Вельмишановний пане Президенте!Ваші високопреосвященства! Шановні волиняни, поважні наші гості !
Сьогодні – визначний день, бо відзначаємо одразу дві події – 810-у річницю заснування Волинсько-Галицького князівства та 70-у річницю утворення Волині, як області. Сьогодні - особливе свято, бо святкуємо його усією громадою. Сьогодні – виняткова нагода усвідомити, що наша історія це – наші святці, які маємо читати щодня. Бо у них – наше коріння, і наш родовід, славні події і славетні особистості. В них – наша гордість і гідність, традиції і майбутнє, і найголовніше – ідея, яка нас об’єднує. Гуртує в єдину громаду старого й малого, священника і політика, офіцера і вчителя, робітника і управлінця. Це те, що ми знаємо і любимо, куди повертаємося з усіх доріг, з чим пов’язуємо свої сподівання і творимо своє життя. Це – наш край, наш дім, наша фортеця. Від імені обласної державної адміністрації, від себе особисто щиро вітаю усіх зі знаменними датами. Їх важливість для держави засвідчує і присутність на нашому святі Президента України Віктора Андрійовича Ющенка. Я щиро дякую Вам, Вікторе Андрійовичу, за те що Ви сьогодні разом з нами! Ми маємо чим пишатися. Бо Волинь, як ні одна з областей України, уособлює в собі всю її історію: від князя Олега до великої Лесі Українки. Християнство сюди прийшло раніше, як у Київ. Тут зароджувалась княжа доба і перетиналися золоті торгові шляхи, що єднали Схід і Захід. В історію Старого світу Волинь увійшла як територія, де зародилась міжнародна дипломатія і вперше виникла ідея об’єднання Європи. Впродовж трьох століть наш край – політичний, економічний, адміністративний, військовий, культурний центр України-Руси, який впливав на політику у Європі і поширював традиції на решту русинських земель. Маючи минуле, яким варто пишатися, ми намагаємось творити сьогодення, в якому хочеться жити і майбутнє – гідне найкращих наших сподівань. Невелика за кількістю, волинська громада потужна своїми якостями і чеснотами. Вона – амбітна і мудра, активна і ділова, ініціативна і передбачлива, багато і добре працює. Саме тому наш край не лихоманило від економічних потрясінь і соціальних конфліктів. Завдяки цьому ми гідно тримаємо конкуренцію з великими регіонами та індустріальними центрами. Я впевнений – Волинь має перспективу! Спасибі Вам, люди, за фахову працю, зацікавленість спільними справами, поміркованість суджень, виваженість рішень, за віру і довіру, розуміння і підтримку. Спасибі Вам за Волинь - таку компактну і водночас простору, древню і сучасну, працьовиту і співочу. Дорогі земляки! Щиро бажаю усім і кожному доброго здоров’я, радості, достатку, здійснення усіх мрій і прагнень. Нехай земні і вишні сили боронять наш край, нашу громаду, кожну родину від незгод і усіляких негараздів. Щоб історія вчила мудрості, сучасність гарантувала стабільність і добробут, майбутнє виправдало надії. Хай квітне наш край і хай кожен знайде тут щасливу долю!
Слава Волинянам! Слава Україні!
Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Промова голови облдержадміністрації Миколи Романюка з нагоди 70-річчя утворення Волинської області 810-річниці Волинсько-Галицького князівства"