Сьогодні в Донецькому науковому центрі НАН і МОН України відбулася підсумкова конференція Донецької обласної ради молодих учених.
У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Борис АДАМОВ; заступник голови Донецької обласної ради Володимир ІШКОВ; ректор ДонНУ Володимир ШЕВЧЕНКО; голова Донецької обласної ради молодих вчених Олександр ЗУЄВ;
Донецька обласна рада молодих вчених працює в області не дуже давно. Вона була заснована 16 червня поточного року за підтримки облдержадміністрації, Донецького наукового центра та обласної ради. Метою є сприяння розвитку професійної й суспільної діяльності молодих вчених, інформаційне забезпечення й підтримка, організація науково-практичних конференцій, сприяння в одержанні грантів молодими вченими та інші чимало важливі задачі.
За шість місяців існування організації були досягнуті певні успіхи, проведена відповідна дослідницько-аналітична робота, організована робота з науковими радами деяких вищих навчальних закладів області, про що сказав у своєму виступі голова ради Олександр ЗУЄВ.
Також був відкритий сайт (www.dormu.narod.ru), на якому будь-який бажаючий може ознайомитися з майбутніми й минулими науково-практичними конференціями й різного роду іншими заходами, які проводяться в області й за її межами в сфері науки й техніки.
Як відомо, з ініціативи Донецької облдержадміністрації й обласної ради 2010 рік у Донецькій області оголошено «Роком інновацій». На регіональному рівні буде створено середовище, що стимулює інноваційний підхід у всіх сферах життєдіяльності і невеликий крок у цьому напрямку вже зроблений.
У завершенні заходу французький фахівець в області робототехніки Марк ДЮРО презентував робота на ім'я «Нао» (NAO Academics). Дана модель призначена для навчання студентів і молодих вчених при університетах основам робототехніки, на її прикладі. «Нао» можуть одержати тільки університети, він не продається приватним особам і іншим організаціям, що не мають відносин до науково-дослідної діяльності.
Робот «Нао» має вихід в інтернет, розуміє голосові команди, вміє відповідати на питання, читати написаний на папері текст і навіть танцювати. Коли Марк ДЮРО попросив «Нао» станцювати його улюблений танець, з динаміків робота полилася мелодійна східна музика, що супроводжувалася плавними й досить реалістичними рухами робота, що викликало здивування у всіх присутніх.
Захід завершився в дружній атмосфері на хвилі замилування сучасними технологіями та перспектив, що відкриваються перед молодими вченими.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Іновації в майбутнє"