій необхідно ввести в експлуатацію додатково 22 очисних вибою, оснастивши їх комплексним механізованим устаткуванням, пройти 90 км гірських вироблень.
Зовнішньоторговельний обіг товарами скоротився на 47,8% і склав 9,1 млрд.дол.США. Сальдо зовнішньоторговельного обігу позитивне – 6,1 млрд.дол.США зі зниженням на 28,3%.
В агропромисловому комплексі виробництво валової продукції сільського господарства зменшилося на 2,7%.
Зернових і зернобобових культур зібрано 1,8 млн.тонн при врожайності 25,1 центнера з гектара.
Зросла чисельність свиней на 18,8%, овець і кіз - на 8,1%, птаха - на 10,2%.
В області реалізується 5 інвестиційних проектів по будівництву великотоварних тваринницьких комплексів загальною потужністю більше 400 тис. голів свиней, 2,5 тис. гол. великої рогатої худоби, 2,1 млн.гол. птаха.
Однак нестабільна цінова політика й відсутність державної підтримки тваринництва привела до постійного скорочення поголів'я великої рогатої худоби. За 11 місяців поточного року чисельність поголів'я зменшилася на 9,4%, у тому числі корів – на 6,1%.
У цілому по області фінансовий результат за 10 місяців склав 2,5 млрд.грн. збитків (1,3 млрд.грн. збитків за перше півріччя).
Надходження податків, зборів і інших обов'язкових платежів у бюджети всіх рівнів за 11 місяців знизилися на 28,4% і склали 12,7 млрд.грн., у тому числі в державний бюджет – 6,8 млрд.грн. (на 42,1% менше). Доведене Мінфіном України завдання по зборі засобів у державний бюджет виконане на 66 %. У місцеві бюджети з урахуванням трансфертів надійшло доходів у сумі 10,3 млрд.грн., що на 36 млн.грн. більше, ніж за січень-листопад 2008 року.
Очікуване виконання річного плану дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів в 2009 році складе 101,2%.
Податковий борг у бюджети всіх рівнів з початку року скоротився на 22,8%, у тому числі в місцеві бюджети, на жаль, збільшився на 7,6%.
За офіційним даними управління Національного банку України в Донецькій області сума кредитів, наданих корпораціям (юридичним особам) і домашнім господарствам (фізичним особам), знизилася з початку року на 2,9% і за станом на 01.12.2009 склала 51 млрд. грн., а процентні ставки по них зросли в 2 рази.
Обсяг інвестицій в основний капітал за 9 місяців у порівнянних цінах проти рівня минулого року знизився на 46,2%.
Побудовано:
- 21 км газових,
- 4 км каналізаційних і 1,2 км водогінних мереж,
- котельня потужністю 46 Гкал у годину.
Проведено реконструкцію 2,4 тис.кв.м фондових оранжерей Донецького ботанічного саду. Уведені в дію центр корекції зору на 100 відвідувань у зміну в Макіївці й стадіон « Донбас-Арена» на 50 тис.місць.
Забезпечено підготовку інфраструктури й проведення фінальних ігор чемпіонату Європи з футболу серед юнаків до 19 років.
Фінальний турнір чемпіонату одержав високу оцінку УЄФА, збірна України вперше стала чемпіоном Європи. На Євро-2009 було встановлено новий рекорд відвідуваності – понад 100 тис. уболівальників побували на стадіонах Донецька й Маріуполя на 15-ти матчах чемпіонату. У результаті Донецька область одержала бонус від УЄФА в розмірі 150 тис. євро. Ці засоби будуть спрямовані на розвиток дитячого футболу, зокрема на спортивний інвентар для футбольних секцій і шкіл.
Проводиться робота по підготовці до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Почато будівництво нового аеровокзального комплексу. Проектна вартість об'єкта - 1,4 млрд. грн. Передбачено загальне фінансування з державного, обласного й місцевого бюджетів. Строк уведення в експлуатацію – серпень 2011 року.
Згідно вимог УЄФА для розміщення учасників і почесних гостей Євро-2012 Донецьк повинен надати 1420 номерів у п'ятизіркових готелях, 1315 номерів у чотирьохзіркових готелях і 210 номерів у трьохзіркових готелях.
Для розміщення гостей турніру в Донецьку почате будівництво 16 нових готелів на загальну суму 530 млн. грн., з яких освоєне 170,0 млн. грн., а також заплановане будівництво ще 10 нових об'єктів готельної інфраструктури із залученням засобів у сумі 325 млн. грн.
Залишається проблемним питання фінансування заходів за рахунок державного бюджету. Станом на 01.12.2009 недофінансовано 515 млн. грн., або 73% річного плану.
Поступово стабілізується ситуація на ринку праці. Чисельність зареєстрованих безробітних у порівнянні із чисельністю на кінець 2008 року скоротилася на 20,8% і на 1 грудня склала 43,5 тис.чол.
Середньомісячна заробітна плата працівників виросла на 3,7% і склала 2088 грн. (у листопаді - 2231 грн.), середній розмір пенсії – на 5,9 % і склав 1189 грн.
Особливо гострою соціальною проблемою в області залишається заборгованість з заробітної плати.
У порівнянні із сумою на початок року вона збільшилася на 23,7 млн.грн., або на 9,0% і станом на 1 грудня склала 287,3 млн.грн.
Основна причина - ріст боргів з заробітної плати працівникам підприємств вугільної промисловості й підприємств суміжних галузей.
Криза негативно вплинула на стан внутрішнього ринку регіону.
Обсяг роздрібного товарообігу в діючих цінах знизився на 10,8% (склав 16,4 млрд.грн.), реалізованих послуг для всіх споживачів – на 7,9% (11,2 млрд.грн.). Індекс споживчих цін у листопаді до грудня минулого року склав 111,8%.
Виконувалися заходи щодо соціального захисту населення.
Органами соціального захисту населення призначення всіх видів державної соціальної допомоги здійснюється по єдиній заяві й одним пакетом документів. Функціонують 39 мобільних офісів соціального захисту.
Щомісячну грошову допомогу обласної ради одержують 3,2 тис. учнів профтехучилищ і студентів вищих навчальних закладів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки.
Завершено реконструкцію будинку під будинок-інтернат для літніх і інвалідів на 110 місць у Костянтинівні.
За 11 місяців поточного року всиновлено 498 дітей-сиріт. При цьому кількість дітей, усиновлених громадянами України, збільшилася на 12%. Створені 48 прийомних родин, у яких виховуються 83 дитини, і 4 дитячих будинки сімейного типу, в які влаштовані 29 дітей.
Усього в області діють 17 дитячих будинків сімейного типу й 227 прийомних родин, у яких виховуються 449 дітей-сиріт.
У рамках реалізації спільного проекту бізнесу і влади «Зігрій любов'ю дитину» побудовано 1 будинок у Дзержинську і придбані 3 будинки в Дзержинську й Маріуполі для багатодітних родин, які виховують більше 10 дітей.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Донеччині підведені підсумки 2009 року"