Голова облдержадміністрації Арсен Аваков взяв участь в урочистостях, присвячених відкриттю на базі Лозівської центральної районної лікарні міжрайонного відділення гемодіалізу.
Відділення – філіал Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології ім. проф. Шаповала. Тут обслуговуватимуться жителі мінімум 4 районів області – Лозівського, Близнюківського, Красноградського і Первомайського.
Як відзначив в ході урочистостей керівник Харківщини, відкриття таких філіалів - стратегія і тактика рішення питань охорони здоров'я на Харківщині.
За словами начальника Головного управління охорони здоров'я Олександра Галацана, ідея відкриття такого відділення полягає в тому, що таким чином спеціалізована допомога, яка є третинним рівнем медичної допомоги в Україні, наближається безпосередньо до населення, до тих, хто в ній має потребу.
Як повідомив головний медик області, всього відділення розраховано на 7 ліжок, які працюватимуть в 2-3 зміни, 4 ліжка – вже працюють, зал з іншими відкриється найближчим часом.
Олександр Галацан відзначив, що у філіал виїжджатимуть фахівці з центру урології і нефрології, а середній і молодший медичний персонал – співробітники Лозівської центральної районної лікарні.
"Таким чином, лікарі багатопрофільних лікарень, якою є Лозівська ЦРЛ, побачать своїми очима сучасні технології, реально зможуть залучитися до тих практичних і наукових досягнень, які використовуються на третинному рівні надання медичної допомоги", - відзначив начальник ГУ охорони здоров'я.
Крім того, відкриття такого філіалу дозволить Головному управлінню відпрацювати надалі технологію створення подібних центрів в інших частинах області, а також на прикладі даного центру відпрацювати технологію відкриття міжрайонних центрів політравми, акушерства і гінекології і т.д. Олександр Галацан відзначив, що це перший такий центр в області, але далеко не останній.
Директор Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології, ректор Харківського національного медичного університету Володимир Лісовий нагадав, що кілька років тому, коли виникла ідея створення такого філіалу, це здавалося не просто важкоздійсненним, але і фантастичним, проте, при великому бажанні, прагненні всі, навіть найсміливіші, ідеї можна реалізувати.
У філіалі встановлено новітнє устаткування для гемодіалізу, яке, на відміну від старого зразка (продовжувало пацієнту життя максимум на 2,5 роки), дає можливість хворому прожити ще мінімум 10 років. 16 таких же апаратів працюють і безпосередньо в Харківському центрі урології і нефрології.
"Такі ж (апарати) встановлені в кращих центрах Нью-Йорка, Лондона, Парижа", - відзначив Володимир Лісовий.
Що означає відкриття такого відділення для місцевих жителів, дуже добре розуміє Наталія Рехтета. До недавнього часу (жінці зробили пересадку нирки) мешканка Лозової була вимушена три рази на тиждень їздити до Харкова на гемодіаліз. Для цього їй доводилося сідати на потяг о другій годині ночі, чекати поки почне працювати харківська підземка, добиратися до центру урології, потім гемодіаліз і повернення до Лозової. Додому Наталія добиралася тільки близько першої години ночі.
"Я рада, що у людей, які страждають такою ж проблемою в Лозівському районі і сусідніх, з'явилася можливість проходити лікування на апаратах останнього покоління в Лозовій", - відзначила Наталія Рехтета.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " В Лозівський ЦРЛ відкрито міжрайонне відділення гемодіалізу"