В області функціонують комунальні спеціалізовані заклади для бездомних громадян: в м.Донецьку – міський притулок для тимчасового проживання та реабілітації бездомних осіб на 40 ліжко-місць; в м.Маріуполь – міський Центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання на 30 ліжко-місць; у місті Краматорську - Центр обліку бездомних громадян; в місті Дружківка - Центр обліку бездомних громадян та Будинок нічного перебування на 19 ліжко-місць. Спецзаклади утворені місцевими органами виконавчої влади.
Діючими спеціальними закладами надаються необхідні соціальні послуги особам без визначеного місця проживання, в тому числі, у разі необхідності, особам, звільненим з місць позбавлення волі: тимчасова реєстрація, харчування, поновлення документів, медичне обстеження, допомога у працевлаштуванні тощо.
За 11 місяців поточного року на обліку в вищезазначених закладах перебувало 995 осіб, з них 300 осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Усім особам надані необхідні соціально-побутові послуги.
В період надзвичайних ситуацій дані спецзаклади готові розширити наявні ліжко-місця (м.Маріуполь до 60 ліжко-місць, м.Дружківка – до 30-ти).
З метою надання більш адресної допомоги зазначеній категорії осіб міськрайуправління праці та соціального захисту населення області залучають до цієї роботи представників недержавних громадських організацій, релігійних конфесій тощо.
Так, в Мар`їнському районі функціонує 3 будинки «Милосердя» в селах Богоявленка, Катеринівка та Новомихайлівка, якими опікуються місцеві релігійні громади Української Православної Церкви. В будинках постійно проживають близько 30 бездомних осіб.
В місті Горлівка недержавною громадською організацією «Товариство інвалідів Надія», благодійною організацією «Вітязь», релігійними організаціями «Благая весть», «Церква Господня», церква Хрестовоздвиженського приходу, церква Святого Пантелеймона зазначеній категорії громадян надається допомога продуктами харчування, одягом, взуттям та ін.
В м.Новогродівка при міській релігійній організації Християн Віри Євангельської облаштовано приміщення для надання, у разі потреби, нічлігу та гарячого харчування особам без визначеного місця проживання.
В Шахтарському районі при сільських радах, Товариствах Червоного Христа, релігійному об’єднані «Слово жизни» та суспільстві «Відродження» (союз організації інвалідів України) створені пункти (кімнати) для обігріву, роздачі гарячої їжі, прийому та видачі від населення гуманітарної допомоги (теплих речей, взуття тощо) для бездомних громадян.
В місті Дружківка Свято-Нікольським храмом, баптистською церквою «Нове життя» та «Світ Євангелія», харизматичними церквами «Переможці» та «Відкрите серце» бездомним громадянам надається допомога продуктами харчування, одягом та взуттям.
У співпраці з Товариством Червоного Христа здійснюється госпіталізація тяжкохворих осіб до медичних закладів.
Допомогу у соціальній адаптації наркозалежним особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, у разі їх звернення, також надаються міськими громадськими та релігійними організаціями (громадська організація «Твій шанс», м.Добропілля; Українська Протестантська церков «Святість і соборність», Селидівський район; міський наркологічний диспансер, м.Костянтинівка).
Для належної підготовки до осінньо-зимового періоду 2009-2010 років в поточному році в містах та районах області поновили свою роботу створені в 2006 році оперативні штаби для вжиття заходів, направлених на запобігання переохолодження бездомних громадян в зимовий період. До складу даних штабів входять представники органів охорони здоров`я, внутрішніх справ, громадських організацій тощо. Під час засідань розглядаються внесені пропозиції щодо виявлення вільних житлових приміщень для організації пунктів обігріву, у разі потреби, використання польових кухонь при організації гарячого харчування, пунктів видачі теплого одягу, організації вуличного патрулювання в зимовий період під час сильних морозів, залучаючи до цієї роботи на добровільних засадах представників громадських та релігійних організацій.
В містах та районах області спільно з представниками органів внутрішніх справ, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення і представниками громадських організацій забезпечується соціальне патрулювання на вулицях (у тому числі у нічний час). При виявленні осіб зазначеної категорії, їм надаються теплі речі, гарячий чай з хлібобулочними виробами; надаються інформаційно-роз`яснювальні консультації щодо діючого законодавства.
В осінньо-зимовий період організовані пункти роздачі гарячої їжі, теплого одягу, взуття (в м.Шахтарськ при сільських радах, в Товаристві Червоного Христа, релігійному об’єднанні «Слово жизни» та суспільстві «Відродження» (союз організації інвалідів України); м.Новогродівка – церкви Християнської та Євангелійської віри; Краснолиманська міська організація Червоного Хреста.
Створюються пункти обігріву в арендованих кімнатах гуртожитків (міста Кіровське та Горлівка), на базі храмів (Авдіївський Свято-Михайлівський), в приміщеннях вокзалів, будинках культури, клубах (Волноваський район) тощо.
На території залізничного вокзалу міста Донецька місцевою владою та органами соціального захисту, спільно з Товариством Червоного Хреста додатково створено пункт обігріву, де надається гаряча їжа та чай.
Так, протягом жовтня-грудня поточного року до банків одягу звернулось 714 осіб та отримали теплі зимовы речі, до пунктів роздачі їжі звернулись 562 чоловіка та до пунктів обігріву - 732 чоловіка.
Одночасно повідомляємо, що міськими та районними управліннями праці постійно розповсюджуються листівки, де зазначені адреси спецзакладів, або відкритих пунктів роздачі гарячої їжі, або пунктів обігріву, куди можуть звертатись громадяни, які опинились в складних життєвих обставинах.
За інформацією Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Інформація щодо соціального захисту бездомних громадян Донецької області"