В 2008 році в Україні був заснований День усиновлення дітей, що відзначається 30 вересня. Його мета - підтримка й розвиток національного усиновлення. А 2009 рік Указом Президента України був оголошений Роком підтримки національного усиновлення.
На сьогодні Донецька область один з лідируючих регіонів України з всиновлення.
Спільною ініціативою Фонду «Розвиток України», ФК «Шахтар» і стадіону «Донбас Арена» 12 грудня поточного року було проведено благодійний футбольний матч. Всі гроші, виручені від продажу квитків, будуть спрямовані на допомогу дітям-сиротам в Україні. Днями Фонд «Розвиток України» запустив перший національний інтернет-портал «Сирітству - ні!», де розміщується інформація про українських дітей-сиріт, що підлягають усиновленню.
В Донецькій області проживає 11 800 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 1,7% від усього дитячого населення.
З 2007 року в області позначилася тенденція росту національного усиновлення завдяки його активній пропаганді й розвитку сімейних форм виховання.
Показник національного усиновлення дітей у Донецькій області є кращим в Україні й складає 6,4% (кількість національних усиновлень до кількості дітей, які підлягають усиновленню) при загальнодержавному 5,5%. Більше того, вперше за останні 10 років кількість дітей, усиновлених співвітчизниками перевищило іноземне усиновлення.
За підсумками 11 місяців 2009 року усиновлено 498 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Національне усиновлення в порівнянні з минулим роком виросло на 12,13%, і склало 268 чоловік.
За останні роки в області створено 18 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), у яких виховується 113 дітей і 228 прийомних родин (ПР), у яких знайшли батьків 339 дітей. Ще 3 роки тому в області було всього 5 ДБСТ і 11 ПС. Значно зросла кількість дітей взятих під опіку. 7338 дітей виховуються в родинах опікунів (а це 63% від всіх дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, що проживають в області). А ще 2 роки тому менш 45% дітей-сиріт прибувало під опікою.
В області проводиться велика робота із захисту майнових і житлових прав дітей-сиріт.
В 2009 році 75 дітей-сиріт одержали житло, готуються до відкриття соціальні гуртожитки в Горлівці та Маріуполі, в 2010 році завершиться реконструкція соціального гуртожитку обласного підпорядкування.
На 01.01.2009 у Донецькій області працювало 5 будинків дитини на 600 місць. У зв'язку з недостатньою їхньою наповнюваністю проведено скорочення ліжкового фонду до 485 місць.
Завдяки проведеній роботі з розвитку сімейних форм виховання й пропаганді національного усиновлення, до будинків дитини регіону надходить менше дітей, чим вибуває з них. Така тенденція зберігається як вцілому по області, так і в місті Артемівську.
Так в 2008 році в Артемівський будинок дитини надійшло - 29 дітей, а вибуло - 38. В 2009 році всиновлено 20 дітей, у т.ч. 11 закордонними громадянами й 9 - громадянами України.
Є одна найважливіша проблема, що пов'язана з будівлєю Артемівського будинку дитини. Воно побудовано у 1892 році, технічний стан будинку незадовільний: умови утримування дітей не відповідають санітарним нормам, дерев'яні конструкції та інженерні комунікації експлуатуються понад нормативний строк. Ця будівля вимагає повної реконструкції.
Беручи до уваги тенденції сформовані в регіоні та у м.Артемівську по пріоритетах розвитку сімейних форм виховання, опіки, усиновлення, капіталовкладення на реконструкцію та капітальний ремонт Артемівського будинку дитини недоцільні.
В цей час виконання рішення сесії Донецької обласної ради від 18.06.2009 №5/253-727 про припинення діяльності Артемівського спеціалізованого будинку дитини припинено у зв'язку з постановою Артемівського міськ-, райсуду.
При позитивному вирішенні питання про закриття будинку дитини в м.Артемівську діти будуть переведені в будинок дитини м.Краматорська, а всі співробітники працевлаштовані.
Приміщення будинку дитини буде передано у власність Артемівської міської ради.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сирітству - ні!"